Генеральне консульство України в Чикаго

, Київ 10:12

Президент США Д.Трамп підписав Оборонний бюджет на 2018 рік, що передбачає 350 млн. дол. на безпекову допомогу Україні.

13 грудня 2017, 17:23

Президент США Дональд Трамп підписав Закон про «Бюджет США на 2018 р. на потреби національної оборони», який містить дозвіл на виділення 350 млн. дол. для надання безпекової допомоги Україні.

Закон санкціонує надання нашій державі летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки України з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. Так, до документа, включено положення, що дозволяють використання коштів оборонного бюджету США на потреби реабілітації у медичних установах Сполучених Штатів поранених українських військовослужбовців, навчання та підготовку українських медичних фахівців у цій сфері, а також для посилення спроможності повітряних та військово-морських сил нашої держави.

Вперше на законодавчому рівні пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні засоби; кораблі прибережної дії та берегової охорони.

Заяву з приводу підписання оборонного бюджету оприлюднив також Співголова Сенатського українського кокусу та один з головних ініціаторів включених до цього законодавчого акта положень щодо оборонно-безпекової підтримки України Р.Портман http://bit.ly/2nWMC4U