• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Щодо розпуску Верховної Ради України
Опубліковано 26 серпня 2014 року о 18:18

Рішення про розпуск ВРУ прийняте відповідно до Конституції України. Рішення Президента України П.Порошенка про розпуск Верховної Ради України прийняте у відповідності до очікувань українського суспільства. Глава держави діяв чітко згідно зі ст.90 Конституції України. Позачергові вибори до парламенту відбудуться 26 жовтня 2014 року. При цьому нинішній склад ВРУ користуватиметься своїми повноваженнями до обрання нового складу парламенту. Одним з його останніх завдань має стати ратифікація Угоди про асоціацію з ЄС.

25 серпня 2014 року Президент України П.Порошенко публічно оголосив про рішення достроково припинити повноваження Верховної Ради України сьомого скликання. Цей крок здійснено у строгій відповідності зі статтею 90 Конституції Верховної Ради України, якщо: 1) протягом одного місяця у Верховній Раді України не сформовано коаліцію депутатських фракцій відповідно до статті 83 цієї Конституції...”.

Парламентська коаліція розпалася 24 липня 2014 року, коли фракція „УДАР” та „Свобода” оголосили про свій вихід з неї. Протягом місяця нової коаліції не було сформовано.

Рішення Президента України стало логічною та очікуваною відповіддю на один з ключових запитів українського суспільства на перезавантаження влади: згідно із соціологічними опитуваннями 80% громадян України підтримують необхідність проведення позачергових виборів парламенту. Ним було також реалізовано одну з головних вимог революції гідності, оскільки вибори до парламенту є найкращим способом люстрації.

Парламентські вибори 2012 року не були прозорими та чесними. У результаті до Верховної Ради України потрапили люди, які представляли інтереси не народу, а окремих олігархічних груп. Як наслідок, саме цей парламент став опорою для злочинних дій режиму В.Януковича та багато зробив для того, щоб в Україні знищити демократію, а на вулицях українських міст пролилась кров. Чимало депутатів, які продовжують засідати або числяться в Раді, є якщо не прямими спонсорами та спільниками, то симпатиками бойовиків-сепаратистів. За такі дії потрібно нести відповідальність – і кримінальну, і політичну.

Водночас рішення Глави держави не стане на заваді повноцінному виконанню вищим законодавчим органом України своїх функцій у цей складний для держави період – за ст.90 „повноваження Верховної Ради України припиняються у день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання”, тобто нинішній склад ВРУ користуватиметься своїми повноваженнями до обрання нового складу парламенту.

Одним з головних завдань, яке повинна виконати Верховна Рада VII скликання – це ратифікувати у вересні Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

Позачергові вибори народних депутатів України відбудуться 26 жовтня 2014 року. Президент України гарантує, що вони відбудуться демократично, чесно та прозоро і стануть частиною Плану глави держави з мирного врегулювання ситуації на сході України, ключовим елементом якого є політичний діалог з Донбасом. Очікується, що саме за результатами цих виборів населення східних регіонів України надасть своїм народним обранцям мандат довіри, який дозволить їм належним чином представляти інтереси Донбасу в діалозі з центральною владою.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux