21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи.
Президент України Петро Порошенко підписав 13 листопада 2014 року Указ №872/2014 «Про День Гідності та Свободи», яким встановлено щорічне відзначення 21 листопада Дня гідності і свободи.
Згідно з Указом, цей День встановлено з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року і в листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави, її європейського вибору.
21 листопада 2013 року колишній уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, яке мало відбутися 28-29 листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. На знак протесту проти такого рішення на Майдан Незалежності в Києві вийшли українське студентство й молодь. Студенські мітинги на Київському майдані отримали назву Євромайдану.
Після силового розгону спецпризначенцями студенського майдану у ніч з 30 листопада на 1 грудня на Майдан Незалежності в Києві на підтримку студентів вийшли десятки тисяч громадян з різних міст і селищ України. З цієї ночі Європротест перетворився на Єврореволюцію — боротьбу за людську та національну гідність громадян України.
Шукаючи Європу, українці знайшли себе. Революція відбулася не лише в політичному житті України, насамперед вона відбулась у свідомості самих українців. «Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом свободи, і революція 2013 року, Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи», – сказав Президент України Петро Порошенко.