Вельмишановний пане Прем’єр-міністр, дорогий Стів!
Шановні пані та панове!
Я радий вітати в Україні справжнього друга Українського народу – Прем’єр-міністра Канади Стівена Гарпера.
Це вже третій візит в Україну під час моєї президентської каденції великого друга України. Фактично з перших годин перебування на посаді Президента, а Стівен був разом з нами на інавгурації, ми відчували дуже потужну підтримку народу Канади, канадського Уряду та Прем’єр-міністра. Стіве, я дуже дякую за цю підтримку, вона дуже важлива для нас.
Перш за все, хотів би подякувати за відверту, конструктивну розмову. Символічно, що ця розмова відбувається напередодні зустрічі країн «Великої сімки» для надзвичайно важливих координацій, які відбудуться завтра в Німеччині.
Ви знаєте, що вчора відбулися телефонні консультації з лідерами Сполучених Штатів Америки, Німеччини, сьогодні зранку була важлива зустріч з Прем’єр-міністром Японії, і зараз надзвичайно важливий та ефективний конструктивний діалог відбувся з нашим другом паном Харпером.
Події, які протягом останнього часу розгортаються навколо України, наче лакмусовий папірець, чітко показали, хто є хто на міжнародній арені, хто відстоює справжні цінності, хто захищає міжнародне право, і хто опинився в ізоляції, порушуючи базові принципи світової глобальної безпеки, ігноруючи міжнародне право.
Проведені сьогодні переговори підтвердили, що ми маємо дуже сильну, ефективну і потужну підтримку з боку Оттави.
Слова пана Гарпера, адресовані безпосередньо Президенту Росії, вже встигли стати крилатим: «Russia needs to get out of Ukraine».
Я хочу особисто від імені Українського народу подякувати Вам, Стівене, за таку сильну і потужну риторику. Ми маємо називати речі своїми іменами, ми маємо казати прямо, бо на нашому боці правда. Потужну сильну заяву, яку ви зробили напередодні, українці дуже цінують.
Підтримка Канади у цей доленосний для нашої держави час вкрай важлива для кожного українця. Таку допомогу ми, українці, відчуваємо не лише на словах, не лише через політичні заяви, а через конкретні справи.
Ми вдячні Уряду Канади за надані кредитні ресурси на загальну суму більше 400 млн канадських доларів; технічну та гуманітарну допомогу вартістю понад 178 млн канадських доларів. Ми вдячні за нелетальне військове озброєння, контейнери з берцями, розгрузками, бронежилетами, які приходили у найважчі для українських Збройних Сил часи, дозволили нам вирішити негайні проблеми, які стояла тоді перед нашою армією. Це і мобільні шпиталі, і аптечки, які рятували та продовжують рятувати життя українських воїнів.
У ході нашої зустрічі ми обговорили питання поглиблення українсько-канадської співпраці в військовій галузі.
Я переконаний, що нещодавно оголошена паном Гарпером ініціатива щодо залучення канадських інструкторів до тренувань українських військових сприяє зміцненню оборонного потенціалу України і формує певне бойове братерство. Дуже дякую за Ваших інструкторів, вони нам конче потрібні! Friend in need is a friend indeed.
Відзначу також рішення канадської сторони виділити технічну допомогу та направити фахівців для підготовки і тренування співробітників МВС України. Це повністю вписується в концепцію реформування правохоронних органів, і досвід Канади нам надзвичайно цінний.
Переконаний, що успішна реформа МВС України – важливий крок у напрямку Європейського Союзу, і я дякую Прем’єр-міністру за його увагу до цих надзвичайно важливих питань.
Окремо хотів би зупинитися на питання, яке ми проговорили, щодо прискорення укладання Угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною. Я впевнений, що нам нема чого чекати. Я впевнений, що цю угоду треба підписувати. І вже на найближчому засіданні нашої групи ми маємо всі шанси, щоб ця угода була підписана. Нам треба знімати будь-які торговельні обмеження в торгівлі між Україною і Канадою – надійними партнерами не лише в політичному сенсі, а й в економічному.
Дуже важливу роль грають і контакти між людьми. На сьогоднішній день початок візового діалогу і конкретні кроки, які демонструє Канада, – у збільшення тривалості віз, які вони видають українцям, в спрощенні процедури отримання віз – наші консультації буде продовжено.
Одним з ключових питань сьогодні було питання поглиблення двосторонньої торгівлі і залучення інвестицій.
Окрему увагу ми приділили тематиці двостороннього гуманітарного співробітництва.
Я у Вашій особі, пане Прем’єр-міністр, висловлюю подяку кожному українцю Канади за допомогу, яку вони надають своїй Батьківщині. Ми дуже вдячні, що українська громада Канади не залишається осторонь, а робить надзвичайно потужну і ефективну справу з допомоги Україні. Ми відчуваємо вашу підтримку, і вона є вкрай важливою для нас.
Канада – чи не найбільша домівка для українців за межами нашої держави. І я розраховую на те, що канадська сторона сприятиме створенню більш сприятливих умов для пожвавлення міжлюдських контактів між нашими народами.
Шановні пані та панове!
Ще раз підкреслю, що символічна наша зустріч напередодні засідання «Великої сімки», куди одразу же по завершенні візиту Стівен Гарпер вилітає з Києва. Вкрай важливо, щоб лідери цивілізованого світу продовжили тримати єдиний фронт у протидії спробам похитнути основи міжнародної безпеки.
Ключова позиція, яку ми чекаємо від наших іноземних партнерів, – єдність. Єдність країн «Великої сімки». Єдність Європейського Союзу. Єдність трансатлантичну. І солідарність з Україною. І ми впевнені, що, в тому числі, і зусиллями пана Прем’єр-міністра ця єдність буде дотримана і продовжена.
І ми будемо робити все можливе, щоб відновити територіальну цілісність нашої держави та гарантувати, що нахабне порушення норм та принципів міжнародного права не залишиться непокараним – ні анексія Криму, ні агресія проти України на Сході.
Дуже дякую Вам, пане Прем’єр-міністр!
Дякую за увагу.