Генеральне консульство України в Чикаго

, Київ 04:40

ЄС підтримує Україну у боротьбі з російською агресією та на шляху здійснення реформ

05 травня 2017, 16:28

Ж.-К. Бельяр: ЄС підтримує Україну у боротьбі з російською агресією та на шляху здійснення реформ

4 травня 2017 року Державний секретар Міністерства закордонних справ України Андрій Заяць зустрівся із заступником Генерального Секретаря з політичних питань, Політичним директором Європейської служби зовнішньої діяльності Жаном-Крістофом Бельяром.

В рамках візиту до України Ж.-К. Бельяр відвідав схід України, у тому числі Авдіївку, та ознайомився із складною безпековою та гуманітарною ситуацією в регіоні.

Ж.-К.Бельяр засудив ескалацію насильства та зростання тиску на СММ ОБСЄ з боку підтримуваних Росією бойовиків. Він також підтвердив незмінність позиції ЄС щодо підтримки України у протидії агресії РФ, невизнання спроби анексії Автономної Республіки Крим та збереження санкцій щодо РФ до повної імплементації Мінських домовленостей.

Співрозмовники також обмінялися думками з актуальних питань  порядку денного відносин Україна – ЄС, зокрема перспектив підтвердження в ЄС довгоочікуваного рішення про запровадження безвізового режиму з Україною до «літніх канікул».

У рамках зустрічі сторони також обговорили стан підготовки до саміту Україна – ЄС, проведення якого заплановано влітку цього року у Києві, а також обмінялися думками з приводу результатів імплементації Угоди про асоціацію в частині дії положень щодо зони вільної торгівлі.