• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Президент України П.Порошенко провів підсумкову прес-конференцію року
Опубліковано 30 грудня 2014 року о 23:34

29 грудня 2014 р. відбулася прес-конференція Президента України П.Порошенка.

Лейтмотивом спілкування Президента України зі ЗМІ стала важливість перетворення крихкого перемир’я на Донбасі у тривалий мир. «Ключова умова Мінського протоколу, яка дуже швидко принесе мир в нашу країну, дуже проста — перекриття кордонів і вивід іноземних військ з нашої території. Тільки-но війська будуть виведені, ніякого конфлікту не буде. Його не існує. Він — надуманий» - зазначив Президент України.

25 питань, які пролунали протягом 2,5-годинної зустрічі зі ЗМІ, головним чином стосувалися: військової агресії РФ на сході України, окупації РФ Автономної Республіки Крим, дотримання сторонами Мінських домовленостей, політико-правових механізмів захисту прав українських громадян на тимчасово окупованій території та тимчасово непідконтрольних територіях, основних напрямів реформування держави на шляху повномасштабної імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС.

Відкриваючи підсумкову прес-конференцію року, Президент України П.Порошенко зазначив, що 2014 рік став найскладнішим за останні 70 років. Світ став менш безпечним, повоєнна система глобальної безпеки була зруйнована. Президент України відкинув припущення щодо біполярності сучасного світу, підкресливши, що об’єднання світу навколо України продемонструвало тверду єдність та солідарність і свідчить про те, що існують дуже серйозні підстави для оптимізму.

У 2014 році Україна зіткнулася з безпрецедентними викликами.

Всупереч всім загрозам, попередній безглуздій політиці, що призвела де факто до ліквідації військового потенціалу та обороноздатності України, знищення економічної бази, українцям вдалося знайти гідну відповідь на виклики.

Серед основних досягнень відзначено:

· Україна створила одну з найбільш боєздатних армій на континенті майже з нуля;

· Унікальний волонтерський рух, де більше 80 % українців зробили свій внесок у захист України, її суверенітету, незалежності, територіальної цілісності;

· Україна стала прикладом до вивчення досвіду в протистоянні гібридній війні;

· Проведення президентських, а також парламентських виборів, у результаті яких Парламент позбувся п’ятої колони агресора, комуністичних зрадників; натомість була створена тверда проєвропейська коаліція, здатна взяти на себе відповідальність;

· Підписання Угоди про асоціацію України з ЄС 26 червня 2014 р. та її синхронна ратифікація 16 вересня.

Подальшими завданнями у розвитку України визначено:

- Проведення економічних реформ для стабілізації економіки та забезпечення її зростання; 

- Досягнення рішення про запровадження безвізового режиму України з державами-членами ЄС на Ризькому саміті в травні 2015 року; 

- Боротьба з корупцією, здійснення рішучих кроків у сфері забезпечення верховенства права, що сприятиме збільшенню іноземних інвестицій в Україну. 

Відповідаючи на запитання ЗМІ, Президент України П.Порошенко наголосив на такому:

1. Україна ніколи не піде на перегляд Мінських домовленостей. Воєнного вирішення ситуації на сході України не існує. Українська сторона наголошує на важливості синхронного виконання Мирного плану Президента України та Мінських домовленостей, важливість яких неодноразово підкреслювалася нашими іноземними партнерами.

2. Мінський формат не суперечить іншим форматам політико-дипломатичного врегулювання ситуації на Донбасі та в окупованому Криму. Україна також розраховує на повернення до «женевського формату» переговорів за участі ЄС та США. Запланована на 15 січня 2015 р. зустріч на найвищому рівні в м.Астана (Казахстан) у «нормандському форматі» (Україна, ФРН, Франція, Росія) стане початком дипломатичного року Президента України П.Порошенка. 

3. Воєнний стан буде оголошено у випадку перших наступальних операцій. Жодних ліній розмежування не існує. Ми не відмежовуємо себе від решти території на сході України, це – наша територія і ми робимо все, щоб її захистити. В окремих районах Донбасу, де відсутня українська влада, не слід очікувати фінансування, але ми не залишимо без допомоги 4 млн. наших громадян, які опинилися в дуже складному регіоні. Схід України – не Придністров’я і не Осетія, ми не допустимо замороження конфлікту. 

4. Немає блокади Криму, є заходи, що спрямовані на захист громадян України від диверсій. У жодному випадку Україна не буде використовувати фактор забезпечення безпеки громадян як фактор тиску, але водночас ми будемо захищати їх від терористичних загроз.

5. Розв’язавши агресію проти України, Росія зробила безвідповідальний крок. Вже зараз ми спостерігаємо трансформацію підтримки росіянами офіційної влади цієї країни, і тепер стає зрозуміло, що ніхто не має бути зацікавлений у війні. 

6. Україна введе аналогічні європейським санкції проти Росії. Майже усі позиції, що є у європейських санкціях, будуть адекватно відображені. Україна вже застосувала санкції проти РФ у сфері військово-технічного співробітництва. 

7. Реальний процес політичного врегулювання ситуації на сході України відбудеться з проведенням повноцінних місцевих виборів за участі міжнародних спостерігачів. 

8. Під час прес-конференції Президент П.Порошенко підписав ухвалений ВРУ Закон про внесення змін до деяких законів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості. Прийняття закону про позаблоковий статус України у 2010 році було «стратегічною та кардинальною помилкою», яка призвела до руйнування Збройних Сил України. Стандарти ЄС і НАТО збігаються між собою на 99%. Їхньому досягненню слугуватиме реалізація «Стратегії реформ – 2020». Коли Україна відповідатиме цим критеріям, можливо, через 5-6 років український народ прийматиме рішення щодо нашого членства в Альянсі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux