• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Брифінг в МЗС
Опубліковано 01 квітня 2014 року о 02:21

Ситуація в Криму

Спочатку кілька слів про ситуацію в Криму. Російська Федерація продовжує збільшувати свою військову присутність в Автономній Республіці Крим. При цьому туди активно перекидаються військовослужбовці з інших регіонів Росії. Так, згідно з наявною інформацією, у містах Армянськ та Красноперекопськ розпочалось розселення в приватні будинки та квартири військовослужбовців колишнього батальйону «Восток», які мають намір перевезти власні сім'ї для постійного проживання у Криму.

Крім того, за наявною інформацією, 27-29 березня представники Федеральної міграційної служби РФ вилучили в усіх паспортних відділах МВС України в АР Крим незаповнені бланки паспортів громадянина України (у т.ч. закордонних) та готують їх до відправлення до Федеральної служби безпеки РФ в Москві.

Викликає серйозне занепокоєння інформація, що незаповнені бланки українських паспортів, які вилучені на території Криму, ФСБ Росії планує використати для підготовки провокацій у південно-східних областях України напередодні виборів Президента України 25 травня 2014 року.

Коментар щодо перебування 31 березня 2014 року Голови Уряду Російської Федерації Д.Медведєва на території України, Автономної Республіки Крим

Відзначаємо продовження практики нехтування російською стороною нормами міжнародного права, яка сьогодні була доповнена ще одним відвертим ігноруванням міждержавного протоколу, якого зазвичай дотримуються країни у дипломатичних відносинах.

Так, 31 березня 2014 року на територію України, до Автономної Республіки Крим, прибув Голова Уряду Російської Федерації Д.Медведєв.

МЗС України у переданій сьогодні ноті висловило категоричний протест російській стороні, наголосивши, що перебування офіційної особи іноземної держави на території України без відповідного та завчасного узгодження з українською стороною є грубим порушенням існуючих норм міждержавного спілкування та усталеної практики міжнародного протоколу.

МЗС України і надалі не залишатиме поза увагою такі відверто провокаційні та антиукраїнські кроки РФ.

 

Коментар щодо висловлювань російських посадовців відносно федералізації України

Останнім часом почастішали випадки, коли представники Російської Федерації дозволяють собі диктувати Україні, яку форму державного устрою чи адміністративно-територіального поділу їй слід обрати, які форми політичного, економічного чи соціально-культурного життя запровадити для того, щоб розв’язати суспільно-політичну кризу, у якій опинилась українська держава.

У зв’язку з цим Міністерство закордонних справ України підтверджує свою позицію, яка уже неодноразово у різний спосіб доводилась до російської сторони, про те, що подібні заяви російських офіційних чинників є грубим і неприхованим втручанням у внутрішні справи України, яке суперечить фундаментальним нормам міжнародного права та загальновизнаним принципам співжиття держав.

Замість цього російській владі слід було б зосередитись на наповненні власного федерального устрою реальним змістом, поверненні до демократичних виборів на регіональному та місцевому рівнях, забезпеченні захисту прав національних меншин, які страждають через відсутність можливості повноправної участі у діяльності органів державної влади та прийнятті рішень щодо розвитку їх території, запровадженні зваженої мовної політики шляхом надання представникам національних меншин можливості вивчати рідну мову та отримувати цією мовою освіту.

У разі відсутності прогресу на цьому напрямі, Україна могла б надати Російській Федерації свої пропозиції по удосконаленню і оптимізації її державного устрою і політичної системи, наприклад, у вигляді плану конфедералізації російської держави із запровадженням 5-10 державних мов, а також національних квот в основних органах державної влади, які б чітко відображали інтереси всіх основних національних і мовних спільнот російського суспільства. Міністерство закордонних справ України переконане, що такий крок дозволи в би наблизитись Російській Федерації до цивілізованих зразків демократії, прав людини та поваги прав національних меншин.

Рада Безпеки ООН

31 березня Рада Безпеки ООН за ініціативи Литви як непостійного члена РБ ООН, а також України проведе відкрите засідання, присвячене ситуації довкола нашої держави, участь в якому зможуть взяти як делегації всіх країн-членів ООН, так і представники неурядових організацій та громадянського суспільства (формат такого засідання має назву «формула Арріа»).

Зокрема, до участі в засіданні литовська делегація в РБ ООН запросила колишнього Голову Меджлісу кримськотатарського народу, активіста в галузі прав людини Мустафу Джемільова та відомого кримського журналіста, директора Інформаційного прес-центру в Сімферополі Валентину Самар.

Делегація України візьме участь у засіданні РБ за «формулою Арріа».

Комісія Україна – НАТО

1 квітня ц.р. В.о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця відвідає штаб-квартиру НАТО в Брюсселі, де візьме участь у щорічних заходах Альянсу на рівні керівників зовнішньополітичних відомств.

В рамках цих заходів буде проведено засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ. В.о. Міністра закордонних справ України також проведе двосторонні зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном та низкою керівників зовнішньополітичних відомств держав-членів Альянсу.

Засідання Комісії Україна-НАТО буде присвячене обговоренню актуального стану політико-безпекової ситуації в Україні, графіку інтенсивного політичного діалогу на ближчу перспективу, а також шляхів активізації співробітництва між Україною та Альянсом з метою підтримки суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, відновлення її обороноздатності та боєготовності і матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України, посилення потенціалу науково-практичного сектору нашої держави, підвищення рівня її готовності на випадок можливих надзвичайних ситуацій та удосконалення захисту критичної інфраструктури в умовах військової агресії з боку РФ .

За результатами засідання Комісії Україна-НАТО планується прийняти спільну заяву.

В.о. Міністра закордонних справ України також проведе прес-конференцію для українських та іноземних ЗМІ, акредитованих при штаб-квартирі НАТО. Прес-конференція транслюватиметься он-лайн на офіційному сайті НАТО www.nato.int.

Рада Європи

2 квітня 2014 р. відбудеться візит Міністра закордонних справ України до Ради Європи для участі у 1196-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи.

Виходячи з важливості підтримання високої динаміки обговорення Радою Європи питань щодо ситуації в Україні, основною метою візиту Міністра закордонних справ України є доведення об’єктивної інформації про ситуацію в Україні до всіх країн-членів Організації та підтримка прямого діалогу з Радою Європи щодо подальших дієвих кроків для допомоги Україні.

За результатами візиту планується ухвалити рішення Комітету міністрів РЄ.

Заява Європейської комісії проти расизму та нетерпимості

28 березня 2014 р. Європейська Комісія проти расизму та нетерпимості (ECRI) оприлюднила заяву, в якій висловлюється „глибоке занепокоєння у зв’язку із серйозними звинуваченнями щодо залякування та дискримінації україномовного населення та татар у Криму, який де-факто знаходиться під контролем Російської Федерації”.

Не визнаючи законності приєднання Російською Федерацією Криму, ECRI закликала владу Російської Федерації забезпечити захист українськомовного населення і татар у Криму. Окрім цього, ECRI «закликає українську владу виступати проти будь-якої дискримінації російськомовного населення та інших груп в країні».

Довідково: Комісія проти расизму та нетерпимості є органом Ради Європи з прав людини, що складається виключно з незалежних експертів, який здійснює моніторинг ситуації навколо проблем расизму, дискримінації за ознакою етнічного походження, громадянства, кольору шкіри, релігії та мови, а також ксенофобії, антисемітизму та нетерпимості, готує звіти та рекомендації країнам-членам РЄ.

Зарубіжні візити в Україну

31 березня ц.р. на запрошення Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана в Україні з одноденним візитом перебуває делегація Республіки Польща на чолі з Шефом Канцелярії Президента РП Яцеком Міхаловським. У складі делегації - польські експерти у галузі реформування місцевого самоуправління, адміністрації, боротьби з корупцією.

Відбулася зустріч польської делегації із В.о. Міністра закордонних справ України Андрієм Дещицею. Програма перебування делегації передбачає також зустрічі з В.о. Глави Адміністрації Президента України Сергієм Пашинським, переговори в Міністерстві  регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Основна тема переговорів – передача польського досвіду у проведенні реформи місцевого самоврядування, а також боротьби з корупцією. 

***

31 березня – 1 квітня 2014 р. в Україні з візитом перебуває Міністр міжнародного розвитку і співробітництва Швеції пані Хіллеві Енгстрьом. 

Відбудуться зустрічі Міністра Хіллеві Енгстрьом з Віце-прем’єр-міністром України – Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимиром Гройсманом та з Міністром економічного розвитку і торгівлі України Павлом Шереметою.

Міністр міжнародного розвитку і співробітництва Хіллеві Енгстрьом представить в Україні Стратегію співробітництва Швеції з країнами Східної Європи (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна), Західних Балкан (Албанія, Боснія і Герцеговина, Косово, Македонія, Сербія, Чорногорія) та Туреччиною на період 2014-2020 рр.

Стратегія, яку було затверджено Урядом Швеції 13 березня
2014 р., визначає цілі та напрями співробітництва Швеції зі згаданими країнами у рамках шведської технічної допомоги. В рамках Стратегії особлива увага буде приділена Україні.

Примітка: співробітництво України і Швеції у рамках шведської технічної допомоги розвивається, починаючи з 1995 р. У рамках Стратегії співробітництва Швеції з Україною в цілях розвитку на період 2009-2013 рр. Швеція надала Україні технічну допомогу для впровадження близько 40 проектів у сфері демократизації суспільства і захисту прав людини, утвердження гендерної рівності, сприяння впровадженню економічних реформ, реформування бюджетного процесу, ефективного використання енергетичних ресурсів, забезпечення ядерної безпеки, збереження навколишнього середовища.

***

1-2 квітня ц.р. в Україні з візитом перебуватиме делегація Державних секретарів федеральних міністерств закордонних справ, економіки та енергетики, економічного співробітництва та розвитку, фінансів, юстиції і захисту прав споживачів ФРН.

Метою візиту є обговорення питань надання Україні з боку Уряду ФРН практичної експертно-консультативної допомоги у відповідних галузях. Зокрема, йдеться про енергетичну безпеку, монетарну політику, реформування економіки, сфери соціального забезпечення, боротьбу з корупцією, поглиблення академічних зв’язків та ін.

З цією метою запланована низка зустрічей членів німецької делегації з керівництвом центральних органів виконавчої влади та інших державних установ України

Щодо повернення музейних експонатів в Україну

28 березня 2014 р. до МЗС України було запрошено Посла Королівства Нідерланди в Україні п. Кейса Яна Рене Кломпенхаувера. Було обговорено питання повернення музейних предметів, що експонуються на виставці «Крим – золотий острів у Чорному морі» у Музеї Алларда Пірсона у м. Амстердам, до державної частини Музейного фонду України у м. Києві після завершення її експонування.

У рамках зустрічі Послові було вручено ноту МЗС України, адресовану зовнішньополітичному відомству Королівства Нідерланди, з проханням гарантувати повернення згаданих предметів.

Посольство України в Королівстві Нідерланди, на особливому контролі якого перебуває це питання, продовжує вживати заходів щодо повернення українській стороні об’єктів культурної спадщини України, які перебувають в музеї Алларда Пірсона та є власністю Української держави. З цього питання Посольство проводить активні консультації з Міністерством закордонних справ Нідерландів.

Щодо виборів Президента України

25 травня 2014 року відбудеться голосування на позачергових виборах Президента України.

Реалізація права голосу на виборах Президента України громадянами України, які проживають або перебувають у період підготовки і проведення виборів за межами України, забезпечується шляхом їх включення до списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці.

У зв’язку з необхідністю забезпечення реалізації громадянами України, які постійно або тимчасово проживають за кордоном, виборчих прав повідомляємо, що для зручності виборців на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії «Державний реєстр виборців» www.drv.gov.ua впроваджено сервіс «Особистий кабінет виборця», який працює в тестовому режимі.

У «Особистому кабінеті виборця» громадянам надано можливість перевірити інформацію про своє включення (не включення) до Державного реєстру виборців та про свою виборчу адресу у Реєстрі.

Звертаємо увагу, що частиною дев’ятою статті 36-1 Закону України «Про вибори Президента України» чітко визначено, що у день голосування до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися виключно виправлення неточностей та технічних описок, і не передбачається внесення до нього нових виборців.

Також просимо врахувати, що, зважаючи на надзвичайно стислі терміни формування списків виборців, встановлені положеннями законодавства, відповідні заяви мають подаватися виборцями заздалегідь.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux