Генеральне консульство України в Чикаго

, Київ 10:13

Посол Валерій Чалий взяв участь у заходах з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності УНР

23 січня, 23:32

Посол України в США Валерій Чалий та Заступник голови комітету у закордонних справах ВРУ Борис Тарасюк спільно з українською громадою штату Пенсильванія взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Соборності України, 99-ї річниці проголошення Акту Злуки УНР і Західноукраїнської Народної Республіки, 100-річчя Української революції і 100-річчя української дипломатичної служби.

У рамках заходів на території місцевого українського кладовища Святої Марії у передмісті Філадельфії відбулась офіційна церемонія покладання квітів до могили одного з творців Акта Злуки – Державного секретаря ЗУНР Лонгина Цегельського та пам’ятного знаку невідомим героям, полеглим 100 років назад за волю України.

Священнослужителями українських церков м.Філадельфія було відправлено панахиду.

Звертаючись до учасників заходу, Посол Валерій Чалий підкреслив важливість та актуальність ідеї соборності для сучасних поколінь українців та наголосив на необхідності консолідації зусиль усього українства з метою перемоги над ворогом, подальшої розбудови української державності та зміцнення позицій України на міжнародній арені.

В ході церемонії з вітальними промовами виступили також Борис Тарасюк та Голова Філадельфійського осередку Українського конгресового комітету Америки Євген Луців.

Святкування закінчилися урочистим прийняттям, під час якого Посол України в США обговорив з лідерами українських громадських організацій питання подальшого співробітництва, зокрема заходів, які найближчим часом необхідно вжити з метою просування інтересів України в Сполучених Штатах.