• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Дії з питань громадянства
Опубліковано 29 листопада 2019 року о 16:12

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!


Звертаємо Вашу увагу, що, відповідно до положень Консульського Статуту України, на вчинення усіх дій з питань громадянства розповсюджується принцип розподілу консульських округів.

 Тобто, клопотання з питань громадянства подаються до консульських установ залежно від того у межах якого консульського округу постійно або тимчасово проживає заявник.


До консульського округу Генерального консульства України в Чикаго відносяться наступні штати:

Айова, Вісконсін, Іллінойс, Індіана, Канзас, Міннесота, Мічиган, Небраска, Південна Дакота, Північна Дакота.


Прийом з питань громадянства здійснюється виключно за записом. ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ.

Відсутність повного пакету документів або невідповідність вказаних документів вимогам законодавства скасовує Ваш запис. В такому випадку для повторної подачі документів буде необхідно зробити новий запис.

Особа, батьки (один із них) якої на момент її народження були громадянами України може набути громадянство України за народженням.

Для оформлення набуття громадянства України дитиною, народженою в США на території консульського округу Генерального консульства України в Чикаго,  один із батьків дитини подає наступні документи:

1.    Заповнену заяву.

2.    Оригінал свідоцтва про народження дитини. Оригінал свідоцтва має бути засвідченим спеціальним штампом "Apostille", проставленим офісом Секретаря Штату.

3.    Оригінал перекладу свідоцтва про народження дитини українською мовою. Переклад має бути нотаріально завіреним та засвідченим спеціальним штампом "Apostille", проставленим офісом Секретаря Штату.

4.    Діючий закордонний паспорт того з батьків, який подає клопотання.  Паспорт має підтверджувати факт перебування одного з батьків дитини у громадянстві України на момент народження дитини.


Відповідно до ст.8 Закону України «Про громадянство України» особа, яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України», або яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), і є особою без громадянства або іноземцем, який подав зобов'язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України, а також її неповнолітні діти реєструються громадянами України. Іноземці, які є громадянами (підданими) кількох держав, подають зобов'язання припинити громадянство всіх цих держав.

Особа, яка народилася до 24 серпня 1991 року на території України

Для оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням особа, яка народилася до 24 серпня 1991 року на території України подає:

а) заяву про набуття громадянства України за територіальним походженням (форма 4, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185);

б) дві фотокартки (розміром 35 х 45 мм);

в) один із таких документів:

— декларацію про відсутність іноземного громадянства – для осіб без громадянства (форма 5, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185);

— зобов'язання припинити іноземне громадянство - для іноземців. Іноземці, які є громадянами (підданими) кількох держав, подають зобов'язання припинити громадянство всіх цих держав. Подання зобов'язання припинити іноземне громадянство не вимагається від іноземців, які є громадянами (підданими) держав, законодавство яких передбачає автоматичне припинення особами громадянства (підданства) цих держав одночасно з набуттям громадянства іншої держави, або якщо міжнародні договори України з іншими державами, громадянами яких є іноземці, передбачають припинення особами громадянства цих держав одночасно з набуттям громадянства України (форма 7, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185;

г) копію свідоцтва про народження або інший документ, що підтверджує факт народження особи на території України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux