• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Реформування системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні
Опубліковано 27 червня 2014 року о 21:54

Важливою складовою конституційної реформи в Україні є реформування системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, основною ідеєю якої єдецентралізація влади в країні, суттєве розширення повноважень територіальних громад, зміна системи управління на обласному та районному рівнях.

попередньо погоджений з усіма обласними та міськими радами, асоціаціями органів місцевого самоврядування, іноземними та українськими експертами, а також схвалений Радою Європи як перший крок на шляху проведення реформи місцевого самоврядування в Україні. Документ відповідає засадам Європейської Хартії місцевого самоврядування та виступає основою для подальшої розробки законодавства з питань місцевого самоврядування. Його широке громадське обговорення триватиме до 1 жовтня 2014 року.

Головними завданнями реформи є забезпечення доступності та якості публічних послуг, досягнення оптимального розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади, забезпечення доступності та належної якості публічних послуг, а також створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення виконання органами місцевого самоврядування власних і делегованих повноважень.

Основними нововведеннями запропонованої програми децентралізації влади є: запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України, передача функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня, розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності,  чітке забезпечення повноважень  органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з лише контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.

Критеріями адміністративно-територіального поділу в державі визначено базовий, районний та регіональний рівні. Зазначені адміністративно-територіальні одиниці є неподільними. Кожен рівень адміністративно-територіальної системи має відповідні органи самоврядування.

Реалізацію Концепції буде здійснено в два етапи: на першому  (протягом 
2014 р.) передбачається внесення змін до Конституції України в частині утворення виконавчих органів обласних та районних рад, розподілу між ними повноважень; на другому етапі реалізації (2015-2017 рр.) передбачено уніфікацію та стандартизацію публічних послуг, що надаються населенню, беручи до уваги принципи максимальної доступності послуг для споживачів.

У рамках широкого публічного обговорення основних засад децентралізації виконавчої влади в Україні Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проведено та заплановано низку розширених нарад за участю представників органів місцевого самоврядування.

Кабінетом Міністрів України також схвалено проект Закону України «Про співробітництво територіальних громад» - перший з низки законопроектів, які Уряд готує на реалізацію програми децентралізації влади та підвищення незалежності громад. Також підготовлено до ратифікації Додатковий протокол до Європейської хартії місцевого самоврядування про право участі у справах органів місцевого самоврядування. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux