Генеральне консульство України в Чикаго

, Київ 22:53

Щодо Дня Соборності та Свободи України

23 січня 2014, 01:24

У ці дні український народ разом із відданими патріотами України за кордоном відзначають одну з найважливіших дат нашої історії - День Соборності та Свободи України.

22 січня 1919 року в м. Києві на Софіївській площі пройшли урочисті збори, на яких був проголошений Акт возз’єднання земель Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину Велику Україну.

Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки став вищим проявом патріотизму українського народу задля створення Незалежної України та єднання української нації.

Цей Акт возз’єднання спирався на багатовікову мрію українського народу про власну державу. Вперше за багато століть було на весь світ заявлено про існування України як незалежної держави.

На жаль, це об'єднання виявилось нетривким, і невдовзі історія розпорядилась так, що окремі частини українських земель знову опинились у складі різних держав.

Але ця акція стала однією з найяскравіших подій під час руху за відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї.

Започаткований попередніми поколіннями українців процес єднання української нації вдалося втілити в життя та закріпити на законодавчому рівні лише через понад 70 років, а саме 24 серпня 1991 року.

Офіційно в Україні День соборності відзначався з 1999 року.

Свято було встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

30 грудня 2011 року Указом Президента України Віктора Федоровича Януковича було запроваджено "День Соборності та Свободи України".

22 січня 1919 року назавжди залишиться в нашій пам’яті як подія, що надихає на досягнення величної мети – розбудови багатої, вільної й демократичної України.

 

 

 

Останні статті

До 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка | 10 березня 2014, 19:37

Вже традиційно щороку у березні українці у всьому світі вшановують пам’ять геніального українця, справжнього народного поета, пророка та борця за свободу нашого народу - Тараса Григоровича Шевченка.  
Стаття |