Генеральне консульство України в Чикаго

, Київ 04:35

Глава держави: Подивіться в очі українським героям – ніхто так не любить свою Батьківщину, як українці

14 жовтня 2016, 17:14

Глава держави: Подивіться в очі українським героям – ніхто так не любить свою Батьківщину, як українці

 

Президент Петро Порошенко зазначив, що сьогодні вся держава відзначає справді всенародне свято – День захисника України. Свято, народжене в запеклих боях за Вітчизну, які нам доводилося давати ворогам в різні епохи.

 

 

«У цей урочистий день народ і влада, країна й держава віддають шану і повагу тим, хто захищав рідну землю в попередні часи. І тим, хто сьогодні, перебуваючи під кулями, на гарячих передових, у сирих окопах та холодних бліндажах, боронить Україну від російської агресії», - сказав Петро Порошенко під час виступу на врученні державних нагород з нагоди Дня захисника України.

 

«Це наші воїни демонструють волелюбний, жертовний та нескорений український дух, властивий українським лицарям всіх поколінь. Завдяки спільним зусиллям наших військових, суспільства, влади українська армія за рівнем бойової майстерності вважається однією із сильніших у світі», - сказав він.

За словами Глави держави, найвищі генерали з усіх країн світу дивуються як за такий короткий термін ми створили такі дієздатні, боєздатні і ефективні Збройні Сили.

«Подивіться в очі українським героям – ви точно знаєте, що ніхто так не любить свою Батьківщину, як ми – українці. Ніхто не готовий зараз віддати все, що маємо для того, щоб захистити державу. І я пишаюся тим, що вдалося нам всім – українським добровольцям і волонтерам, солдатам і офіцерам, Міністру оборони, Начальнику Генерального штабу, волонтерському десанту, добровольцям, які кинули все в одну мить, не думаючи про себе, знали, що не існує більш важливого завдання зараз, ніж створити Збройні Сили і захистити державу», - підкреслив Петро Порошенко.

 

 

«Де ви ще знайдете таких людей? На прикладі героїв, які віддали своє життя, будуть виховуватись покоління майбутніх українців, вчитись як любити Україну і як захищати її», - зазначив Президент.

 

Глава держави наголосив, що Україна швидко відновила військову вправність війська і зробила кроки у реформуванні армії. Він нагадав про затверджений Стратегічний військовий бюлетень, який є «дорожньою картою» з датами, етапами, фінансуванням, з позицією у міжнародній безпековій співпраці, який гарантує українському народові, що крок за кроком, місяць за місяцем буде кардинально підвищуватись боєздатність наших Збройних Сил».

«Ми будемо робити надзвичайно велику роботу у приведені нашої армії до стандартів НАТО», - запевнив Президент.

 

 

«Результатом цієї роботи є не лише переконлива демонстрація боєздатності наших Збройних Сил на фронті. Дуже важливою характеристикою є те, якою високою довірою в суспільстві користуються наші Збройні сили. І це не подарунок, не аванс. Ця довіра здобута самовідданою ратною працею і звитягою українського воїна», - підкреслив Петро Порошенко.

 

За його словами, українська армія користується такою ж довірою у суспільстві, як і церква.

Президент зазначив, що на церемонії нагородження зібралися Герої України, кавалери орденів, військовослужбовці, які проявили мужність та героїзм у боях з ворогом. На жаль, не всі бойові побратими повернулись живими з бойових завдань, додав він.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих героїв, які віддали своє життя захищаючи незалежність і територіальну цілісність України.

«Сьогоднішній день – це справжнє поєднання Дня захисника України; свято покровительці священного українського козацтва – Богоматері Марії; свято вояків УПА; свято, в яке ми віддаємо шану воїнам Червоної армії, які під час Другої світової війни боролися з нацизмом, і свято українського воїна, який боронить сьогодні Україну від агресора», - наголосив Глава Української держави.

Перо Порошенко подякував кожному воїну за високий професіоналізм, звитягу та бойовий дух, який вони щоденно й щоночі демонструють, захищаючи свободу, суверенітет та територіальну цілісність та незалежність нашої держави.