• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Правила в’їзду та перебування в Україні для громадян іноземних держав
Опубліковано 29 листопада 2019 року о 16:41

Іноземці в'їжджають в Україну і виїжджають з України через пункти пропуску на державному кордоні за національним паспортом i у разі наявності візи, якщо інший порядок в'їзду не встановлено законодавством або міжнародними договорами України.

Паспортний документ подається іноземцем та особою без громадянства для реєстрації у пункті пропуску через державний кордон посадовій особі Державної прикордонної служби. Реєстрація проводиться на термін не більш як 90 днів протягом 180 днів.

Строк перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, паспортні документи або документи, що підтверджують особу без громадянства, яких зареєстровано посадовою особою Державної прикордонної служби України, продовжується територіальними органами або підрозділами Державної міграційної служби України відповідно до:


Оформлення іноземцям та особам без громадянства посвідок на тимчасове або постійне проживання здійснюється територіальними органами або підрозділами Державної міграційної служби України згідно з:

Іноземець або особа без громадянства у разі втрати на території України паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, повинні про це негайно письмово повідомити територіальний орган або підрозділ Державної міграційної служби, який зобов’язаний видати довідку та надіслати відповідне повідомлення до Адміністрації Державної прикордонної служби. У такому разі питання про продовження строку перебування іноземця та особи без громадянства на території України чи їх виїзду з України вирішується після отримання ними в дипломатичному представництві чи консульській установі країни громадянської належності або походження чи попереднього постійного проживання паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, на підставі особистої заяви, копії довідки, виданої територіальним органом або підрозділом Державної міграційної служби, про втрату такого документа та довідки, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби, про перетинання державного кордону (в разі, коли строк перебування під час останнього в’їзду не продовжувався).

Транзитний проїзд іноземців через територію України дозволяється за наявності у них транзитної візи типу «В», візи країни прямування, проїзних квитків або інших документів, що підтверджують транзитний характер поїздки.

З 01.11.2020 МЗС започатковано оформлення іноземцям українських електронних віз (е-Віза) за новою, сучасною та зручною процедурою.


1. е-Віза оформлюється для разового або дворазового в’їзду в Україну на строк до 30 днів з діловою, приватною, туристичною метою, для лікування, провадження діяльності у сфері культури, науки, освіти, спорту, виконання службових обов’язків іноземним кореспондентом або представником іноземного ЗМІ.


2. Запроваджено можливість обрати бажану процедуру оформлення е-Візи - термінову (1 робочий день) або стандартну (3 робочих дні).


3. Встановлено нові зменшені тарифи:

- разова е-Віза - 20 дол. США

- дворазова е-Віза - 30 дол. США.

У разі термінової процедури оформлення тарифна ставка подвоюється.


Для оформлення е-Візи необхідно:

зареєструватись на веб-платформі МЗС evisa.mfa.gov.ua

заповнити анкету, завантажити фотокартку та скановані копії документів (паспорт, запрошення та ін.), сплатити онлайн банківською карткою консульський збір

отримати готову е-Візу на електронну пошту (надсилається у форматі pdf).


Для в’їзду в Україну потрібно роздрукувати отриману е-Візу та пред’явити разом з паспортом прикордонним органам України (е-Віза дійсна для в’їзду у міжнародних пунктах пропуску через державний кордон).


Переваги е-Віза:

дистанційне подання документів у будь-який зручний час та отримання е-Візи без необхідності відвідування консульської установи

можливість онлайн відстеження стану оформлення е-Візи

централізоване оформлення усіх е-Віз в МЗС України

постійна інформаційна підтримка заявників на [email protected]


е-Віза оформлюється громадянам 45 держав:

Співдружність Багамських островів

Барбадос

Беліз

Багатонаціональна держава Болівія

Королівство Бутан

Республіка Вануату

Республіка Гаїті

Республіка Ґватемала

Республіка Гондурас

Ґренада

Домініканська Республіка

Республіка Індія

Республіка Індонезія

Королівство Камбоджа

Китайська Народна Республіка*

Республіка Кірібаті

Республіка Коста-Ріка

Лаоська Народно-Демократична Республіка

Республіка Маврикій

Малайзія

Мальдівська Республіка

Мексиканські Сполучені Штати

Федеративні Штати Мікронезії

Республіка Союзу М’янма

Республіка Науру

Федеративна Демократична Республіка Непал

Республіка Нікараґуа

Республіка Палау

Республіка Перу

Південно-Африканська Республіка

Республіка Ель-Сальвадор

Незалежна держава Самоа

Республіка Сейшельські Острови

Сент-Вінсент і Ґренадини

Сент-Люсія

Республіка Сінгапур

Соломонові Острови

Республіка Сурінам

Королівство Таїланд

Демократична Республіка Тімор-Лешті

Республіка Трінідад і Тобаґо

Тувалу

Республіка Фіджі

Республіка Філіппіни

Ямайка


*Указом Президента України від 28.07.2020 № 295/2020 «Про тимчасове запровадження безвізового режиму для громадян Китайської Народної Республіки, які в’їжджають в Україну з туристичною метою» тимчасово скасовано з 1 серпня 2020 року до 31 січня 2021 року візові вимоги для в’їзду та транзитного проїзду територією України громадян КНР, які подорожують в Україну з туристичною метою, якщо термін їх перебування в Україні не перевищує 30 днів протягом 180 днів.

Оформлення віз для в’їзду в Україну може здійснюватися підрозділами МЗС в пунктах пропуску через державний кордон в міжнародних аеропортах:

4 червня 2015 року Кабінет Міністрів України Постановою № 367 затвердив Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, яким регулюються, серед іншого, в’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї іноземців та осіб без громадянства – з урахуванням вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Серед іншого Порядком передбачається:

  • в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюється через контрольні пункти за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом Державної міграційної служби.

Перелік контрольних пунктів наведено в додатку 1 Порядку. У разі порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, встановленого цим Порядком, особи притягатимуться до відповідальності.

Міністерство закордонних справ України ще раз наголошує на необхідності дотримання чинного порядку відвідання Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

(діятиме з 00 год. 00 хв. 19 грудня 2020 року)

Порядок перетинання державного кордону на в’їзд в Україну

Іноземці та особи без громадянства можуть перетинати державний кордон на в’їзд в Україну за умови наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.

Вимога щодо надання такого полісу (свідоцтва, сертифіката) страхування не поширюється на:

- іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України;

- осіб, яких визнано біженцями, або особами, які потребують додаткового захисту;

- працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;

- членів екіпажів морських та річкових суден;

- військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав — членів НАТО та держав — учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.

Встановлено загальну вимогу щодо проведення самоізоляції для усіх категорій подорожуючих (громадяни України, іноземці та особи без громадянства), що прибувають в Україну з держав із значним поширенням COVID-19, а також для іноземців, які є громадянами (підданими) таких держав.

Вимога щодо проведення самоізоляції не поширюється на такі категорії осіб, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою:

1) особи, які не досягли 12 років;

2) особи, які прибувають в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти;

3) особи, які є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;

4) працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей;

5) водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;

6) інструктори збройних сил держав - членів НАТО та держав - учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил;

7) діячі культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;

8) особи, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;

9) особи, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.

Встановлено, що державою із значним поширенням COVID-19 є держава, в якій кількість нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні.

Перелік держав із значним поширенням COVID-19 формується Міністерством охорони здоров’я та переглядається кожні 7 днів (перелік зазначених держав станом на 11.12.2020 розміщено на вебсайті МОЗ України: https://moz.gov.ua/article/news/informacija-schodo-kilkosti-aktivnih-vipadkiv-covid-19-na-100-tis-naselennja-stanom-na- ).

Особа, яка підлягає самоізоляції у зв’язку з перетинанням державного кордону або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них, зобов’язана встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома».

У разі неможливості встановлення додатка особа підлягає обсервації.

 

Порядок перетинання контрольних пунктів в’їзду/виїзду

Перетинання іноземцями та особами без громадянства контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, тимчасово окуповану територію України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та виїзду з неї (далі – контрольні пункти в’їзду/виїзду) здійснюється за наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, і діє на строк перебування в Україні, в порядку, встановленому положеннями Порядку в’їзду та тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 367, та Порядку в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2019 № 815.

 

Самоізоляція, обсервація та підстави їх припинення

Для осіб, які здійснили перетин державного кордону або контрольних пунктів в’їзду/виїзду і перебувають на самоізоляції з використанням мобільного додатку «Вдома», з моменту перетину державного кордону або контрольних пунктів в’їзду/виїзду, строк самоізоляції становить 14 днів.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими разом проживають.

Особа вважається такою, що обрала здійснення поточного контролю з використанням системи через мобільний додаток, з моменту авторизації в ній. До моменту авторизації поточний контроль здійснюється працівниками Національної поліції, Національної гвардії, державних установ Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю, посадовими особами, уповноваженими органами місцевого самоврядування.

Поточний контроль з використанням системи через мобільний додаток здійснюється за допомогою сукупності інформації, зокрема шляхом перевірки відповідності фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного додатка, та геолокації мобільного телефона в момент фотографування.

Після встановлення мобільного додатка в будь-який час протягом доби особа отримує повідомлення (push-повідомлення). У разі отримання повідомлення особа повинна протягом 15 хвилин з використанням мобільного додатка зробити фотографію свого обличчя.

У разі невідповідності геолокації або фотографії, відсутності зв’язку з особою через мобільний додаток, видалення, встановлення обмежень щодо передачі інформації за допомогою мобільного додатка до органів Національної поліції надсилається повідомлення про випадок порушення зобов’язання щодо самоізоляції. Надсилання повідомлення є підставою для подальшого здійснення органами Національної поліції, Національної гвардії контролю за виконанням зобов’язання щодо самоізоляції.

Надсилання повідомлення до органів Національної поліції не може бути окремою підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину.

У разі неможливості дотримання особами зобов’язання щодо самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону або контрольних пунктів в’їзду/виїзду (у тому числі щодо використання мобільного додатка), такі особи підлягають обсервації.

Перебування в обсерваторах іноземців та осіб без громадянства (крім іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту) оплачується страховиком відповідно до поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування витрат, пов’язаних з обсервацією, або такими особами самостійно.

Самоізоляція, обсервація особи у зв’язку з перетинанням державного кордону або контрольних пунктів в’їзду/виїзду припиняється у разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено після перетинання державного кордону або контрольних пунктів в’їзду/виїзду.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux