• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 01 липня 2015 року о 18:28

УВАГА! З 13 червня 2022 року оформлення нових паспортів на заміну попередніх здійснюється за попереднім записом в онлайн - черзі.


ЗАПИСАТИСЯ У ЧЕРГУ


УВАГА! на час дії надзвичайного періоду (воєнного стану) Генеральне консульство може здійснювати додаткові паспортні послуги - 

 1.    ПРОДОВЖУВАТИ ТЕРМІН ДІЇ ПАСПОРТА  громадянина України для виїзду за кордон (у разі завершення терміну його дії) на термін, що не перевищує п’ять років (з моменту закінчення терміну дії паспорта). Увага! дана дія є безкоштовною. Увага!! Для продовження терміна дії паспорта дитини необхідно подати оригінал свідоцтва про народження дитини, дійсний паспорт того з батьків, хто подає клопотання, та паспорт дитини.2.    ВНЕСИТИ ДАНІ ПРО МАЛОЛІТНІХ ДІТЕЙ (які не мають власного паспортного документа) до паспорта громадянина України для виїзду за кордон їхніх батьків/законних представників. Увага! Дана дія є безкоштовною.


Для продовження терміну дії паспорта потрібно подати паспорт громадянина України для виїзду за кордон та відповідну заяву (заповнюється в приміщенні Генерального консульства).  Увага!! Для продовження терміна дії паспорта дитини необхідно подати оригінал свідоцтва про народження дитини, дійсний паспорт того з батьків, хто подає клопотання, та паспорт дитини.


Документи приймаються не раніш ніж за три місяці до дати закінчення паспорта. 


Для внесення даних про дітей потрібно подати:


паспорт громадянина України для виїзду за кордон заявника;


заяву (заповнюється в приміщенні Генерального консульства);


свідоцтво про народження дитини (виключно оригінал);


дві фотокартки дитини розміром 3,5 Х 4,5 сантиметрів, зображення на яких відповідає вимогам, що пред’являються до фотокарток, що подаються для оформлення або обміну паспортних документів, затверджених наказом МВС  від 18 жовтня 2019 року №875;


документ що підтверджує повноваження особи як законного представника (свідоцтво про народження або рішення суду).


Увага!!  Документи, видані компетентними органами США подаються після засвідчення штампом «Апостиль» та з перекладом українською мовою, засвідченим нотаріально.


Загальні положення

До уваги громадян України!

У Генеральному консульстві України в Чикаго запроваджено он-лайн запис громадян України на оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон!

Щоб скористатися послугою необхідно:

1. Зареєструватись на паспортний прийом на сайті online.mfa.gov.ua 

2. обрати зручний для Вас день/час подачі документів.

3. заповнити та роздрукувати  заяву-анкету;

4. зібрати решту необхідних документів (див. нижче).

5. у призначений день та час відвідати консульський прийом у Генеральному консульстві та подати документи на оформлення паспорта.


Прийом здійснюється виключно в порядку он-лайн черги!!!        

Обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється у разі:

- закінчення строку дії паспорта ;

- відсутності вільних сторінок у паспорті;

- непридатності паспорта для подальшого використання (пошкодження);

- виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;

- зміни прізвища або імені.

Для обміну паспорта заявник особисто подає такі документи:

1.Заповнену заяву-анкету;

2.Паспорт, який підлягає обміну + копію першої сторінки паспорта;

3.Копію документу, який підтверджує адресу проживання особи за кордоном (Driver's License, I-94 Form, last Utility Bill, Lease Agreement тощо);

- У разі обміну паспорта у зв’язку із зміною прізвища або імені: для громадян України, які мають в паспорті відмітку про постійне проживання в США документ, який підтверджує факт такої зміни (свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про шлюб (лише якщо в ньому підтверджено, що прізвище змінено внаслідок шлюбу) тощо. Документ виданий компетентним органом іноземної держави має бути відповідним чином засвідчений (проставлений «Apostille») та перекладений українською мовою (нотаріально засвідчений переклад);

- У разі, якщо у Вашому паспорті відстуня відмітка "ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ", оформити новий паспорт на нове прізвище можливо ЛИШЕ після оформлення НОВОГО ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ("внутрішнього паспорта") на нове прізвище.

Консульський збір за обмін паспорта - «Money Orders» «payable to: Consulate of Ukraine» на суму 40 та 90$ (окремо)

Після оформлення особі паспорта її попередній паспорт вилучається та анулюється.

* у разі наявності у паспорті дійсних віз, разом з комплектом документів подається заява-клопотання про залишення старого паспорта.

Оформлення паспорта замість втраченого/викраденого

1.Заповнену згоду на обробку персональних даних;

2.Копію документу, який підтверджує адресу проживання особи за кордоном (Driver's License, I-94 Form, last Utility Bill, Lease Agreement тощо);

3.Одну фотокартку паспортного розміру (passport-size).

4.Документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентними органами США, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення (police report);

Увага! Оформлення паспорта замість викраденого/втраченого розпочнеться ЛИШЕ ПІСЛЯ підтвердження особи та належності її до громадянства України. У цьому зв'язку документи для перевірки особи та громадянства можна подавати до Генерального консульства БЕЗ ПОПЕРЕДНЬОГО ЗАПИСУ - по вівторках (з 09:00 до 12:00) або середах (з 14:00 до 16:00).

ВАЖЛИВО! Якщо особа, яка заявила про втрату або викрадення паспорта перебуваючи за кордоном, знайшла його, вона зобов’язана протягом доби здати знайдений паспорт для списання та знищення найближчій закордонній дипломатичній установі України.

Для оформлення паспорта дитині, яка не досягла 16-річного віку, батьки - громадяни України, особисто подають такі документи:

1.Заповнену заяву-анкету від імені дитини;

2.Оригінал свідоцтва про народження дитини + копію документа;

* Свідоцтво, видане компетентним органом іноземної держави, має бути відповідним чином засвідчене (проставлений «Apostille» або легалізоване) та перекладене українською мовою (нотаріально засвідчений та апостильований переклад);

3. паспорт дитини (у разі наявності).

4. паспорт того з батьків, хто подає заяву (виключно дійсний паспорт).

4. довідка про реєстрацію дитини громадянином України (у разі якщо дитина народжена поза межами України);

5. Нотаріально засвідчена заява батьків (законних представників) - громадян України про згоду на оформлення паспорта - у разі якщо під час подання документів присутній лише один з батьків ; 

Увага!           

Якщо заява оформлена нотаріусом на території США, на оригіналі заяви має бути додатково проставлений штамп "Апостиль (проставляється  в офісі Секретаря штату - Secretary of State).

У разі присутності обох батьків під час подання документів вказана заява не потрібна, але тоді подається оригінал дійсного паспорта другого з батьків. 

6. фотокартка дитини (10х15 см, портретного формату, виключно для дітей до 12 років).


Консульський збір за оформлення паспорта до 16 років - «Money Order» «payable to: Consulate of Ukraine» на суму 40$

УВАГА! ПРИСУТНІСТЬ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ ДОСЯГЛИ 12-річного віку Є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ ДЛЯ ПОДАЧІ КЛОПОТАННЯ ПРО ОФОРМЛЕННЯ НОВОГО ПАСПОРТА. Під час візиту до консульства будуть зняті відцифровані відбитки пальців та здійснено фотографування.

Особа, якій виповнилось 16 років, для оформлення паспорта подає особисто такі документи:

1.Заповнену особисто заяву-анкету;

2.Оригінал свідоцтва про народження + копію документа;

* Свідоцтво, видане компетентним органом іноземної держави, має бути відповідним чином засвідчене (проставлений «Apostille» або легалізоване) та перекладене українською мовою (нотаріально засвідчений переклад);

3.Копію документу, який підтверджує адресу проживання особи за кордоном (Driver's License, I-94 Form, last Utility Bill, Lease Agreement тощо);

4.Копію проїзного документа дитини* або довідки про реєстрацію громадянства України;

Консульський збір за оформлення паспорта після досягнення 16-річчя - «Money Order» «payable to: Consulate of Ukraine» на суму 40 та 90$ (окремо)

Додаткова інформація стосовно подачі документів та отримання паспорта

Паспорт видається у приміщенні Консульства особисто заявникові, а у виняткових випадках також його батькам (усиновлювачам) або іншим законним представникам у разі пред’явлення ними свого паспорта та відповідних підтверджуючих документів.

Особа, якій видається паспорт, ставить дату та власноручний підпис за отримання паспорта в спеціально відведеній для цього графі заяви-анкети.

Паспорт оформлюється на 10 років - для осіб, які досягли 16-річного віку; на 4 роки - для дітей віком до 16 років.

У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до відповідальної консульської посадової особи:

Сухомейло Петро Олександрович – консул

Електронна пошта: [email protected]


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux