Уряд розраховує, що Міжнародна конференція на підтримку України стане початком практичної роботи із залучення інвестицій в Україну. На цьому наголосив радник Прем’єр-міністра України Данило Лубківський під час брифінгу в Будинку Уряду 22 квітня.
«Уряд розцінює Міжнародну конференцію на підтримку України, яка відбудеться 28 квітня в Києві, як масштабну міжнародну подію, яка стане початком масштабної практичної роботи і дозволить отримати конкретні результати», - наголосив Данило Лубківський.
Він наголосив на високому представницькому рівні Міжнародної конференції: «Ми очікуємо прибуття в Україну багатьох міжнародних партнерів».
Водночас радник Прем’єр-міністра наголосив, що проведення Міжнародної конференції – це початок роботи. «Саме тому ми робимо акцент на робочому характері цього Форуму. Очікуємо, що цього року відбудеться ряд подальших зустрічей і форумів, які будуть розвивати тему міжнародної підтримки нашої держави, у тому числі фінансової, тему залучення інвестицій в Україну, надання донорської допомоги. Основна мета цієї конференції - розпочати діловий діалог, налагодити перші контакти», - заявив Данило Лубківський.
Він додав, що на цій Конференції Уряд планує поінформувати міжнародних партнерів про свої пріоритети, обсяг зрушень та змін, які відбулися за останній час, розповісти про суть українських реформ. «На конференції будуть дві основні теми: і війна, розгорнута Росією проти України, зі всіма завданими нашій державі збитками, і мир – тобто наші зміни і перетворення», - підкреслив радник.
За його словами, увага учасників Конференції буде прикута до таких пріоритетних сфер як енергетика, енергоефективність, залучення інвестицій, розвиток галузі сільського господарства.
У свою чергу заступник Міністра Кабінету Міністрів - директор Урядового офісу Наталія Гнидюк зупинилася на деталях проведення Конференції. За її словами, Міжнародна конференція на підтримку України складатиметься з двох великих блоків. Перший блок - загальна сесія, яка буде присвячена політичним питанням і питанням російської агресії щодо України, а також ключовим реформам, що зараз впроваджує Україна. Другий блок складатиметься з тематичних панельних дискусій.
Наталія Гнидюк повідомила, що загальну сесію відкриватимуть Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк та Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.
У рамках загальної сесії плануються виступи прем’єр-міністрів Латвії і Словенії, Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса, від донорського співтовариства очікується участь Міністра громадянства та міграції Канади, Віце-президента Міжнародної фінансової корпорації.
Велику увагу буде приділено Донбасу. Це питання з української сторони представлятимуть Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко та Міністр соціальної політики Павло Розенко. Також очікується участь Директора Регіонального бюро Програми розвитку ООН (ПРООН) країн Європи та СНД Джіхан Султаноглу. Також ведуться переговори про участь в конференції Єврокомісара з питань гуманітарної допомоги Христоса Стиліанідеса.
Крім того, у рамках Конференції відбудуться тематичні панелі, присвячені бізнес-клімату, сільському господарству та енергоефективності.
«Ми запропонували підхід, коли українська та міжнародні сторони будуть представлені в форматі 2+2, - повідомила Наталія Гнидюк. - Наприклад, якщо мова йде про панель, яка присвячена бізнес-клімату, то з української сторони братимуть участь Міністр фінансів Наталія Яресько та Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус, а від міжнародного співтовариства – Єврокомісар з питань розширення Йохан Хан та Керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Френсіс Маліж».
Панель з питань енергоефективності українську сторону представлятимуть Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин та голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. Серед запрошених на цю панель - директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янез Копач, Віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчович і старший радник Міністра енергетики США з міжнародних питань Вільям Браян.
За аграрний блок доповідатимуть Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко. Також у цій панелі дуже важлива роль Міністра інфраструктури Андрія Пивоварського, наголосила директор Урядового офісу. Від міжнародної спільноти запрошені Регіональний менеджер в Україні й Білорусі Міжнародної фінансової корпорації Руфат Алімарданов та Регіональний директор DuPontPioneer у країнах Європи Джефрі Роув.
«Це невичерпний список міжнародних гостей, представників країн-членів ЄС, яких ми очікуємо на нашій конференції 28 квітня», - наголосила Наталія Гнидюк.
За словами Першого заступника Міністра закордонних справ України Наталії Галібаренко, для участі в міжнародній конференції на підтримку України запрошувалися представники міжнародних організацій, фінансових інституцій, країн-членів ЄС, інших країн партнерів України. «Тому, звичайно, підтвердження продовжують надходити. Зараз, наприклад, у нас є підтвердження на рівні двох прем’єр-міністрів, трьох віце-прем’єр-міністрів, близько 11 різних міністрів ряду держав. Ми використовуємо всі свої контакти, щоб заохочувати приїхати на конференцію, виступити, дати Україні відповідні рекомендації, які ми будемо враховувати за підсумками цього заходу», - заявила вона.