• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Інформація для громадян України (U4U, TPS, гуманітарний пароль, пошук житла, питання пенсійного забезпечення)
Опубліковано 03 травня 2022 року о 18:16

Інформація для громадян України (U4U, TPS, гуманітарний пароль, пошук житла, питання пенсій) 


Минулого року деякі громадяни України та члени їхніх родин в'їхали до Сполучених Штатів протягом приблизно восьми тижнів після неспровокованого вторгнення Росії в Україну та до введення у дію програми «Єднання заради України» зі статусом гуманітарного паролю, наданим у кожному конкретному випадку з невідкладних гуманітарних причин. Зазвичай таким особам надавали статус гуманітарного паролю строком на один рік, тоді як учасники програми «Єднання заради України» отримували цей статус на два роки.

Оскільки воєнні дії в Україні продовжуються вже другий рік, Міністерство національної безпеки (DHS) вважає, що залишаються невідкладні гуманітарні причини, а також значні суспільні вигоди для продовження терміну гуманітарного паролю для певних українців, які прибули ще до початку дії програми «Єднання заради України». DHS розглядатиме подовження статусу гуманітарного паролю та надання дозволу на працевлаштування, якщо це можливо, для громадян України та членів їхніх родин, які були допущені у Сполучені Штати до початку дії програми «Єднання заради України», індивідуально для кожного окремого випадку.

Зокрема, розглядатиметься подовження статусу гуманітарного паролю осіб, допущених у Сполучені Штати з наданням цього статусу у пункті в’їзду між 24 лютого 2022 р. та 25 квітня 2022 р. DHS у кожному конкретному випадку розглядатиме можливість продовження терміну дії гуманітарного паролю цих осіб на один рік, щоб узгодити його з дворічним терміном гуманітарного паролю, передбаченим у рамках програми «Єднання заради України». За оцінками DHS розгляд і надання статусу всім особам цієї групи візьме приблизно чотири тижні. Справи розглядатимуться на підставі дати надання статусу гуманітарного паролю.

Якщо термін дії статусу гуманітарного паролю особи буде подовжений, DHS завчасно опублікує в Інтернеті оновлену форму I-94 із подовженим терміном дії. Термін дії статусу гуманітарного паролю буде продовжено безперервно, починаючи з наявної дати його закінчення. Особи можуть знайти та завантажити оновлену форму I-94 як доказ продовження терміну їх паролю на веб-сайті CBP (сторінка форми I-94).

Особи з подовженим терміном дії статусу гуманітарного паролю також матимуть право отримати дозвіл на працевлаштування на додатковий рік. Особи, які мають дозвіл на працевлаштування (EAD) на підставі свого статусу гуманітарного паролю, який подовжено ще на один рік, отримають від Служби громадянства та імміграції США (USCIS) форму I-797C, яка може бути використана для доведення дозволу на подальше працевлаштування протягом подовженого періоду гуманітарного паролю. Форму I-797C буде надіслано на адресу, зареєстровану в USCIS. Якщо вам потрібно змінити свою адресу, будь ласка, зробіть це через Інтернет через наявний обліковий запис у системі USCIS або за допомогою форми AR-11 «Картка зміни адреси іноземця» через Інтернет на сторінці зміни адреси.

  • Якщо ви вважаєте, що належите до цієї групи, але не побачите оновлену форму I-94 на веб-сайті до початку квітня, зв’яжіться через електронну пошту за адресою [email protected].
  • Якщо ви належите до цієї групи та маєте дійсний EAD згідно з вашим статусом гуманітарного паролю, але не отримаєте форму I-797C до кінця квітня, будь ласка, напишіть про це електронною поштою на адресу [email protected].
  • Якщо у вас наразі немає EAD, але ви хотіли б подати заяву на його отримання на підставі вашого статусу гуманітарного паролю, ви можете подати до USCIS форму I-765 «Заява про дозвіл на працевлаштування». Українці зі статусом гуманітарного паролю, які подають цю заяву вперше, звільнені від сплати збору.

Українці зі статусом гуманітарного паролю можуть одночасно скористуватися кількома шляхами імміграції, і цей процес не впливає на інші прохання про пільги, включно з тими, хто подав заяву на тимчасовий захищений статус (TPS), отримав TPS або подав заяву на притулок. Однак термін дії гуманітарного паролю автоматично припиняється після виїзду зі Сполучених Штатів. Особи зі статусом гуманітарного паролю, які планують виїхати зі Сполучених Штатів і бажають повернутися, повинні спочатку подати заяву на дозвіл на повернення з відновленням статусу гуманітарного паролю для розгляду можливості їх повторного в’їзду в Сполучені Штати.

Деталі анонсу за посиланням - https://www.dhs.gov/ukraini

«Єднаймося для України» це спрощена програма для отримання громадянами України гуманітарного паролю в США. Щоб отримати право на перебування в США по цій програмі українці мали перебувати на території України станом на 11 лютого 2022 року, мати спонсора в Сполучених Штатах, пройти вакцинацію та інші вимоги охорони здоров’я, а також пройти необхідні біометричні, біографічні та безпекові перевірки. По цій програмі українці отримають право на в’їзд в США строком до 2 років з правом на подання документів на працевлаштування в США.

Починаючи з 25 квітня 2022 року фізичні та юридичні особи в США (в особі представників), можуть звертатися до Міністерства національної безпеки США (DHS) для спонсорування громадян України, які були переміщені внаслідок російської агресії в рамках програми «Єднаймося для України», яка оприлюднена на веб-сайті DHS: https://www.dhs.gov/ukraine

Спонсором для українців зможе виступити будь-який громадянин США або фізична особа, яка законно перебуває на території США, у тому числі представники неурядових організацій. Особи та організації, які хочуть спонсорувати громадян України в Сполучених Штатах, повинні будуть заявити про свою фінансову підтримку та пройти необхідні перевірки для захисту від експлуатації та зловживань.

Державний департамент США співпрацює з організацією "Welcome.us" (веб-сайт: https://ukraine.welcome.us), на сайті якої міститься інформація для тих, хто хоче дізнатися більше про підтримку осіб з України та знайти спонсора в США.

Більше інформації стосовно спонсорства за посиланням: https://www.uscis.gov/humanitarian/uniting-for-ukraine (розділ "Who Can be a Supporter for an Individual Under Uniting for Ukraine"). 

Для отримання детальної інформації про програму «Єднаймося для України» просимо перейти за посиланням: www.dhs.gov/Ukraine.


Хто може отримати гуманітарний пароль по програмі «Єднаймося для України»?

  • особи, які проживали в Україні безпосередньо перед повномасштабним вторгненням Росії (до 11 лютого 2022 року) і були переміщені в результаті вторгнення;
  • є громадянами України та мають дійсний український паспорт (або є дитиною, вписаною в паспорт батьків), або є найближчим членом сім’ї громадянина України;
  • мають спонсора в США, який подасть на їхню користь Декларацію про фінансову підтримку (форму I-134), яка буде перевірена та схвалена Службою громадянства та імміграції США (далі – USCIS);
  • завершили вакцинацію та інші вимоги охорони здоров'я;
  • пройшли біометричні, біографічні та безпекові перевірки.


Примітка. Щоб мати право на участь у цьому процесі, діти віком до 18 років повинні подорожувати до Сполучених Штатів під опікою та піклуванням своїх батьків або законних опікунів. (Звертаємо увагу, що нотаріально засвідчені заяви про дозвіл на вивезення дитини не означають, що дитина знаходиться під опікою особи, яка її супроводжує.)


Які етапи подачі документів по програмі «Єднаймося для України»?


КРОК 1: Фінансова підтримка


Особи, які беруть участь у програмі «Єднаймося для України», повинні мати фінансову підтримку в Сполучених Штатах. Для ініціації процесу спонсор в США електронно подає Декларацію про фінансову підтримку (форму I-134) до USCIS через онлайн-портал «myUSCIS».

Після цього федеральними органами США буде здійснена перевірка спонсора з метою захисту від експлуатації та зловживань, а також гарантування того, що фінансова підтримка беніфіціара програми може бути здійснена.


КРОК 2. Надання біографічної інформації через онлайн-портал «myUSCIS»


Після того, як спонсор продемонструє достатню фінансову підтримку та буде схвалений американською стороною, український бенефіціар отримає електронний лист від USCIS про те, як створити обліковий запис у «myUSCIS» та інструкції щодо подальших кроків. Український бенефіціар повинен буде підтвердити свою біографічну інформацію в «myUSCIS» та виконання всіх вимог.


КРОК 3: Виконати вимоги щодо вакцинації


У рамках підтвердження кваліфікаційних вимог у своєму обліковому записі «myUSCIS» особи, які хочуть отримати дозвіл на подорож до Сполучених Штатів через процес «Єднаймося для України», повинні підтвердити попередню вакцинацію проти кору, поліомієліту та COVID-19. Якщо вони раніше не були вакциновані, особам потрібно буде отримати першу дозу необхідних вакцин, перш ніж отримати дозвіл на подорож до Сполучених Штатів.


Усі особи віком від двох років повинні пройти медичне обстеження на туберкульоз, включаючи тест на вивільнення гамма-інтерферону (IGRA), протягом двох тижнів після прибуття до Сполучених Штатів.


КРОК 4: Дозвіл на подорож до Сполучених Штатів


Після виконання усіх вимог українці отримають сповіщення на свій обліковий запис «myUSCIS» з підтвердженням того, чи мають вони право в’їжджати до Сполучених Штатів для отримання гуманітарного паролю. У разі схвалення цей дозвіл дійсний протягом 90 днів. При цьому, українці мають особисто владнати питання авіасполучення в США. Громадянам України необхідно буде відповідати іншим вимогам Центрів контролю за захворюваннями США (CDC) щодо подорожей, включаючи тестування на COVID-19 перед від’їздом.


КРОК 5: Отримання гуманітарного паролю на пункті пропуску через кордон


Після прибуття в пункту пропуску через кордон США кожна особа буде перевірена Митною та прикордонною службою США (CBP) та буде розглянута з метою надання гуманітарного паролю строком до двох років.


Зверніть увагу, що починаючи з 25 квітня громадянам України, які мають намір перетнути сухопутний кордон з США без наявності дійсної візи або без попереднього дозволу на в'їзд до Сполучених Штатів через програму «Єднаймося для України», буде відмовлено у в’їзді та скеровано для подання заявки через цю програму.


КРОК 6: Схвалення гуманітарного паролю


У разі схвалення гуманітарного паролю по цій програмі українці отримають дозвіл на в’їзд в США строком до двох років та з правом подання документів на працевлаштування в США. Фізичні особи зможуть подати документи на працевлаштування шляхом направлення заяви про дозвіл на працевлаштування (форми I-765) до USCIS.


Звертаємо увагу, що гуманітарний пароль надає виключно право на проживання в США строком до двох років та право на оформлення дозволу на працевлаштування, і не несе за собою надання медичних, соціальних чи інших переваг.

 

З 18 квітня офіційно анонсовано остаточні деталі про запровадження Temporary Protected Status (TPS) - спеціального статусу захисту для громадян України в США.

Відповідне рішення внесено у Федеральний реєстр та буде оприлюднено та зареєстровано завтра, 19 квітня 2022 року.

При цьому варто зазначити, що на прохання української сторони, дату на період якої громадяни України мали знаходитись на території США для кваліфікації на TPS, було перенесено з 1 березня на 11 квітня 2022 року!

Таким чином, громадяни України, які фізично перебували на території США станом на 11 квітня зможуть скористатися цієї програмою. З переліком документів, який необхідно буде подати на TPS, можна ознайомити на веб-сторінці Служби громадянства та імміграції США (USCIS): https://www.uscis.gov/humanitarian/temporary-protected-status/TPS-Ukraine 

Звертаємо увагу, що статус тимчасового захисту надасть можливість громадянам України залишитися у США терміном до 18 місяців з можливістю подання документів на дозвіл на працевлаштування в США, і не несе за собою надання медичних, соціальних чи інших переваг.

Деталі щодо анонсу за посиланням: https://cutt.ly/QF0vQLo

Наразі також існує можливість продовження неімміграційного статусу законного перебування в США (не Temporary Protected Status, а статусу в якому ви наразі перебуваєте в США) через процедуру за посиланням: 

https://www.uscis.gov/visit-the-united-states/extend-your-stay


Програма США з прийняття біженців (USRAP) — це міжвідомчі зусилля, в якій беруть участь декілька урядових та неурядових партнерів, як за кордоном, так і всередині країни, місія яких полягає в переселенні біженців у Сполучених Штатах.  

Наразі уряд США має Пріоритет 2 прямого доступу Програми для українців за Програмою Лаутенберга для окремих релігійних груп меншин в Євразії та Балтії. До цієї категорії належать євреї, євангельські християни, та українські католики і православні релігійні прихильники, визначених у Лаутенберзькій поправці (Section 599D of Title V, Pub. L. No. 101-167 зі змінами), з рідними родинами в Сполучених Штатах.

Держдепартамент розглядає можливість розширити діяльність Програми прийому біженців США (USRAP) в Європі та надасть українцям більший доступ до процесу переселення біженців за програмою Лаутенберга. В цьому контексті Сполучені Штати співпрацюють з європейськими партнерами, Верховним комісаром ООН у справах біженців та неурядовими організаціями для роботи з категоріями осіб, які належать до особливо вразливих груп населення, у т.ч. жінки, діти, літні люди з особливими потребами, представники етнічних та релігійних меншин, ЛГБТКІ+ спільноти, особи, особи з обмеженими фізичними можливостями, особи зі слабким медичним станом та особи без громадянства.

Служба громадянства та імміграції США продовжить розглядати наявні справи щодо біженців за участю українських громадян, які подаються на Програму США з прийняття біженців і проводитимуть співбесіди та розглядатимуть нові справи в міру їх подання. Інформацію про Програму США з прийняття біженців див. у розділі Біженці | USCIS: https://www.uscis.gov/humanitarian/refugees-and-asylum/refugees

Для українців, які прибули до США та шукають місце для поселення, а також для громадян США, які мають змогу допомогти з поселенням, працює офіційний ресурс «Прихисток»: https://prykhystok.in.ua

На цьому сайті можна розміщувати інформацію про населені пункти, кількість вільних місця та контакти, за якими можна запропонувати чи знайти безкоштовне житло.

Це зручний та перевірений сервіс, який допомагає скоординувати зусилля тим, хто шукає допомоги і може її надати.

З метою попередження ризиків сексуальної та трудової експлуатації українських жінок та дітей, які вимушено виїхали з України внаслідок військової агресії рф, створено спеціальний веб-сайт "Будьте в безпеці".

На сайті "Будьте в безпеці" https://www.helpforukrainians.info

розміщено попередження про ризики торгівлі людьми та рекомендації для уникнення таких ризиків, а також номери гарячих ліній та контакти інституцій у низці європейських країн, США, Канаді, які допомагають постраждалим.


Уряд України ухвалив постанову, якою надано можливість подавати документи на призначення допомоги при народженні дитини під час тимчасового перебування за кордоном.


            У повоєнний період батьки, у яких народилася дитина під час тимчасового перебування за межами України, тепер можуть дистанційно подати документи на призначення допомоги при народженні дитини. Раніше жінки, які народили дитину за кордоном, могли лише після повернення в Україну отримати допомогу. Необхідна була фізична присутність, щоб особисто звернутися до органу соціального захисту населення. 

      Наразі передбачено можливість надсилання заяви та документів про народження дитини до органу соціального захисту населення в Україні для цього необхідно: 

       ✓ відкрити рахунок в банку для соціальних виплат (такий рахунок можливо відкрити віддалено без необхідності особистого відвідування); 

       ✓ заповнити заяву про призначення допомоги при народженні дитини (форма заяви за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0145-23#Text); 

        ✓ до заяви додати видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини; 

           ✓ надіслати засобами поштового зв’язку заяву та документи, що засвідчують народження дитини до органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) в Україні. 

        Орган соціального захисту населення, до якого буде надіслано заяву та документи, здійснить призначення допомоги. Належні кошти будуть перераховані на особовий рахунок, відкритий в банківській установі. Термін звернення за допомогою становить 12 місяців після народження дитини.

21 квітня 2023 року  набули чинності зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596 „Про затвердження Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банкахˮ і 26.02.2022 № 162 „Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стануˮ, якими розширено можливості швидкої та вчасної виплати пенсій і грошових допомог для їх одержувачів.

А саме:

  • Особа зможе подавати заяву про виплату (зміну способу виплати) пенсії або грошової допомоги через установи уповноважених банків в електронній формі з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису (КЕП) разом з віддаленим відкриттям поточного рахунку без необхідності особистого відвідування банку.
  • Особливо це актуально при віддаленому відкритті рахунку, зокрема, можливо без візиту до відділення уповноваженого банку відкрити платіжну картку через офіційний сайт або мобільний додаток банку. При цьому, при відкритті рахунку ідентифікація клієнта здійснюється банком шляхом відеоверифікації.  (Інструкція щодо віддаленого відкриття рахунку знаходиться на сайті Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua/news/22168.html).

  • Отримувати пенсійні виплати за кордоном, шляхом міжнародного переказу через АТ „Укрпоштуˮ за умови наявності в неї технічної можливості, в рамках експерименту. Особливо актуально для пенсіонерів, які не мають (не мали) поточних рахунків, відкритих в українських банках.
  • Наразі опрацьовується проект постанови Кабінету Міністрів України стосовно реалізації експерименту щодо відправлення міжнародним поштовим переказом  пенсій громадян, які проживають тимчасово за межами країни.
  • Відновити без приїзду до України виплату пенсії, яка була припинена в період воєнного стану, шляхом надіслання відповідної заяви поштою у встановленому Пенсійним фондом України порядку.
  • Зокрема передбачається, що до заяви про призначення (поновлення) пенсії особи, які тимчасово проживають за кордоном, додають копії документів, в тому числі документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця та реєстрацію їх місця тимчасового проживання / перебування за кордоном (з перекладом), засвідчені дипломатичним представництвом або консульською установою України або нотаріально.
  • Відповідний проект постанови правління Пенсійного фонду України „Про внесення змін до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” знаходиться на державній реєстрації в Мін’юсті.

4 листопада 2022 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні», який спрощує механізм добровільної участі громадян у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні.

Зокрема Законом передбачено, що особи, які не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, можуть набути пенсійних прав нарівні з громадянами, для яких участь у пенсійному страхуванні є обов’язковою, шляхом самостійної сплати страхових внесків. 

Онлайн-інструмент, завдяки якому можна робити добровільні страхові внески, щоб набувати стаж і відповідно право на пенсію в солідарній системі не тільки собі, а й на користь третіх осіб, розміщено на сайті Пенсійного фонду України (детальна інформація: https://www.pfu.gov.ua/2156900-dobrovilnestrahuvannya-prosto-i-zruchno/).

Оформлення та виплата пенсій для осіб, які досягли пенсійного віку під час перебування за кордоном та попередньо проживали на тимчасово окупованих територіях чи в районах ведення активних бойових дій.


Відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) призначення пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи).


Пенсія за віком автоматично (без звернення особи) територіальними органами Пенсійного фонду України призначається за наявності в системі персоніфікованого обліку даних про страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком (у тому числі за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку) при досягненні особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону.


За зверненням особи пенсія призначається на підставі заяви, поданої з необхідними документами до будь-якого органу Пенсійного фонду, незалежно від місця проживання.


Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію. Якщо заява про призначення пенсії за віком буде подана протягом трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку, пенсію буде призначено з дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку.


Відповідно до частини п’ятої статті 22 Закону для здійснення доступу застрахованих осіб до послуг у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування забезпечується функціонування веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Послуги, надання яких передбачає, зокрема, реалізацію застрахованою особою права на пенсійне забезпечення, надаються за умови ідентифікації такої особи з використанням кваліфікованого електронного підпису або інших надійних засобів ідентифікації у порядку, що визначено Положенням про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України.

Згідно з цим Положенням особи, які є користувачами кваліфікованого електронного підпису або електронної системи BankID, можуть подати заяву про призначення пенсії через веб-портал. У такому випадку до заяви додаються скановані копії документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів).

Крім того зазначаємо, що відповідно до Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (зі змінами) (далі – Порядок), основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік), є трудова ткнижка.

За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній стаж роботи встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Так за відсутності трудової книжки для підтвердження стажу роботи приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або  інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.


При цьому згідно з пунктом 18 Порядку за відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, стаж роботи установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.


У такому ж порядку підтверджується стаж роботи за відсутності документів у разі, коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються (розміщувалися) на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, в районі проведення антитерористичної операції або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, а також на територіях територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають/перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також у разі, коли майно (документи) підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (незалежно від місця їх реєстрації на території України) розташоване на території України та/або пошкоджене чи знищене внаслідок воєнних (бойових) дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації проти України, за умови документального підтвердження пошкодження чи знищення майна (документів).

Державна соціальна підтримка населення 

 

Вид допомоги

Розмір допомоги

Особливості призначення

Джерела фінансування

Органи, які призначають

Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування

1) жінкам із числа військовослужбовців Збройних Сил, Держприкордонслужби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку та із числа поліцейських, осіб начальницького і рядового складу органів та підрозділів служби цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби - у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення;

2) жінкам, звільненим з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи та організації - у розмірі 100 відсотків середньомісячного доходу;

3) жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні - у розмірі 100 відсотків мінімального розміру допомоги по безробіттю;

4) аспіранткам, докторанткам, клінічним ординаторам, студенткам закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти - у розмірі місячної стипендії.

5) непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як суб'єкти підприємницької діяльності, - у розмірі 25 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатної особи, з розрахунку на місяць.

Станом на 01.12.2022 прожитковий мінімум для працездатних осіб –
2 684 грн

Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами призначається якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через шість місяців з дня закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, і виплачується жінкам за весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 70) календарних днів після пологів. Жінкам, віднесеним до 1-4 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 - до пологів і 90 - після пологів). Допомога обчислюється сумарно та призначається жінкам у повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

Право на допомогу мають іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також особам, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту.

Державний бюджет України

Жінкам із числа військовослужбовців призначається та виплачується за місцем основної служби.

Жінкам, звільненим з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи та організації, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні, аспіранткам, докторанткам, клінічним ординаторам, студенткам закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти і непрацюючим жінкам органами соціального захисту населення за місцем проживання.

Прийняття заяв і документів для призначення допомоги здійснюється:

•           посадовими особами центру надання адміністративних послуг;

•           уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.


Допомога при народженні (усиновленні) дитини

Розмір допомоги становить 41 280 грн, одноразово виплачується 10 320 грн, решта суми – протягом 36 місяців по 860 гривень

Допомога надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом із дитиною на території України.

Розмір допомоги однаковий для застрахованих та незастрахованих осіб.

Право на допомогу при народженні мають громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які постійно мешкають на території України, а також особи, які визнані біженцями.

Право на допомогу при усиновленні дитини має особа, яка є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновила дитину з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, або дитину, батьки якої надали згоду на її усиновлення, крім випадку усиновлення одним із подружжя дитини іншого подружжя (якщо усиновлювачами є подружжя - один з них на їх розсуд).

Державний бюджет України

Прийняття заяв і документів для призначення допомоги здійснюється:

•           посадовими особами центру надання адміністративних послуг;

•           уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.

Допомога на дітей одиноким матерям

Щомісяця


Розмір допомоги визначається як різниця між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні два квартали.


Допомога призначається на шість місяців.


Станом 01.12.2022

Прожитковий мінімум складає: на дитину до 6 років–2 272 грн ; на дитину з 6 до 18 років – 2 833 грн

Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають самотні матері (що не перебувають у шлюбі), самотні усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька (матері) або запис про батька (матері) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.


 Право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, яка (який) не отримує на них пенсію у разі втрати годувальника, соціальної пенсії або державної соціальної допомоги дитині померлого годувальника.


Право на допомогу мають громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які постійно мешкають на території України, а також особи, які визнані біженцями.

Державний бюджет України

Прийняття заяв і документів для призначення допомоги здійснюється:

•           посадовими особами центру надання адміністративних послуг;

•           уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.

Допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність

Щомісячно


Розмір допомоги становить

два прожиткових мінімумів, встановлених для дітей відповідного віку.


Допомога призначається на шість місяців.

Станом на 01.12.2022

Прожитковий мінімум складає: на дитину до 6 років – 2 272 грн ; на дитину з 6 до 18 років – 2 833 грн

 

Розмір допомоги відповідно становить для дітей до 6 років – 4 544 грн, від 6 до 18 років – 5 666 грн.


Призначається одному з батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікуну, піклувальнику, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною.


Право на допомогу мають громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які постійно мешкають на території України, а також особи, які визнані біженцями.

Державний бюджет України

Прийняття заяв і документів для призначення допомоги здійснюється:

•           посадовими особами центру надання адміністративних послуг;

•           уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

Щомісячно


Розмір допомоги становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, - 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.


Допомога призначається на дванадцять місяців.


Станом на 01.12.2022

Прожитковий мінімум складає: на дитину до 6 років – 2 272 грн ; на дитину з 6 до 18 років – 2 833 грн

 

Розмір допомоги відповідно становить для дітей до 6 років –5 680 грн (для дітей з інвалідністю – 7 952 грн , від 6 до 18 років – 7 082,5 грн (для дітей з інвалідністю –
9 915,5 грн) .



Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається особам, призначеним в установленому законом порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які позбавлені батьківського піклування.


Прийняття заяв і документів для призначення допомоги здійснюється:

•           посадовими особами центру надання адміністративних послуг;

•           уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.

Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю віком до 18 років 

 

 

 

 

 


Щомісячно

 

Розмір визначається у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, залежно від категорії осіб з інвалідністю та потреби у догляді

 

 


Допомога призначається особам з інвалідністю І –ІІІ груп, а також на кожну дитину з інвалідністю до 18 років.


До державної соціальної допомоги призначається також надбавка на догляд:

особам з інвалідністю з дитинства I групи;

одиноким особам з інвалідністю з дитинства II і III груп, які за висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного стороннього догляду.


Надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років призначається одному з батьків,  які не працюють, не навчаються та фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років.

Надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, а також одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.




Право на допомогу мають громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які постійно мешкають на території України, а також особи, які визнані біженцями.



Державний бюджет України

Прийняття заяв і документів для призначення допомоги здійснюється:

•           посадовими особами центру надання адміністративних послуг;

•           уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям

Щомісячно


Розмір допомоги визначається як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) та середньомісячним сукупним доходом малозабезпеченої сім'ї.


Допомога призначається на шість місяців.


Рівень забезпечення прожиткового мінімуму затверджується щороку у Державному бюджеті України.


Станом на 01.12.2022 рівень забезпечення прожиткового мінімуму становить:

для працездатних осіб - 45 відсотків прожиткового  мінімуму
(1 207,8 грн);

для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю – прожиткового мінімуму 100 відсотків (2 093 грн);

для дітей - 130 відсотків відповідного прожиткового мінімуму ( до 6 років – 2 953,6 грн, від 6 до 18 років – 3 682,9 грн)


Державна соціальна допомога призначається та виплачується малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України.


Призначається залежно від доходу та майнового стану сім'ї.



Державний бюджет України

Прийняття заяв і документів для призначення допомоги здійснюється:

•           посадовими особами центру надання адміністративних послуг;

•           уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.

Допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

Щомісячно


Допомога призначається  у розмірі 2 100 гривень.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно



Допомога призначається і виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні

Державний бюджет України

Прийняття заяв і документів для призначення допомоги здійснюється:

•           посадовими особами центру надання адміністративних послуг;

•           уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Щомісячно


Допомога призначається   з урахуванням матеріального стану  сім’ї, в якій виховується дитина, в розмірі, що  дорівнює  різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини  відповідного віку та  середньомісячним  сукупним доходом

сім’ї  в  розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але

не менше 50 відсотків   прожиткового мінімуму  для дитини

відповідного віку.


Станом на 01.12.2022

Прожитковий мінімум складає: на дитину до 6 років – 2 272 грн ; на дитину з 6 до 18 років –
2 833 грн, для осіб, які втратили працездатність – 2 093 грн


Тимчасова допомога призначається у разі, коли:

відомості про одного з  батьків  (платника аліментів), які внесено  до  Єдиного реєстру  боржників у зв’язку з несплатою ним аліментів; 

стосовно одного з батьків   здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в   установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;

місце проживання (перебування)   одного з батьків не встановлено.

Державний бюджет України

Прийняття заяв і документів для призначення допомоги здійснюється:

•           посадовими особами центру надання адміністративних послуг;

•           уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.

Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам

Щомісячно


для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень;


для інших осіб - 2000 гривень.

Допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Російською Федерацією території України, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали до 20 травня 2022 р. заявку на відшкодування відповідних втрат, або за умови подання документального підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Державний бюджет України

Прийняття заяв і документів для призначення допомоги здійснюється:

• органами соціального захисту населення;

•           уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади/посадовими особами центру надання адміністративних послуг;

• через Портал Дія.  

Житлові субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива

Щомісячно - житлові субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Раз на рік – житлові субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Розмір житлової субсидії визначається як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов’язкової частини платежу, визначеним у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Розмір обов’язкової частини платежу за послуги для кожного домогосподарства обчислюється індивідуально за єдиною формулою, визначеною постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 ,,Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії” (зі змінами), і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 (зі змінами) установлено соціальну норму житла та соціальні нормативи, у межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України.

Житлові субсидії, надаються за місцем реєстрації або фактичного проживання особи.

Право на призначення житлової субсидії визначається залежно від майнового та матеріального стану осіб зі складу домогосподарства

Державний бюджет України

Прийняття заяв і документів для призначення допомоги здійснюється:

•           уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади/посадовими особами центру надання адміністративних послуг;

• сервісними центрами Пенсійного фонду України;

• в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України та мобільний додаток Пенсійного фонду України, а також через Портал Дія.


Призначають житлові субсидії органи Пенсійного фонду України.

           


🇦Україна — одна з провідних країн, які найбільш динамічно впроваджують цифрові послуги.

Цією інфографікою ми хочемо нагадати про можливості застосунку Дія та Єдиного вебпорталу державних послуг (порталу Дія), якими можна скористатися, перебуваючи за кордоном.

💡 Крім того, нагадуємо, що у застосунку Дія можна згенерувати електронний цифровий підпис (Дія.Підпис) та користуватися ним для отримання державних електронних послуг, авторизації в українських банках, підписання документів тощо.

🔗Більше про можливості порталу та застосунку Дія можна дізнатися на порталі Дія https://diia.gov.ua/, а також за посиланням https://plan2.diia.gov.ua/


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux