6 березня Європейський комітет проти тортур (ЄКПТ) обрав своїм Головою Миколу Гнатовського, професора міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка. Український юрист є членом Комітету з 2009 року, з березня 2013 року обіймав посаду заступника Голови ЄКПТ.
Обрання Миколи Гнатовського Головою ЄКПТ є не тільки визнанням його вагомого внеску у діяльність цього контрольного конвенційного механізму, а й свідченням високого рівня розвитку науки міжнародного права в цілому в Україні. Високі професійні та людські якості українського вченого неодмінно сприятимуть піднесенню авторитету Комітету, налагодженню його ефективної взаємодії з державами-членами Ради Європи у запобіганні та боротьбі з тортурами і жорстоким поводженням.
Довідково: ГНАТОВСЬКИЙ Микола Миколайович, кандидат юридичних наук, доцент; освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин, 1999 р. Дисертація захищена в 2002 р. Наукові інтереси: теорія міжнародного права, міжнародне гуманітарне право, міжнародне кримінальне право, врегулювання міжнародних спорів, європейське право.
Повна назва Європейського комітету проти тортур (ЄКПТ) - «Європейський комітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню». Цей орган є контрольним механізмом Європейської конвенції про запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність поводженню чи покаранню (CETS No.: 126), яка встановлює позасудові засоби превентивного характеру для захисту прав затриманих та/чи ув’язнених. Основним таким засобом, який запроваджується Конвенцією і використовується Комітетом, є інспекції до держав-учасниць цього договірно-правового інструменту Ради Європи. В ході інспекційних візитів делегації ЄКПТ, до складу яких входять незалежні неурядові експерти із значним досвідом в галузях права, медицини, діяльності правоохоронних органів, перевіряють стан дотримання прав осіб, позбавлених волі. За результатами візитів готуються звіти про ситуацію у сфері запобігання та боротьби з тортурами та жорстоким поводженням у пенітенціарних закладах, які оприлюднюються відповідно до встановленої процедури. Члени ЄКПТ обираються Комітетом Міністрів Ради Європи на чотирирічний термін. Засадами функціонування ЄКПТ є принципи співпраці і конфіденційності.