• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Коментар МЗС України щодо нелегальної передачі Російською Федерацією озброєнь терористичним угрупованням, що діють у Донецькій і Луганській областях (укр./рос.)
Опубліковано 18 червня 2014 року о 16:31

Компетентними органами України отримані фотодокази російського походження ПЗРК (переносні зенітно-ракетні комплекси), що застосовуються терористами у Донецькій та Луганській областях.

Так, 6 червня 2014 року, після відбиття атаки терористів на пункт пропуску «Маринівка» (Донецька область), на місці бойових дій було знайдено ящик від виробів «9М39» (ПЗРК «Ігла»). Пакувальний листок, що знаходився у ящику, свідчить про те, що зазначені ПЗРК зберігалися з 2001 року у військовій частині протиповітряної оборони ЗС РФ №33859 (м. Єйськ Краснодарського краю). Остання відмітка про перевірку їх наявності у місці зберігання на складі в/ч №33859 датована 12 квітня 2014 року.

Це  наочно демонструють наведені фотоматеріали.

Таким чином, ще 12 квітня ц.р. зазначені ракетні комплекси зберігалися на військовій базі ЗС РФ  у м. Єйськ, а вже 6 червня ц.р. використовувалися терористами при штурмі пункту пропуску «Маринівка» на українсько-російському кордоні.

У цьому зв’язку Україна в рамках чергового засідання Форуму ОБСЄ з питань співробітництва в галузі безпеки 18 червня ц.р. звернулася до Російської Федерації з вимогою надати роз’яснення, яким чином ПЗРК «Ігла» потрапили з російської військової бази до рук проросійських сепаратистів.

Передача Російською Федерацією ПЗРК терористам не лише підтверджує факти прямого втручання РФ у внутрішні справи України та підтримку Росією тероризму як явища, але й є грубим порушенням російською стороною міжнародних зобов’язань щодо контролю за зберіганням та передачами ПЗРК в рамках Вассенаарської домовленості – «Елементів експортного контролю за переносними зенітно-ракетними комплексами».

***

Комментарий МИД Украины в отношении нелегальной передачи Российской Федерацией вооружения террористическим группировкам, действующим в Донецкой и Луганской областях

Компетентными органами Украины получены фотодоказательства российского происхождения ПЗРК (переносные зенитно-ракетные комплексы), которые используются террористами в Донецкой и Луганской областях.

Так, 6 июня 2014 года, после отражения атаки террористов на пункт пропуска «Мариновка» (Донецкая область), на месте боевых действий найден ящик из под изделий «9М39» (ПЗРК «Игла»). Упаковочный лист, который находился в ящике, свидетельствует о том, что указанные ПЗРК хранились с 2001 года в военной части противовоздушной обороны ВС РФ № 33859 (г. Ейск Краснодарского края). Последняя отметка о проверке их наличия в месте хранения на складе в/ч №33859 датировано 12 апреля 2014 года.

Это наглядно демонстрируют приведенные фотоматериалы.

Таким образом, еще 12 апреля с.г. указанные ракетные комплексы хранились на военной базе ВС РФ в г. Ейск, а уже 6 июня с.г. использовались террористами при штурме пункта пропуска «Мариновка» на украинско-российской границе.

В этой связи Украина в рамках очередного заседания Форума ОБСЕ по вопросам сотрудничества в сфере безопасности 18 июня с.г. обратилась к Российской Федерации с требованием предоставить разъяснения, каким образом ПЗРК «Игла» попали с российской военной базы в руки пророссийских сепаратистов.

Передача Российской Федерацией ПЗРК террористам не только подтверждает факты прямого вмешательства РФ во внутренние дела Украины и поддержку Россией терроризма как явления, но и является грубым нарушением российской стороной международных обязательств по контролю за хранением и передачами ПЗРК в рамках Вассенаарской договоренности - «Элементов экспортного контроля за переносными зенитно-ракетными комплексами».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux