У рамках візиту до інституцій Європейського Союзу 2-4 березня ц.р. Заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль провела низку зустрічей з керівниками профільних структур ЄС, відповідальних за розвиток відносин з нашою державою.
Основна увага під час зустрічей була присвячена інформуванню представників ЄС про поточну ситуацію на Донбасі з огляду на триваючу російську агресію проти нашої держави, а також хід виконання Мінських домовленостей. Заступником Міністра було представлено очікування української сторони щодо посилення подальшого тиску ЄС на Росію, а також розширення заходів ЄС на підтримку нашої держави як з точки зору потреб для протидії зовнішній агресії і подолання її наслідків, так і у контексті сприяння впровадженню системних внутрішніх реформ.
З представниками інституцій ЄС було також обговорено увесь комплекс питань співробітництва України з ЄС та найближчі цілі двосторонньої взаємодії, зокрема у контексті імплементації Угоди про асоціацію.
Під час зустрічей з Керівником Групи підтримки України в Європейській Комісії Петером Балашем та Генеральним Директором Гендиректорату ЄК «Сусідство та переговори з розширення» Крістіаном Деніелсоном сторони обмінялися думками щодо ходу і пріоритетів внутрішніх реформ в Україні, а також надання відповідної фінансової та технічної підтримки з боку ЄС. У цьому контексті сторони відзначили важливість проведення у Києві Міжнародної конференції на підтримку України.
Головною темою розмови із Заступником генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності Мачей Поповскі стало обговорення напрямів практичного реагування ЄС на безпекову ситуацію на Донбасі, зокрема шляхом опрацювання можливостей направлення в Україну місії ЄС у рамках Спільної політики безпеки і оборони.
У рамках бесіди з Директором з питань РФ, «Східного партнерства», Центральної Азії та ОБСЄ ЄСЗД Гуннаром Вігандом було узгоджено графік двостороннього діалогу Україна – ЄС на поточний рік та обговорені очікувані результати Сімнадцятого саміту Україна – ЄС, який заплановано провести у Києві ближчими місяцями, та Ризького саміту «Східного партнерства» 21-22 травня ц.р.
Зустрічі з представниками ЄС засвідчили чітку налаштованість Європейського Союзу надалі активно підтримувати Україну в її зусиллях щодо захисту свого суверенітету, територіальної цілісності і подолання наслідків зовнішньої агресії, вживати дієвих заходів, спрямованих на підтримку повної імплементації Мінських домовленостей, а також сприяти нашій державі у процесі реалізації внутрішніх реформ.