Генеральне консульство України в Чикаго

Київ 13:34

Звернення Президента України з нагоди Дня Гідності та Свободи

23 листопада 2015, 16:59

Дорогі співвітчизники!

Лише два роки відділяють нас від початку Революції Гідності, але її історичний масштаб вже очевидний.

Крах диктаторського режиму зірвав плани з ліквідації України, її перетворення на підпорядковану Кремлю малоросійську автономію, керовану п’ятою колоною. І тоді з Москви запустили «план Б» — військову агресію і спробу розчленувати нашу країну. Прорахувалися. Бо нема Малоросії — залишилася в підручниках історії. Новоросії теж не існує — виявилася кремлівською галюцинацією. А от Україна була, є і буде! І головне, що ми як народ довели це за ці два роки.

В листопаді тринадцятого революція лише почалася. Говорити про завершеність можна буде лише тоді, коли ми виконаємо програму європейських змін, яку сформулювали і поставили на порядок денний мільйони людей, що вийшли на майдани. Програму, яку підтримали десятки мільйонів на трьох демократичних виборах — президентських, парламентських і місцевих. І тим самим виконано одну із ключових вимог людей — повне перезавантаження влади.

Щойно, ще чорнила не висохли, я підписав пакет так званих безвізових законів. Ми виконали ключові умови і очікуємо рішення Євросоюзу щодо перспективи впровадження безвізового режиму для українців.

Вчора завершився процес ратифікації угоди про асоціацію всіма двадцятьма вісьмома членами Європейського Союзу. Зазвичай на це йдуть довгі роки; ми впоралися за 17 місяців від дня підписання цієї угоди. З 1 січня починає повноцінно діяти поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі з Євросоюзом, якби Росія не тужилася зірвати цей процес.

Знаєте, звітувати про ті зміни, які відбулися в країні, водночас і важко, і легко.

Важко, бо знаю, що люди невдоволені якістю та швидкістю змін. Реформи, які вже почалися, ще не обернулися підвищенням рівня життя людей. Війна ще ніде і ніколи не призводила до процвітання. Ми ж пережили і все ще переживаємо і воєнні дії на нашій території, і широкомасштабну економічну агресію. Росія повністю закрила свої ринки для наших виробників і для наших товарів.

Дякую тим, хто розуміє, в яких об’єктивно складних умовах нам випало змінювати країну.

Сприймаю аргументи та відчуваю емоції тих, хто критично ставиться до влади, хто чекати не має бажання, а іноді просто й сил, моральних чи матеріальних. Так, не все ще виходить як хочеться і як треба. Іноді не вистачає рук, бо робити треба одночасно десятки справ, занедбаних роками.

Але головне: ми збудували нову армію. Вона звільнила більшу частину територій Донбасу і зупинила російських найманців. Філію КДБ-ФСБ перетворили на повноцінну Службу безпеки України. СБУ сьогодні здатна захищати країну, в тому числі і від терористичної загрози, як цими днями.

Ми згуртували міжнародну коаліцію друзів України. Сполучені Штати Америки, Євросоюз, інші наші союзники надають нам політичну, фінансову, військово-технічну і гуманітарну підтримку, в той час як хижий апетит Росії-агресора стримують гіркими пігулками економічних санкцій.

Хіба ми не уникнули майже невідворотного дефолту? Більше того, стабілізували фінансову систему, списали частину зовнішнього боргу, відновили і поповнили золотовалютні резерви.

Валовий внутрішній продукт вперше за останні шість кварталів продемонстрував нехай мінімальне, але зростання щодо попередніх трьох місяців. І цей злам тривалої тенденції вселяє довіру до прогнозів щодо відновлення в наступному році економічного підйому.

І попри те, що зміни до Конституції щодо децентралізації ще очікують другого читання в парламенті, фінансові можливості місцевого самоврядування вже збільшено на 40%. Разом з тим зростає відповідальність місцевих органів влади, які ви щойно обрали.

Патрульна поліція довела, що справді нові правоохоронні органи здатні завоювати довіру людей. І такою буде не лише патрульна, а вся поліція. Ми знайшли їй досвідчену керівницю, яка продемонструє, що це завдання їй по силах.

Кожний крок влади контролюється з боку громадськості. Політичні права і свободи стали настільки укоріненими явищами, що здається, ніби вони панували тут споконвіку. А ще на початку чотирнадцятого у нас, в Україні, діяли диктаторські закони 16 січня.

Дорогі українці!

Коли минулого року я зайшов в офіс Президента, на моєму пульті не працювала жодна кнопка, якою б можна було запустити механізм боротьби проти корупції. Нові закони, нові інституції, нові люди — от результат першого етапу боротьби. Так, запрягали довго, але їхати будемо швидко.

Незабаром, за 10 днів, розпочинає роботу новий незалежний орган — Національне антикорупційне бюро. Його директор і детективи набрані на конкурсній основі. Завершуються ще декілька конкурсів: з відбору антикорупційного спеціального прокурора, з формування Національного агентства із запобігання корупції, завершується пошук 700 нових працівників місцевих прокуратур замість чотирьох тисяч звільнених. Днями передаю до Верховної Ради проект змін до Конституції щодо судової реформи. Йдеться про очищення системи шляхом персонального оцінювання кожного судді, про контроль над видатками та доходами суддів, про скасування недоторканості.

Чи потрібні країні суди, які відпускають бандитів та корупціонерів? Питання риторичне.

Судова реформа пов’язана з проблемою покарання винних за злочини проти Майдану. Сам був його учасником від першого вечора й до останнього дня. Як і всі, прагну відкритого і справедливого процесу.

Протягом цього тижня Генпрокуратура, СБУ та МВС звітували суспільству про перебіг розслідування. Я, звичайно ж, теж незадоволений темпами і не хочу бути адвокатом слідства, але розслідування більше двох тисяч злочинів проти учасників акцій протесту дійсно потребують чималих зусиль і часу. Особливо, якщо врахувати, що значну частину доказової бази було знищено, поки нова влада перебирала контроль над деморалізованими і дискредитованими правоохоронними органами.

І в тому бедламі багато кому вдалося замести сліди і втекти. Тим не менш, доведено, що замовником кривавих злочинів був особисто Янукович. Виконавцями — тодішнє керівництво МВС, СБУ, РНБО. Морально вони вже покарані: люди їх прокляли, а Господь позбавив Батьківщини. Скільки б та наволоч не ховалася в Росії, те, що вони накоїли, не має строку давності. Процедуру заочного засудження до них буде застосовано лише тимчасово. Сісти мають і вони, і всі їхні поплічники.

Крига скресла, і процес притягнення до відповідальності зрушив з мертвої точки. Група затриманих, в тому числі і «беркутів», перебувають в СІЗО. 119 справ на сьогодні вже передано до суду. Винесено вже навіть 26 вироків, щоправда поки щодо дрібних виконавців. Всього повідомлено про підозру 270 особам. Серед них — 44 високопосадовці, 125 міліціонерів, 11 суддів, 9 прокурорів і десятки керівників і організаторів тітушок. Крім того, низку суддів, які виносили неправосудні рішення проти майданівців, звільнено.

Я віддаю шану патріотизму і мужності Героїв Небесної Сотні. Сьогодні зустрічався з їхніми родинами. Вклоняюся кожному, хто виступив проти авторитарного режиму. І всім тим, хто зараз захищає нас від російської агресії.

Ворог усвідомив, як складно брати нас приступом ззовні. Тому робить ставку на внутрішню дестабілізацію, на сіяння в Україні зневіри та політичного хаосу.

Щоб не втратити перспективу в момент, коли найгірше, можливо що вже і позаду, нам слід утримати перемир’я на Сході, забезпечити політичну консолідацію і не стати жертвами махрових популістів. Ми, українці, всі — по одну сторону барикад, а барикада — це наш східний кордон.

Ми переможемо, бо з нами правда, бо з нами Бог!

До речі, вчора у Ватикані у мене була дуже тепла зустріч з Папою Римським Франциском Першим. Понтифік щиро молиться за Україну і благословляє наш народ.

Я вітаю вас із Днем Гідності та Свободи, дорогі українці!

Слава вам і слава Україні!

Останні новини

Зустріч Генерального консула Лариси Герасько з українською громадою штату Міннесота | 16 жовтня, 22:40

15 жовтня відбулася зустріч Генерального консула Лариси Герасько з українською громадою штату Міннесота, а також виїзне консульське обслуговування громадян України. Відбувся обмін думками про потреби громади та напрямки співробітництва у найближчій перспективі, зокрема у сфері культури та освіти у суботніх українських школах. Школи будуть долучатися до пілотного освітнього проекту, започаткованого Малою академією наук України. Генеральний консул передала Директору школи навчальні посібники, карти, абетки та українські книги для навчання дітей.Крім того, було відвідано українську греко-католицьку церкву святого Константина та при ній музей українського мистецтва з цікавою колекцією фотографій українських церков з усього світу.Щира подяка усім, хто долучився вчора до нас та за теплий прийом! Слідкуйте за нашою сторінкою щоб дізнатись коли буде наступне виїзне консульське обслуговування в Міннеаполісі.

Відзначення Дня захисника України | 12 жовтня, 22:03

Сьогодні відзначили День Захисника України. Цьогорічне відзначення цього свята відбулося біля пам'ятника "Небесної Сотні та Героїв України" (м.Блумінгдейл, штат Іллінойс). Після поминальної панахиди з промовою виступила Генеральний консул України в Чикаго Лариса Герасько. Дякуємо Голові Парафіяльної Ради St. Andrew Ukrainian Orthodox Church п.Івану Яреську, який постійно надає підтримку в організації цього свята, а також усім тим, хто приєднався до нас сьогодні. Слава Україні!Слава Захисникам України!

Концерт у виконанні Чиказького симфонічного оркестру під керівництвом відомого українського диригента Кирила Карабіца | 12 жовтня, 06:08

10 жовтня у місті Чикаго з величезним успіхом пройшов концерт у виконанні Чиказького симфонічного оркестру під керівництвом відомого українського диригента Кирила Карабіца, а також прийняття та демонстрація фотовиставки «Вражаюча Україна». Захід організований Генеральним консульством України в Чикаго за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ України та сприяння Комітету міст-побратимів Київ-Чикаго. Маестро Карабіц народився в Україні, є головним диригентом Оркестру Великої Британії, 2013 року отримав престижну музичну нагороду Королівської філармонічної спілки. З вітальним словом до гостей заходу, серед яких були представники дипломатичного корпусу, органів влади Чикаго, української громади та артисти, звернулася Генеральний консул України Лариса Герасько. Вона підкреслила важливість популяризації української культури, яка сприятиме глибшому сприйняттю України та її культурної спадщини за кордоном. Україна робить все можливе аби поширити у світі свою культуру та мистецтво. У свою чергу Кирило Карабіц висловив подяку Україні за підтримку та відзначив вагомий внесок українського мистецтва у світову культурну спадщину та побудову української держави. Наступного дня після концерту у центральній місцевій газеті “Chicago Tribune” музичний критик Howard Reich назвав виступ маестро Карабіца вражаючим. Щиро дякуємо усім, хто розділив з нами учорашній вечір наповнений українським духом.