• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
«Ми повинні забезпечити справедливість жертвам рейсу MH17»: - Міністри закордонних справ Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України
Опубліковано 24 липня 2015 року о 22:07

Неофіційний переклад

«Ми повинні забезпечити справедливість жертвам рейсу MH17» 

http://www.ft.com/intl/cms/s/0/0b1a6dae-309d-11e5-8873-775ba7c2ea3d.html#axzz3gn5ZBjTh 

17 липня 2014 року в небі було збито літак авіакомпанії «Малайзійські авіалінії», що здійснював рейс MH-17 з Амстердаму в Куала Лумпур. На борту літака знаходилось двісті дев’яносто вісім пасажирів та екіпаж. Наші народи перебували у глибокому смутку у зв’язку з безглуздим вбивством невинних людей. На минулому тижні ми вшанували пам'ять загиблих, у зв’язку з річницею від дня катастрофи, в рамках національних поминальних церемоній, що відбулися по всьому світу.

Нашим головним пріоритетом безпосередньо після краху була репатріація жертв. Під час виконання цього завдання виникло чимало труднощів, але міжнародна спільнота  продемонструвала цілісну єдність, підтриману сильним співчуттям по всьому світу.

Було розпочато незалежне технічне розслідування, що має на меті виявлення причин катастрофи згідно з правилами Міжнародної організації цивільної авіації. Кінцевий звіт з даного розслідування, яке проводиться Нідерландською Радою Безпеки, буде опубліковано в жовтні. При підготовці звіту було використано внесок різних міжнародних спеціалістів, зокрема спеціалістів з числа Національної Адміністрації Безпеки Дорожнього Транспорту США та відповідної російської організації - «Росавіація».

Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила резолюцію 2166, яка вимагає «притягнути до відповідальності осіб, винних в даному інциденті, та забезпечити всебічню співпрацю всіх держав у рамках зусиль по виявленню винних». Правоохоронні органи Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України співпрацюють в рамках Спільної Слідчої групи з метою проведення незалежного кримінального розслідування краху літака за участю всіх країн, що мають відношення до інциденту.

На даний момент, отримавши від державного обвинувача по справі інформацію про те, що незалежне кримінальне розслідування може бути завершено до кінця цього року, наші країни звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням терміново створити міжнародний кримінальний трибунал, відповідно до Глави VII Статуту ООН, для здійснення суду над відповідальними за даний злочин. Такий трибунал забезпечив би вищу ступінь прозорості, неупередженості та підзвітності. Це дозволило би встановити справедливість для сімей всіх жертв MH-17.

Це забезпечило б широку міжнародну підтримку та збільшило потенціал міджнародного співробітництва. Крім того, це зобов’язало б всі держави всебічно співпрацювати з Міжнародним трибуналом та його органами.

Безпечне повітряне сполучення для всіх наших громадян надзвичайно важливо для миру у всьому світі і для розвитку міжнародних відносин. Ми не можемо допустити, щоб такий жахливий акт залишився безкарним. Безкарність злочинців призведе до неприйнятних ризиків у майбутньому.

Також важливим фактором є час: відстрочка у правосудді – це відмова в правосудді. Створивши трибунал до завершення обох довгоочікуваних розслідувань (технічного та кримінального), ми зможемо забезпечити для трибунала можливість здійснювати правосуддя поза рамками міднародної чи внутрішньої політики. Всі інші спеціальні кримінальні суди і трибунали створювались до завершення відповідних кримінальних розслідувань.

Рік тому Рада Безпеки одноголосно ухвалила резолюцію 2166, визнаючи тим самим загрозу, яку цей інцидент створив для міжнародного миру і безпеки. Він також постановив продовжити займатись цією справою і надалі. Ми закликаємо членів РБ виконувати свої обов’язки і боротись з безкарністю за вчинення таких актів насилля. Ми повинні забезпечити здійснення правосуддя для жертв МН17 і їх близьких родичів і не допустити, щоб подібна трагічна подія знов відбулась у майбутньому.

 

Джулі Бішоп Julie Bishop

Дідьє Рейндерс Didier Reynders

Аніфа Аман Anifah Aman

Берт Кундерс Bert Koenders

Павло Клімкін Pavlo Klimkin

Міністри закордонних справ Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux