• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Коментар Речника МЗС України Є.Перебийноса у зв’язку з оцінками «візової статистики» ЄС у публікаціях окремих ЗМІ
Опубліковано 19 квітня 2015 року о 18:15

У зв’язку з активним обговоренням в українських ЗМІ оприлюднених останніх даних візової статистики Європейської Комісії, зокрема, в частині, що стосується видачі «шенгенських» віз громадянам України, вважали б за доцільне надати з цього питання додаткові роз’яснення.

На думку МЗС України, ці статистичні дані в цілому дають обґрунтовані підстави говорити про позитивну динаміку застосування «посиленої» Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз у 2014 році, протягом якого:

- відбулося зростання до 52,4% питомої ваги оформлених українцям багаторазових віз строком дії від 1 до 5 років (39% у 2013 році);

- кожна третя шенгенська віза була видана громадянам України на безоплатній основі.

Не можемо погодитися, що 2014 рік став «роком проблем» для українських заявників, а кількість відмов зазнала нечуваного зростання. Об’єктивні цифри свідчать про те, що кількість відмов у оформленні «шенгенських» віз громадянам України в цілому залишилася на рівні попереднього року і становила 1,97% (1,9 % у 2013 р.).

Справді, показник візових відмов окремих європейських країн - Бельгії, Фінляндії, Швейцарії, Швеції, збільшився вдвічі, а інколи втричі. У зв’язку з цим відповідні посольства України отримали доручення невідкладно провести роботу в зовнішньополітичних відомствах країн перебування. Наша позиція тут дуже чітка: ми очікуємо безумовного дотримання дипломатичними представництвами та консульськими установами європейських країн взятих на себе правових зобов’язань в рамках «посиленої» візової Угоди.

Водночас, картина буде неповна, якщо не сказати, що в абсолютних цифрах збільшення відмов в оформленні віз до Швейцарії «втричі» - це всього 256 випадків (збільшення з 211 у 2013 р. до 467 у 2014 р.), до Фінляндії – 397 (відповідно - з 229 до 696).

«Сотні відсотків зростання» візових відмов, скажімо, для Греції - це збільшення з 0,6% до 1,1%. При цьому та ж Греція збільшила кількість виданих багаторазових віз на 25%, а це понад 52 тисячі віз терміном від 1 до 5 років. Литва, Нідерланди і Португалія збільшили кількість виданих багаторазових віз на 20%, ще 10 держав ЄС – на понад 10%.

«Неймовірно високі показники» відмов для переважної більшості держав - це збільшення з 1,7% до 1,8% для Данії, з 0,7% до 0,8% для Австрії, з 1,4% до 1,6% для Італії, з 0,8% до 0,9% для Франції.

Було б неправильно не помічати, що кількість візових відмов окремих держав-членів у 2014 році зменшилась вдвічі у порівнянні з 2013 роком: Латвії – з 0,6% до 0,2% (-200% відмов), Литви – з 1,1% до 0,6% (-90% відмов), Словенії – з 2,4% до 1,6% (-66% відмов), Чехії з 4,4% до 1,9% (- 230% відмов), Німеччини з 6,6 до 4,9% (- 34% відмов).

Багаторазові візи, видані консульськими установами Польщі та Нідерландів, становили близько 70% від усіх виданих віз, Словаччини - 75%, Литви - 82%, Словенії - 94%.

Ми свідомі того, що кожна негативна історія з отриманням візи – це зруйновані плани, невирішені питання, витрачений українцем час. МЗС України обов’язково реагує на кожну отриману скаргу щодо дій іноземних консульств, на постійній основі проводить моніторинг виконання Угоди про спрощення оформлення віз. Про кожний випадок порушення Угоди Представництво України при ЄС інформує Європейську Комісію, яка зобов’язує держави-члени виправити помилку у разі її підтвердження.

Всі проблемні аспекти 2014 року будуть детально обговорені з європейською стороною в рамках десятого засідання Спільного комітету експертів з реалізації Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз, запланованого на квітень ц.р.

МЗС України продовжуватиме реагувати на всі факти порушень прав громадян України, а також штучних ускладнень при оформленні шенгенських віз.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux