Генеральне консульство України в Чикаго

Київ 13:03

Посол Валерій Чалий звернувся до корпорації Google щодо зображення Криму на картах

13 березня, 21:52

Посол України в США Валерій Чалий звернувся до керівництва корпорації Google стосовно виправлення некоректного зображення українського Криму як частини Російської Федерації на деяких картах Google Maps.

В офіційному листі Посол зазначив чітку позицію щодо неприпустимості залучення всесвітньо відомої корпорації та пошукового сервісу Google в інформаційну війну, яку Росія веде у світі, поширюючи дезінформацію, фейки та пропаганду як у випадку з зображенням Криму на картах.

Валерій Чалий наголосив, що ситуація, яка склалась з некоректним зображенням Криму на Google Maps, абсолютно суперечить чіткій та незмінній позиції Адміністрації США, Конгресу США та ООН. Зокрема, у Кримській декларації Держсекретар США Майкл Помпео наголосив, що Сполучені Штати ніколи не визнають спробу Росії анексувати Крим. Посол також відзначив продовження Президентом США Дональдом Трампом надзвичайного стану, згідно із яким діють санкції проти РФ у зв’язку із окупацією Криму.

Посол також нагадав, що ООН у низці резолюцій Генеральної Асамблеї, зокрема "Територіальна цілісність України", "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів" та "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна", які чітко визначають статус Криму як території України.

Представники Google неодноразово наголошували у публічних виступах та інтерв’ю, що політика корпорації Google зосереджена на розвитку інформаційних технологій поза інформаційними війнами. 
Посольство України в США сподівається, що всесвітньо відома корпорація і надалі буде дотримуватися таких високих стандартів та виправить некоректне зображення території Криму на всіх картах Google Maps у відповідності до міжнародних норм та документів, а також офіційної позиції Сполучених Штатів.