• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Виступ Президента під час відкриття Міжнародної конференції на підтримку реформ в Україні
Опубліковано 29 квітня 2015 року о 02:14

Ваші Високоповажності,

Шановні пані та панове,

Дякую всім за те, що Ви тут. Маю велике задоволення вітати вас у Києві, стародавній столиці України.

Оскільки ця конференція спрямована на мобілізацію і збільшення підтримки для України, ваша присутність тут високо цінується - мною і всією країною.

Ваша солідарність є ключем до вирішення нинішніх труднощів нашої країни, а також до її майбутнього, яке ми бачимо в якості повністю інтегрованого, економічно динамічного і продуктивного члена європейської сім'ї народів, як вчора зауважив Президент Юнкер.

Наша вчорашня дискусія на Саміті Україна-ЄС не залишає жодних сумнівів, що Україна продовжує рухатися європейським шляхом.

Я хотів би особливо віддати належне зусиллям Президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, який сьогодні приєднався до нас на цій конференції.

Кожен день мій народ веде боротьбу на два фронти. Перший фронт - це боротьба за збереження свободи і територіальної цілісності; другий фронт - це боротьба за те, щоб вижити економічно, викорінити корупцію і провести комплексні, і навіть дуже болючі реформи, щоб зробити нову, відновлену, далекоглядну Україну реальністю.

Все це має на меті перетворення України на справедливу і вільну демократію та громадянське суспільство, яке функціонує у відповідності з верховенством права - зводом законодавства, що побудоване на західних цінностях і західних традиціях права, моралі і мислення.

І, звичайно, йдеться також про нову Україну, яка не боїться кинути всі свої зламані важелі та іржаві шестерні на купу старої історії.

Тут я хотів би процитувати Президента США Франкліна Рузвельта, великого державного діяча, який привів свій народ до подолання Великої депресії, привів свою країну до перемоги у Другій Світовій Війні і розпочав План Маршалла для Європи.

Я впевнений, що всі знають ці слова. Він сказав їх у 1933 році, коли був обраний Президентом вперше, і коли Сполучені Штати Америки були  всередині, можливо, найбільшої економічної кризи у своїй історії.

Звертаючись до американського народу, Рузвельт сказав:

"Зараз саме час говорити правду, всю правду, відкрито і сміливо. І нам немає потреби ухилятися від чесного погляду на сьогоднішню ситуацію в нашій країні. Ця велика країна вистоїть, як це бувало і раніше, відродиться і розквітне.

Тому насамперед дозвольте мені висловити тверде переконання, що єдине, чого нам слід боятися, це страху!"

Як Президент України, я впевнено відчуваю, що ці слова дуже актуальні для моєї країни і сьогодні.

Український народ довів, що в нього немає ніякого страху на жодному з фронтів – на нашому фронті на Сході і на фронті здійснення реформ! І сьогодні ми також закликаємо світ бути рішучим і підтримати Україну!

Коли Крим був анексований в грубе порушення міжнародного права, а іноземні війська перетнули кордони суверенної країни, напевно, ніхто не зміг би тоді уявити, що Україна зможе зреагувати на ситуацію, відбудувати свою армію і мобілізувати суспільство, щоб дати потужну відповідь ворогові.

Не меншим здивуванням для багатьох стало те, що Європа стала настільки єдиною, а Трансатлантична спільнота настільки консолідованою.

Було знову підтверджено те, що цінності стоять на першому місці, і що демократія і свобода є наріжними каменями Західної цивілізації, які є фундаментальними для її процвітання і зростання.

Сьогодні Україні потрібна Європа та Захід, щоб триматися разом, як в Мінську.

З вашою допомогою та єдністю, мирне вирішення ситуації в Донбасі буде досягнуто. Мінські домовленості, досягнуті великими, скоординованими і рішучими зусиллями наших партнерів, мають бути реалізовані в повному обсязі

Ми як і раніше під загрозою війни. Кожної секунди може початися війна. Але ми налаштовані зробити прорив. Не може бути виправдання роздумам, небажанню або відступу.

Шановні гості,

Політична трансформація України після Революції Гідності дала народження новому низовому керівництву, яке закликає і є рушійною силою позитивних змін. Деолігархізація, демонополізація, дерегуляція, децентралізація, а також боротьба з корупцією є основними напрямками наших реформ.

Як ніхто інший, ми зацікавлені в тому, щоб побачити результати цих реформ якомога швидше. Але реформи не могли бути запущені із старим парламентом, сформованим автократичним і клептократичним режимом Януковича.

Нам вдалося дотриматися найвищих демократичних стандартів, щоб розпустити старий парламент і обрати новий проєвропейський парламент, щоб запустити зміни у країні. Найбільш чесні та вільні вибори в нашій історії, формування Коаліції та Уряду, по суті, стали нашою першою значною реформою.

З цих свіжих демократичних коренів були створені рамки сталого розвитку в Стратегічному Баченні України - 2020. Програма українського Уряду на 2015 рік включає в себе як Стратегічне Бачення, так і порядок денний реформ, і обидва відображаються у Коаліційній Угоді.

Всі три документи будуються навколо порядку денного Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС та приведені у відповідність із зобов'язаннями в рамках угоди з Міжнародним Валютним Фондом.

Співпраця між усіма зацікавленими сторонами процесу реформ є ключем, який робить взаємодію в трикутнику Президент - Парламент - Уряд налаштованою для забезпечення синергії.

Національна Рада Реформ була створена під моїм керівництвом для того, щоб запустити дискусію і координацію реформ у всіх трьох гілках влади за участю громадянського суспільства. За підтримки Делегації ЄС в Україні, ми розробили рамки моніторингу реформ, щоб надати допомогу Раді у відстеженні і координації реформ.

Ми створили ефективну команду реформ. Я пишаюся тим, що Уряд складається з багатьох професіоналів, що мають провідну міжнародну освіту і великі досягнення, орієнтовані на реформи і вмотивовані впровадити кращі світові стандарти в Україні. Громадянам Литви, США та Грузії було надано українські паспорти, і тепер вони поділяють нашу відповідальність за реформи.

Всього кілька днів тому я підписав указ про призначення колишнього Прем'єр-Міністра Словаччини Мікулаша Дзурінда в якості мого консультанта.

Ця команда вірить у нашу країну і її робота сьогодні надихає світ повірити в Україну.

Боротьба з корупцією була і залишається нашим головним пріоритетом.

Було запущено Національне Антикорупційне Бюро, яке було організовано відповідно до найкращих міжнародних стандартів. Робота Бюро значною мірою орієнтована на відновлення довіри до України.

Конституційна реформа, в тому числі децентралізація, реформа судової системи та державної служби, прозорість процедур державних закупівель, зміни до Податкового кодексу, заходи з відновлення довіри в банківському секторі України і політика в галузі енергоефективності - все це робиться заради міжнародного авторитету України і на благо країни та її народу.

Ми також переглядаємо списки державних підприємств, що підлягають широкій приватизації.

Суть цього процесу дуже проста. Ми не готуємося до перегляду попередніх приватизацій, незважаючи на вимоги суспільства.

Ми руйнуємо монополію невеликої групи кланового бізнесу і відводимо їх від звичної практики економічної діяльності, не пов'язаної зі створенням матеріальних цінностей.

Ми прагнемо запровадити нові правила гри. Вони все ще будуть допускати зростання великих підприємств, але вимусять їх підвищувати ефективність, створювати робочі місця і підвищувати конкурентоспроможність.

Нещодавній тендер на частоти 3G залучив майже 400 млн доларів США, що розпочинає абсолютно нову історію взаємин інвестора з державою.

Україна потребує інвестицій, щоб нарощувати і розвивати свій величезний потенціал; потенціал, яким так довго нехтували і який був заручником спеціальних монопольних інтересів.

Нам потрібні інвестиції, щоб відновити нашу економіку і розпочати стійке зростання; зростання, яке не тільки буде розвивати і модернізувати Україну, а й буде вигідним для інвесторів в Україні.

Не повинно бути жодних сумнівів щодо того, що ви можете робити бізнес в Україні з кожним українцем, який має бажання та можливості.

Пані та панове,

Сьогодні Україна є одним з найперспективніших місць для інвестицій, і нам потрібні ваші поради, ваші інвестиції  і ваша підтримка.

Можна стверджувати, що сьогодні є більш безпечні гавані для інвестицій, ніж Україна. Тим не менш, я абсолютно впевнений, що немає жодного місця в світі з потенціалом України, який досі залишається незатребуваним, невивченим і не використовується.

Україна пропонує величезні можливості в сільському господарстві, IT, енергетиці, авіаційній і космічній сфері. Україна входить до топ-10 аутсорсингових країн в IT R&D.

При оцінці інвестиційного потенціалу України, важливо не перебільшувати ризики з точки зору безпеки.

Спираючись на мій минулий діловий досвід, я повністю усвідомлюю, які умови повинні існувати, щоб забезпечити інвестиції в мою країну.

І якби я повинен був приймати рішення інвестувати чи не інвестувати в Україну, в першу чергу, я би зробив це з точки зору оцінки можливостей для бізнесу та економічного зростання на основі темпу змін у країні.

Вважаючи, що будуть переважати позитивні зміни, я б тоді підвів підсумки щодо того, як мій бізнес може отримати вигоду від висококваліфікованого людського капіталу країни, інноваційного потенціалу країни та конкурентних секторів економіки.

І як політик, я повністю переконаний, що підтримуючи Україну сьогодні, ви одночасно будете інвестувати в Європу і її безпеку завтра.

Ми знаємо, що тільки сильна, політично об'єднана Україна, яка здатна захистити себе і має міжнародні фінанси та економічну підтримку, є моделлю, яку ми прагнемо побудувати для нашого економічного, суверенного і геополітичного успіху.

У мене немає ніяких сумнівів, що Україна подолає величезні проблеми, з якими стикається сьогодні, і стане країною, що зробила життєво важливий внесок у забезпечення миру і процвітання в регіоні і в усьому світі.

Але ваша підтримка має вирішальне значення.

Будь ласка, повірте в Україну і приєднайтесь до нас в цьому історичному процесі.

Дякую!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux