20-21 вересня Генеральне консульство України в Любліні спільно з керівництвом м.Холм Люблінського воєводства проводять заходи на честь 750 річниці смерті Великого княза Данила Галицького - засновника цього міста, першого короля України.
Програма заходів:
20 вересня на місцевому стадіоні в м. Любліні відбудеться матч по спідвею між командами клубів України та РП на знак солідарності з Україною, під час матчу буде проведено в т.ч і збір коштів для допомоги постраждалим в ході російської агресії на Сході України.
21 вересня
10.00-12.30 - Божественна літургія у православному храмі м. Холма, за участю архієреїв польської православної церкви, а також поломників холмщаків з України;
13.00-13.30- Відкриття скверу на Холмській горі імені к. Данила Галицького;
14.00-16.00- Концерт дружби за участю колективів з України та Польщі. Вручення пам'ятних медалей вироблених на честь цієї події.
Представники ЗМІ, які бажають висвітлювати ці заходи, можуть звернутися до Генерального консульства України в Любліні за телефоном: +48 722 150 722 – Білий Віталій Васильович.
Довідково:
7 жовтня 2013 року виповнюється 760 років з дня коронації Галицько-Волинського князя Данила Романовича (Данила Галицького) на Короля Русі у м. Дорогочині (тепер - Республіка Польща), а також 775 років з дня перемоги війська князів Данила та Василька Романовичів над німецькими рицарями-хрестоносцями під Дорогочином. У 2014 році минає 750 років з часу смерті Короля Русі Данила Романовича.
Час князювання Данила Романовича був періодом найбільшого економічного культурного піднесення і політичного посилення Галицько-Волинської держави.
Держава, яку він очолював, мала кордон по Карпатах, Дніпру та Дунаю, займала територію майже в 200 тис кв. км і охоплювала сучасні Волинську, Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Чернівецьку, Хмельницьку, значні частини Рівненської, Вінницької, Одеської, Київської та деякі інші області України, частини територій сучасних Білорусі, Польщі, Молдови. Подібні розміри мали й інші сусідні держави — конкуренти в боротьбі за вплив у Центрально-Східній Європі: Польща та Угорщина.