• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
УКРАЇНСЬКЕ ЗАКОНОДАВСТВО ЩОДО ПОРЯДКУ ВВЕЗЕННЯ В УКРАЇНУ ТОВАРІВ З-ЗА КОРДОНУ
Опубліковано 10 листопада 2014 року о 17:41

Законодавством України передбачено різні правила ввезення товарів і  транспортних засобів для підприємств та громадян.

Підприємства при ввезенні в загальному порядку повинні сплачувати  ввізні податки. Пільги надаються у разі ввезення товарів, які визнані  гуманітарною допомогою.

Громадяни можуть ввозити всі товари, які не заборонено законом. Без сплати податків можна ввезти товари вагою до 50 кг на суму до:

1000 євро – повітряним транспортом;

500 євро – якщо громадянин переміщується автомобільним, залізничним чи морським транспортом;

150 євро – якщо громадянин отримує товари в поштових відправленнях.

У разі перевищення цих норм, громадянин має сплатити податки з суми, що перевищує встановлені норми.

Ввезення в Україну товарів волонтерами, які не зареєстрували юридичну особу (благодійний фонд), здійснюється за правилами, встановленими законодавством для громадян.

Тимчасове ввезення громадянами (волонтерами) транспортних засобів дозволяється за умови їх реєстрації в уповноважених органах іноземних держав:

а) громадянами-нерезидентами – на строк до одного року зі звільненням від оподаткування митними платежами;

б) громадянами-резидентами – на строк до одного року за умови сплати митних платежів як при імпорті (мито, акцизний податок, ПДВ).

ПІДПРИЄМСТВА (БУДЬ-ЯКА ЮРИДИЧНА ОСОБА, В Т.Ч. БЛАГОДІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ФІЗИЧНІ ОСОБИ-ПІДПРИЄМЦІ)

В загальному порядку ввезення товарів в Україну дозволяється за умови сплати ввізних податків (мита, акцизного податку та ПДВ) та виконання заходів нетарифного регулювання (екологічний, санітарний, фітосанітарний контроль тощо).

Порядок ввезення в Україну товарів гуманітарної допомоги встановлено Законом України «Про гуманітарну допомогу». Для того, щоб скористатись пільгами зі сплати ввізних податків необхідно:

1) зареєструвати благодійну організацію;

2) внести благодійну організацію в Єдиний реєстр одержувачів гуманітарної допомоги (ведеться Мінсоцполітики);

3) звернутись до Мінсоцполітики з проханням визнати конкретні товари гуманітарною допомогою (видається наказ);

4) звернутись в митницю для митного оформлення гуманітарної  допомоги.

Гуманітарною допомогою не можуть визнаватися підакцизні товари (зокрема, легкові автомобілі та мікроавтобуси), крім окремих випадків, наприклад легкові автомобілі для інвалідів, мікроавтобуси – для Червоного Хреста.

Товари, що ввозяться як гуманітарна допомога, не звільняються від санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю.

ГРОМАДЯНИ (ВОЛОНТЕРИ)

Громадянам забороняється ввозити в Україну, зокрема:

- продукти харчування (вартістю понад 200 євро);

- зброю, боєприпаси (крім мисливської, пневматичної та спортивної зброї, що придбаваються з дозволу органів внутрішніх справ);

- бойову і спеціальну військову техніку;

- ракетно-космічні комплекси;

- вибухові речовини й засоби вибуху;

- всі види ракетного палива, а також спеціальні матеріали та обладнання для його виробництва;

- бойові отруйні речовини;

- наркотичні, психотропні, сильнодіючі отруйні лікарські засоби (за винятком отримуваних громадянами за призначенням лікаря);

- протиградові установки;

- спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації;

- електрошокові пристрої та спеціальні засоби, що застосовуються правоохоронними органами.

При ввезенні на митну територію України не підлягають оподаткуванню (звільняються від оподаткування):

1) особисті речі згідно з переліком, визначеним статтею 370 Митного кодексу України;

Як приклад: товари особистої  гігієни у кількості, що забезпечують  потреби однієї особи; одяг, білизна, взуття, що мають ознаки таких, що були у користуванні; один фотоапарат, одна кіно-, відеокамера; бінокль; один переносний радіоприймач; стільникові (мобільні) телефони у  кількості не більше двох штук; переносні персональні комп’ютери у  кількості не більше двох штук;  індивідуальні вироби медичного  призначення для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за її  станом з ознаками таких, що були в користуванні; одна інвалідна коляска  на кожного інваліда, який перетинає митний кордон України, а у разі  відсутності такої особи - у кількості не більше однієї штуки; спортивне  спорядження, призначене для використання однією особою.

2) товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України (якщо особа, яка ввозить товари на митну територію України, в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом однієї доби);

3) товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, що переміщуються (пересилаються) на митну територію України у несупроводжуваному багажі;

4) культурні цінності, виготовлені 50 і більше років тому;

5) транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, а також пальне, що міститься у звичайних баках таких транспортних засобів, встановлених заводом-виробником.

Обов’язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.

Ввезення індивідуальних засобів захисту (каски, бронежилети)

Громадяни можуть ввозити на митну територію України захисні костюми або бронежилети, призначені для персонального захисту своїх власників а також каски і бронежилети, виготовлені відповідно до військових стандартів або військових умов для потреб правоохоронних органів, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, інших суб’єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону

Ввезення лікарських засобів

Громадяни можуть ввозити на митну територію України лікарські засоби, які переміщуються в ручній поклажі та/або в супроводжуваному або несупроводжуваному багажі громадянина, в таких обсягах:

 • у кількості, що не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини);

 • у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.

Ввезення продуктів харчування

Громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

 • в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, – у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;

 • без упаковки – у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного  найменування на одну особу;

 • без упаковки – неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу.

Ввезення алкогольних напоїв і тютюнових виробів

Громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях із розрахунку на одну особу:

 • 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;

 • 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22 %) алкогольних напоїв.

Переміщення готівки

Фізична особа має право ввозити в Україну готівку:

 • в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу;

 • в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі (фізична особа-резидент також надає документи, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках).

Фізична особа має право вивозити за межі України готівку:

 • в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу;

 • в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі. При цьому:

- фізична особа-резидент надає документи, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках;

- фізична особа-нерезидент вивозить готівку в сумі, що не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою митному органу при ввезенні в Україну, та надає митну декларацію на ввезену готівку на митну територію України.

Переміщення транспортних засобів особистого користування (далі –ТЗ)

1. Умови тимчасового вивезення ТЗ

ТЗ, що тимчасово вивозяться за межі митної території України, не підлягають  письмовому декларуванню. Максимальний термін тимчасового вивезення ТЗ становить 3 роки.

2. Умови тимчасового ввезення транспортних засобів

а) громадянами-нерезидентами – на строк до одного року* зі звільненням від оподаткування митними платежами; без письмового декларування та без застосування заходів гарантування;

б) громадянами-резидентами – на строк до одного року* під письмове зобов’язання про зворотне вивезення; за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян; після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів;

*Зазначений строк може бути продовжено митницями з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів.

в) громадянами-резидентами, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном – один власний легковий ТЗ разом з причепом; на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року; під письмове зобов’язання про зворотне  вивезення; за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян; без сплати митних платежів.

 

 

(за інформацією Державної фіскальної служби та Мінсоцполітики України, листопад 2014 року)

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux