• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
ЄС розширить допомогу Україні і огляду на прогрес у забезпеченні основ верховенства права – зустріч Президента Порошенка з Єврокомісаром Ганом
Опубліковано 19 червня 2015 року о 00:39

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Єврокомісаром з питань Європейської політики сусідства та переговорів про розширення Йоганнесом Ганом.

Співрозмовники скоординували зусилля України та Європейського Союзу з реалізації поточних завдань.…
Президент назвав візит Єврокомісара потужним і символічним сигналом єдності Європейського Союзу в підтримці України в протистоянні агресії Росії, анексії Криму і забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України.

Єврокомісар Ган, в свою чергу, заявив: «Я сьогодні в Україні для того, щоб ще раз наголосити – Європейський Союз твердо стоїть на стороні України, і ми ще раз підтверджуємо нашу позицію, особливо у відношенні того, що стосується необхідності вирішення конфлікту на Донбасі і в Криму».

Співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі. Президент відзначив, що Росія і контрольовані нею бойовики проводять наступальні дії, брутально порушуючи Мінські угоди. Українська сторона надала всю інформацію, в тому числі, і щодо звіту Спеціального центру по контролю і координації ОБСЄ, який переконливо доводить, що Україна твердо дотримується взятих на себе зобов’язань і налаштована на повну імплементацію Мінських угод.

Як наголосив Президент у заяві для ЗМІ, буде обговорено «скоординовані дії для того, щоб забезпечити посилену мотивацію, щоб наші опоненти в складі Трьохсторонньої контактної групи, в першу чергу – Російська Федерація, зробили все зі свого боку, щоб забезпечити імплементацію Мінських угод». «Ми чекаємо від Європейського Союзу єдності і солідарності з Україною, в тому числі, і в питанні продовження дії обмежувальних заходів по відношенню до Російської Федерації до кінця поточного року у зв’язку з відсутністю прогресу в імплементації Мінських угод», – заявив Петро Порошенко.

Зі свого боку, Єврокомісар Ган зазначив, що попереднє рішення, яке було прийнято напередодні наступного саміту ЄС продовжити санкції на наступні півроку і поєднати ці санкції з виконанням Мінських домовленостей, свідчить про дуже чітку позицію ЄС стосовно необхідності підтримки України, щодо конфлікту на Донбасі і в Криму.

Президент заявив: «Україна вітає розширення участі Європейського Союзу в вирішення безпекових питань в Україні, і першим кроком в цьому напрямку може стати підвищення ефективності діяльності Консультативної місії Європейського Союзу з питань реформування цивільного сектору безпеки в нашій державі. Разом з тим, посилення ролі Консультативної місії ЄС не знімає з порядку денного питання направлення в Україну Місії Європейського Союзу з підтримання Мінських домовленостей».

Глава держави зазначив, що виповнився рік від дня, як український народний депутат, член Парламентської Асамблеї Ради Європи, капітан Військово-повітряних сил України Надія Савченко перебуває заручником в російській в’язниці. «Ми чекаємо твердих і чітких кроків, застосування всіх доступних методів переконання, щоб забезпечити звільнення Надії», – наголосив Президент.

Президент подякував за значну підтримку, яку Європейських Союз надає для стабілізації економічної та фінансової ситуації в країні, а також за участь у допомозі вирішення гуманітарних проблем, особливо – питань тимчасово переміщених осіб, які вимушені були покинути рідну землю в зв’язку з російської окупацією.

Єврокомісар поінформував, що ЄС вже надав приблизно 150 млн євро для вирішення проблем, пов’язаних з гуманітарною ситуацією в країні.

Єврокомісар також повідомив про рішення ЄС надати додаткові кошти з огляду на прогрес, якого Україна досягнула у забезпеченні основ верховенства права. Йдеться про виділення після завершення розгляду цього питання всіма структурами ЄС приблизно 70 млн євро з так званого «парасолькового фонду». Це покладе на Україну додаткові зобов’язання досягати успіхів у цій царині, наголосив Єврокомісар.

Глава держави поінформував про те, що сьогодні Верховна Рада ратифікувала підписаний 22 травня в Ризі пакет домовленостей щодо започаткування третьої програми макрофінансової допомоги України з боку Європейського Союзу в розмірі 1,8 млрд євро. «Ми очікуємо, що перший транш поточної третьої програми макрофінансової допомоги надійде до України вже найближчим часом», – сказав Президент.

Єврокомісар висловив впевненість в тому, що перший транш в рамках цього пакету в розмірі 600 млн євро надійде в Україну за кілька тижнів.

Співрозмовники обмінялись думками щодо підвищення ефективності використання поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом, яка має повністю запрацювати з першого січня 2016 року. Президент висловив сподівання, що, в умовах, коли вже більше 20 країн ратифікували Угоду про асоціацію України з ЄС, ця Угода буде повністю ратифікована всіма країнами-членами Європейського Союзу до кінця поточного року.

Петро Порошенко подякував за потужну підтримку, яку Європейський Союз продемонстрував Україні в питаннях запровадження безвізового режиму на Саміті «Східного партнерства» в Ризі та висловив сподівання, що, оскільки політичні перепони для цього вже всі зняті, ефективна співпраця і виконання Україною технічних питань дозволить Україні розраховувати на запровадження безвізового режиму вже в 2016 році.

Йоханнес Ган також нагадав, що на Ризькому саміті ЄС оголосив про надання 100 млн єврогрантів на підтримку малих та середніх підприємств для того, щоб вони могли підготуватися до початку роботи поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Ці гроші створюють основу для того, щоб Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку змогли також надати кредитну підтримку малим та середнім підприємствам загальною вартістю приблизно 1 млрд євро, щоб, з одного боку, малі та середні підприємства могли підготуватися до підвищеної конкуренції, а, з іншого боку, підготувались до повного використання всіх можливостей, які надає ЗВТ, відзначив Єврокомісар.

«Європейський Союз продовжує залишатися на Вашому боці», – заявив Єврокомісар. Йоханнес Ган особливо зауважив, що ЄС надає ці кошти, не намагаючи повчати, але щоб забезпечити роботу з виконання всіх необхідних рішень. «Щоб ми з вами діяли, як друзі, як партнери, щоб ми забезпечували європейську інтеграцію України», – наголосив він.

«Ми продовжуємо докладати всіх зусиль задля досягнення нашої мети – європейського майбутнього України», – заявив Президент.

http://www.president.gov.ua/news/yes-rozshirit-dopomogu-ukrayini-i-oglyadu-na-progres-u-zabez-35525

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux