• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
«Україна надасть всебічне сприяння родинам жертв катастрофи літака «Боїнг 777» - Директор Департаменту консульської служби Андрій Сибіга під час брифінгу в Українському кризовому медіа центрі
Опубліковано 18 липня 2014 року о 23:29

(стенограма брифінгу)

Сьогодні в рамках виконання відповідного доручення Президента України відбулося перше засідання створеної Урядової комісії з розслідування причин катастрофи Боїнга 777. За результатами засідання було визначено чіткий алгоритм дій усіх задіяних органів державної влади України, а також прийнято важливі рішення. Окремо зупинюсь на міжнародно-правовому аспекті, враховуючи, що загинули іноземці. Дозвольте ще раз висловити співчуття родинам загиблих внаслідок цієї трагедії.

Перше. Станом на сьогодні знайдене 181 тіло.

Пошукові роботи тривають. Передбачається, що тіла будуть перевезені у Харків, де буде розгорнуто спеціальну лабораторію з метою ідентифікації тіл.

У рамках надання допомоги родичам загиблих прийняті наступні рішення:

 1. Візи представникам країн, з якими у нас візовий режим, будуть отримувати по прильоту в аеропорт «Бориспіль». Також ми розгортаємо консульський пункт у Харкові. Харківською владою, а також київською владою буде забезпечено по 300 місць для розміщення прибулих родин жертв катастрофи. При чому, розміщення буде відбуватися на безкоштовній основі.
 2. У Харкові буде створено Центр надання сприяння прибулим родинам, в якому також будуть працювати психологи. Будуть організовані і волонтери, які на місцях надаватимуть допомогу родинам під час їх перебування у Харкові. У аеропорту «Бориспіль» уже зараз працюють дипломати, які зорієнтовані на надання необхідної допомоги прибулим іноземним громадянам.
 3. Як у МЗС, так і в інших органах державної влади, створені цілодобові оперативні штаби, запроваджено цілодобові телефонні лінії з метою надання необхідної допомоги і усього необхідного сприяння громадянам, які цього потребуватимуть.

Це коротко про результати засідання Урядової комісії під головуванням Віце-прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Сьогодні планується провести також друге засідання цієї комісії.

Запитання:

 1. Композиція комісії, що буде займатися технічним боком питання.

А.Сибіга: До комісії увійшли представники всіх причетних органів державної влади, зокрема: Міністерства інфраструктури, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби надзвичайних ситуацій, Державіаслужби, Украерорух, Міністерства оборони, Донецької обласної державної адміністрації, СБУ, Міністерства закордонних справ України, а також представники Адміністрації Президента. Тобто, зі складу видно, наскільки велика увага приділяється роботі цієї комісії.

 1. Терміни, які займе ідентифікація тіл? Хто буде займатися медичною частиною роботи?

А.Сибіга: Оперативно-рятувальні роботи ще тривають. Існують необхідні процедури, пов’язані з ідентифікацією тіл, враховуючи обставини цієї катастрофи. Сьогодні в ході комісії Міністерство внутрішніх справ підтвердило можливість розгортання спеціальної лабораторії саме у Харкові, яка буде переміщена з іншого центру з метою ідентифікації тіл та залишків тіл.

 1. Is this commission also supposed to deal with the assessment and the analysis of the parts of the plane just to find out how it was shot down, was it a missile or whatever? Secondly, what about the flight recorders? Because there are, according to some sources, they are already in hands of separatists and they would be given to FSB?

А.Сибіга: На перше поставлене запитання: Урядова комісія, її статус і повноваження чітко визначені відповідними регламентними документами. Вона покликана належним чином забезпечити організацію, передусім державних органів України спрямованих на виявлення причин цієї жахливої катастрофи. Водночас, базуючись на статті 26 Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року, також розслідування проводить Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами, яке, власне, і уповноважене робити необхідні висновки, про які Ви зараз згадали, давати необхідний технічний аналіз і аналізувати виявлені залишки борта та інші аспекти, які належать до компетенції цієї Комісії. Відразу хотів би повідомити, що Державна авіаційна служба, яка входить в це Національне бюро розслідувань, і яка, власне, організовує це розслідування, вже звернулась до міжнародної спільноти, до провідних міжнародних організацій, зокрема ICAO та наших міжнародних партнерів, що б направили своїх експертів, які б долучились до розслідування, яке проводить українська сторона, щоб спільними зусиллями було встановлено обставини цієї жахливої трагедії. Зокрема, такі запрошення були направлені на адресу Нідерландів, США, Малайзії та інших країн.

Щодо другого вашого питання, щодо так званих чорних ящиків чи бортових самописців, то згідно з усіма нормами міжнародного права, як я уже сьогодні згадував, і відповідну конвенцію, ці бортові самописці мають знаходитися на території держави, де трапився цей інцидент, тобто, на території України. Відповідно й переміщення їх за межу України є неправомірним.

 1. You said that the rebels were exercising opposition on the scene, could you be more specific about what kind of opposition they are posing to government authorities and have they, the rebels, was have they agree with the Ukrainian government to allow bodies of victims to go to Kharkiv or is that simply the Ukrainian government’s plan.

А.Сибіга: Це рішення Урядової комісії саме перемістити знайдені тіла до Харкова, в тому числі. Беручи й без пекові аспекти. А беручи до уваги першу частину Вашого запитання, я вже говорив, що саме ця територія, де відбулося падіння літака, вона, на жаль, перебуває під контролем озброєних терористів, які на жаль не дозволяють представникам української сторони належним чином здійснювати свою роботу. При цьому вони, представники терористичних угруповань, озброєні.

 1. Бортові самописці ще не знайдені? Але вони мають залишатись на території України.

А.Сибіга: Я такого не сказав. Я сказав, що всі залишки і всі сліди катастрофи, які віднайдені, повинні залишатися на території України. Всі дії, пов’язані з переміщенням чи то решток літака, чи то бортових самописців, за межі території України є неправомірними і суперечать всім нормам як міжнародного права, так і чинного законодавства України.

 1. Бортові самописці вже знайдені?

А.Сибіга: Офіційно я Вам цю інформацію не можу підтвердити, в мене її немає.

 1. Сьогодні Аерорух розказав, що над Україною не будуть літати літаки інших авіакомпаній. «Люфтганза» сьогодні вже припинила. Як працюватимуть далі аеропорти? До нас хтось літатиме з інших країн? Кудись українці зможуть літати чи ні? Чи повністю зараз повітряний простір буде закритий?

А.Сибіга: Наскільки мені відомо, згідно з інформацією, яку ми сьогодні отримали з Украероруху, є певні обмеження над, говорячи професійною мовою, Дніпровським фіром. Під це визначення підпадає територія, яку охоплює Луганська, Донецька і частково Харківська області. Це те, що було станом на вчора, на 23.00 год.

 1. We would like to know about the wrecked plane on the ground. Aren’t you afraid, aren’t you concerned by the fact that these parts has already been removed? You said that the parts are there, but where are they? So that the inquiry will be almost impossible to be carried out.

А.Сибіга: Як Вам відомо, радіус розкидання уламків надзвичайно великий. Роботи ще ведуться. Офіційного підтвердження про факт переміщення залишків повітряного судна на сьогодні немає. Наприклад, радіус розкидання залишків вже становить близько 5 км. Тому, можна буде говорити про ті моменти, які Ви згадуєте, лише за результатами проведення відповідного розслідування.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux