• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Європейські експерти високо оцінили роботу України із запровадження безвізового режиму з ЄС, - Наталія Галібаренко
Опубліковано 20 травня 2015 року о 00:34

 

   

Європейські експерти високо оцінили роботу нашої держави щодо виконання Україною другої фази Плану дій із лібералізації візового режиму з Європейським Союзом. Про це 19 травня заявила Перший заступник Міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко на брифінгу в Будинку Уряду, посилаючись на відповідний звіт моніторингової місії Європейської Комісії, оприлюдненого 8 травня 2015 року.

«Загальний висновок оціночних місій полягає у тому, що Україна здійснила великий обсяг роботи… Із 15 напрямків, які підлягали оцінюванню, два вважаються такими, що повністю виконані; вісім – майже виконані, де залишилося незначні заходи, які не є принциповими; чотири напрямки розцінені як частково виконані, але з гарною перспективою щодо подальшого прогресу; частково виконаними є лише критерії у сфері запобігання і протидії корупції», - зазначила Перший заступник Міністра закордонних справ.

«Непоганий рекорд. Робота зроблена, але ще багато чого треба буде зробити», - додала Наталія Галібаренко.

Серед основних вимог ЄС, підкреслила Перший заступник, - питання запровадження внутрішніх паспортів громадянина України у вигляді картки; удосконалення бази даних інформації, яка збирається про втрачені паспорти; автоматизація і захист персональних даних; підключення до бази Інтерполу щодо втрачених паспортів; надання первинної та вторинної правової допомоги шукачам притулків; створення дієвого та операційного Національного антикорупційного бюро.

«Але жодну у із цих вимог я не можу назвати такою, що не може бути реалізована упродовж півроку», - сказала вона. При цьому додала: за оцінками ЄС, виконання Україною відпорних рекомендацій є реальним упродовж півроку: «Навіть той факт, що у вересні-жовтні до нас знову прийдуть оціночні місії Європейської Комісії свідчить про те, що ЄС сподівається: до цього часу у нас буде відповідний прогрес у виконанні рекомендацій».

За словами Наталії Галібаренко, зараз в рамках робочої групи, яка охоплює всі міністерства, що мають відношення до безвізового діалогу, підготовлено план першочергових заходів з виконання рекомендацій Єврокомісії. Зокрема, буде запроваджено режим регулярних щотижневих відеоконференцій із представниками ЄС, під час яких ми відбуватиметься обмін інформацією, а українська сторона звітуватиме про проведену роботу.

Разом з цим, як зауважила Перший заступник Міністра закордонних справ додала, європейські партнери чудово розуміють, що безпекова ситуація на Сході – це не вина України, а прямі наслідки агресії Російської Федерації. «Але і ця проблема має свій алгоритм, і над її вирішенням ми зараз працюємо з ЄС. І цей алгоритм, зокрема, передбачає певні заходи щодо інтеграції і повернення до нормального життя внутрішньо переміщених осіб», - наголосила вона.

У свою чергу заступник Міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції Тигран Авакян зазначив, що робота МВС у рамках виконання зобов’язань щодо євроінтеграції визнана однією з найкращих.

«Ми виконані практично всі зобов’язанні Міністерства внутрішніх справ відповідно до рекомендацій ЄС. Ця робота триває, і вона стосується боротьби з організованою злочинністю, торгівлі людьми, видачі громадянам України біометричних паспортів тощо», - підкреслив Тигран Авакян.

Він також зазначив, практично всі дії МВС намагається звіряти з консультантами з ЄС, у томі числі це стосується реформування Міністерства: «Ми намагатимемося якомога більше залучати представників ЄС до процесу  перетворення Міністерства внутрішніх справ з пострадянського міністерства на сучасний сервіс для населення, залучаючи при цьому максимальну кількість фахівців».

Разом з цим заступник Міністра юстиції України Антон Янчук наголосив, що європейські партнери в цілому позитивно оцінили прогрес у запровадженні нового регулювання в контексті антикорупційної політики. У тому числі позитивно оцінено затвердження Антикорупційної стратегії до 2017 році, а також державної програми з реалізації цієї стратегії, Закону «Про Національне антикорупційне бюро» і нового закону «Про запобігання корупції».

«Європейські партнери погодилися з тим, що зараз ми маємо одне з найбільш новітніх, досконалих антикорупційних регулювань не тільки в Європі, а й у світі, - заявив заступник Міністра юстиції. - Щодо імплементації цього законодавства, то моніторинговий звіт містить певне коло рекомендацій для України, які вже виконуються. Ми готові до їх виконання у ті строки, на які європейські партнери очікують».

Перший заступник Голови Державної прикордонної служби Василь Серватюк також наголосив на позитивних оцінках моніторингової місії щодо виконання Плану дій з лібералізації візового режиму з Європейським Союзом зі сторони прикордонної служби.

За оцінками експертів, додав він, українська система біометричного контролю не поступається європейським аналогам. «Ми підготовили достатню кількість фахівці, які можуть здійснювати біометричний контроль», - заявив він.

Крім того, було відзначено, що управління кордоном загалом здійснюється на високому рівні, за винятком східної ділянки з об’єктивних причин. Також Україна повною мірою виконує угоду з Європейським Союзом про реадмісію.

«Міграційна ситуація на українському кордоні європейськими інституціями не вважається загрозливою і розглядається як стабільна і контрольована. Це  підтверджується аналітичним звітом», - підсумував Перший заступник Голови Державної прикордонної служби.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux