• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Коментар Департаменту інформаційної політики МЗС України щодо порушень прав людини в РФ
Опубліковано 25 березня 2014 року о 22:37

У зв’язку із дальшими спробами керівництва РФ сіяти страх серед своїх співвітчизників щодо нібито загроз російськомовному населенню чи етнічним росіянам в Україні, наполегливо закликаємо Російську Федерацію припинити цю істерію, яка не відповідає традиційно дружньому характеру взаємин між нашими народами, базується на видумках, наклепах та відвертій дезінформації.

Будьмо свідомі, що жодних підстав для окупації частини території суверенної Української держави, якою залишається Автономна Республіка Крим, у Російської Федерації не було і не може бути. Адже вчинена Росією окупація не лише порушує фундаментальні принципи міжнародного права, але й суперечить логіці міждержавних відносин ХХІ століття.  

Замість витрачання зусиль та коштів своїх громадян на втручання у внутрішні справи України та нікчемну пропаганду, яка є звичайним самообманом, спробами знівелювати демократичні надбання Українського народу та виправдати брутальну окупацію Автономної Республіки Крим, радимо офіційній Москві привернути увагу до зростання проявів фашизму, ксенофобії, правопорушень за етнічною ознакою у Російській Федерації. 

4 жовтня 2013 року  у День народної єдності у Москві та 100 містах Росії традиційні «Русские марши» супроводжувалися використанням свастики, символіки дивізій СС.

Від рук расистів та неонацистів у Росії, за даними інформаційно-аналітичного центру «СОВА», у 2013 році загинула 21 особа і було поранено 178 осіб, 9 осіб отримали серйозні погрози вбивством.

Минулого року напади відбулися у 32 регіонах країни. За рівнем насилля, як і раніше, лідирує Москва (8 вбитих, 53 поранених), Санкт-Петербург (3 вбитих, 32 поранених). Багато постраждалих у Липецьку (4 вбитих, 15 поранених), Московській і Челябінській областях (по 8 поранених), Краснодарському краї (7 поранених), Воронезькій і Свердловській областях (по 6 поранених). Крім цього, значна кількість постраждалих була у Новосибірській, Омській (по 5 поранених), Самарській областях (4 поранених), Республіці Комі (4 поранених).

На початку 2014 року від ксенофобського насилля постраждало 14 осіб  у 6 регіонах країни, 6 з яких загинуло, з них одна особа з Узбекистану загинула в Москві. 

На пам’ятниках радянським воїнам та в публічних місцях все частіше з’являється фашистська свастика та здійснюються акти вандалізму.

За даними інформаційно-аналітичного центру «СОВА», у 2013 році зафіксовано 136 нападів за етнічною ознакою, що у порівнянні з 2011 і 2012 роками зросло на 25 випадків.

Розділяють 3 групи жертв за етнічною ознакою:

1 група – вихідці з  Центральної Азії (13 вбито, 45 поранено);

2 група – вихідці з Кавказу (3 вбито, 26 поранено);

3 група – неіндентифіковані особи «неслов’янської зовнішності» (1 вбито, 28 поранено).

Відомі випадки нападу під ксенофобськими гаслами і на інших «етнічних чужинців» (7 постраждалих).

У Москві та Челябінську постраждали уродженці Китаю, в Санкт-Петербурзі - дівчинка-енка, в Челябінську - циган.

Крім звичайних нападів на «чужаків», в тому числі з використанням холодної, вогнепальної та травматичної зброї, минулого року не припинялися підриви і підпали, що здійснюються ультраправими з расистських мотивів: у Москві, Санкт-Петербурзі та Липецьку було зроблено декілька спроб (не менше п'яти) підпалів і підривів будинків, гуртожитків та інших місць, де проживають мігранти.

Також відзначається зростання кількості проявів антисемітизму.

Праворадикальними групами поширюється антисемітська література, на блогах та в соціальних мережах містяться заклики до єврейських погромів.

13 вересня 2013 року напередодні Йом Кіпур в підмосковній електричці перед станцією «Краськово» Казанської залізниці (тобто неподалік від відомої синагоги в Московській області)  група ультраправих напала на компанію єврейської молоді, викрикуючи гасла «Хайль Гітлер! Голокост!».

І це далеко не повний перелік проявів нетерпимості, фашизму та ксенофобії, які викликають занепокоєння України та всього цивілізованого світу. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux