• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Президент високо оцінює міцну солідарність та незмінну підтримку з боку Європейського Парламенту
Опубліковано 24 липня 2015 року о 22:13

Президент Петро Порошенко зустрівся із делегацією Європейського Парламенту на чолі з Головою Комітету ЄП у закордонних справах Ельмаром Броком. «Дякую за сильну підтримку Європарламентом, яку ви надавали та продовжуєте надавати в ці складні для України часи», – наголосив Глава держави, додавши, що Європейський Парламент демонстрував солідарність з Україною під час незаконної анексії Росією Криму та агресії на Донбасі, в питанні звільнення незаконно ув’язнених українців в Росії, зокрема, прийнявши резолюцію щодо Надії Савченко.

Петро Порошенко ознайомив депутатів Європарламенту з останніми подіями на Донбасі та результатами переговорів у «Нормандському форматі». «Крок за кроком, спільними зусиллями з лідерами Німеччини, Франції та в умовах міцної солідарності з нашими міжнародними союзниками ми забезпечуємо виконання всіма сторонами Мінських угод», – наголосив Петро Порошенко.

Коментуючи ситуацію на Донбасі, депутати Європейського Парламенту високо оцінили політичну волю та зусилля української влади у виконанні мирного плану, зокрема у частині роботи над змінами до Конституції України щодо децентралізації та підготовки до проведення вільних та чесних місцевих виборів 25 жовтня 2015 року. «Як Президент Ви захищаєте Україну у часи величезних викликів для її державності та власними руками створюєте ідентичність сучасної України», - зазначив європарламентар Андрєй Плєнковіч.

Співрозмовники погодилися, що організація окремих місцевих виборів у так званих «ДНР» та «ЛНР» 18 жовтня та 1 листопада матиме руйнівні наслідки для Мінського процесу та призведе до подальшого загострення безпекової ситуації на Донбасі.

Президент України підтвердив інтерес української сторони до участі міжнародних спостерігачів, у тому числі представників Європарламенту, у виборчому процесі 25 жовтня 2015 року.

Співрозмовники визнали необхідність збереження, а у випадку подальшого загострення ситуації – і посилення, санкційного режиму з боку Європейського Союзу щодо Російської Федерації до моменту повного виконання Мінських угод і відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Депутати Європарламенту висловили глибоку стурбованість триваючими порушеннями прав людини на тимчасово окупованих територіях на Донбасі та в Криму, а також свідомим ігноруванням російською стороною закликів міжнародної спільноти щодо звільнення громадян України, які незаконно утримуються на території Російської Федерації, зокрема Надії Савченко, Олега Сенцова та інших.

Президент України та європарламентарі обмінялися думками щодо шляхів покращення гуманітарної ситуації на Донбасі, в тому числі – через міжлюдські та міжрегіональні контакти.

Сторони підтвердили підтримку ініціативи Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України щодо створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у загибелі авіалайнера МН17 «Малайзійських авіаліній» у липні 2014 року на Донбасі.

Президент проінформував про хід реформ в Україні, зокрема – боротьбу з корупцією, процес конституційних змін в частині децентралізації та судову реформу. Депутат Європарламенту Пятрас Ауштрявічюс порівняв Україну з Китаєм за потенціалом і можливостями в Європі. «Економічні можливості та потенціал росту, які ви маєте, повинен бути втілений завдяки реформам. Вірю, що це рано чи пізно відбудеться. І це може простимулювати і Європу до розвитку. Європа має бути зацікавлена в інвестуванні», – сказав він.

Петро Порошенко привітав завершення Австрією ратифікаційного процесу Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та закликав депутатів Європарламенту забезпечити максимальне сприяння якнайшвидшому завершенню ратифікації даного документу всіма державами-членами, а також підтримку в питанні про скасування візового режиму ЄС для громадян України у 2016 році. Президент України запевнив у незмінності позиції України щодо початку функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС з 1 січня 2016 року.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux