• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Щодо ухвалення на 196-ій сесії Виконавчої Ради ЮНЕСКО проекту резолюції «Ситуація в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)» (укр./рос.)
Опубліковано 19 квітня 2015 року о 18:21

16 квітня 2015 р. в ході роботи 196-ї сесії Виконавчої Ради ЮНЕСКО відбулося засідання Комісії з питань зовнішніх зносин та програмної діяльності, під час якого більшістю голосів членів цього керівного органу Організації ухвалено внесений Україною та підтриманий, зокрема, США та країнами-членами ЄС проект резолюції «Ситуація в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)».

У розвиток резолюцій стосовно моніторингу з боку ЮНЕСКО ситуації в АР Крим, ухвалених на двох попередніх сесіях, у 2014 році, Виконавча Рада закликала керівництво ЮНЕСКО запровадити дієвий механізм контролю ситуації на півострові у сферах компетенції Організації з залученням диверсифікованих джерел інформації, зокрема, міжнародних місій, неурядових організацій, незалежних журналістів та експертних кіл.

У проекті резолюції міститься заклик до Генерального Директора ЮНЕСКО організувати, напередодні 197-ї сесії Виконавчої Ради, інформаційну зустріч з метою надання країнам-членам останніх даних стосовно ситуації в Криму у сферах компетенції Організації.

Під час презентації документа Постійний представник України при ЮНЕСКО, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Французькій Республіці Олег Шамшур підкреслив, що внаслідок тимчасової окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, на півострові невпинно погіршується ситуація у сферах компетенції ЮНЕСКО - галузях освіти, науки, захисту культурної спадщини, прав національних меншин, свободи слова, безпеки журналістів і проблеми безкарності. 

                                                                            ***

О принятии на 196-й сессии Исполнительного Совета ЮНЕСКО проекта резолюции «Ситуация в Автономной Республике Крым и г. Севастополь (Украина)»

16 апреля 2015 года в ходе работы 196-й сессии Исполнительного Совета ЮНЕСКО состоялось заседание Комиссии по вопросам внешних сношений и программной деятельности, в ходе которого большинством голосов членов этого руководящего органа Организации принят внесенный Украиной и поддержанный, в частности, США и странами-членами ЕС проект резолюции «Ситуация в Автономной Республике Крым и г. Севастополь (Украина)».

В развитие резолюций по мониторингу со стороны ЮНЕСКО ситуации в АР Крым, принятых на двух предыдущих сессиях, в 2014 году, Исполнительный Совет призвал руководство ЮНЕСКО ввести действенный механизм контроля ситуации на полуострове в сферах компетенции Организации с привлечением диверсифицированных источников информации, в частности, международных миссий, неправительственных организаций, независимых журналистов и экспертных кругов.

В проекте резолюции содержится призыв к Генеральному Директору ЮНЕСКО организовать, накануне 197-й сессии Исполнительного Совета, информационную встречу с целью предоставления странам-членам последних данных относительно ситуации в Крыму в сферах компетенции Организации.

Во время презентации документа Постоянный представитель Украины при ЮНЕСКО, Чрезвычайный и Полномочный Посол Украины во Французской Республике Олег Шамшур подчеркнул, что в результате временной оккупации Российской Федерацией Автономной Республики Крым и г. Севастополь, на полуострове постоянно ухудшается ситуация в сферах компетенции ЮНЕСКО - области образования, науки, защиты культурного наследия, прав национальных меньшинств, свободы слова, безопасности журналистов и проблемы безнаказанности.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux