• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Спільна заява Президента України Петра Порошенка та Президента Республіки Казахстан Нурсултана Назарбаєва
Опубліковано 10 жовтня 2015 року о 19:56

8-9 жовтня 2015 року на запрошення Президента Республіки Казахстан Н.А.Назарбаєва Президент України П.О.Порошенко здійснив офіційний візит до Республіки Казахстан.

В ході переговорів, які пройшли в дружній атмосфері, Глави двох держав докладно обговорили ключові питання українсько-казахстанських відносин, обмінялися думками щодо актуальних проблем регіонального і міжнародного порядку денного.

Президенти України та Республіки Казахстан висловили готовність до подальшого поглиблення українсько-казахстанських відносин у політичній, торговельно-економічній, науково-технічній, культурно-гуманітарній та інших сферах на засадах дружби та взаємоповаги.

Глави держав підтвердили прихильність України та Республіки Казахстан фундаментальним принципам міжнародного права, поваги до суверенітету і територіальної цілісності держав, зафіксованим у засадничих документах ООН, ОБСЄ.

В цьому зв’язку Глави держав відзначили єдину позицію щодо необхідності реалізації в повному обсязі Мінських домовленостей 2014–2015 років і привітали спрямовані на це підсумки зустрічі «Нормандської четвірки» від 2 жовтня в Парижі.

Лідери двох країн підкреслили необхідність поглиблення взаємодії в інтересах забезпечення миру і безпеки у рамках універсальних та регіональних організацій, подальшої консолідації міжнародних зусиль у боротьбі з міжнародним тероризмом, організованою злочинністю і незаконним обігом наркотичних засобів.

Глави держав засвідчили готовність до розширення співпраці за всіма напрямами, що становлять взаємний інтерес.

Президенти наголосили, що значна активізація торговельно-економічного співробітництва є одним із головних завдань двосторонніх відносин. Підтверджено, що пріоритетними для розвитку взаємовигідної співпраці є такі галузі, як паливно-енергетична, сільськогосподарська, енергетична, транспортна, гірничошахтна, агропромислове машинобудування, створення інфраструктурних об'єктів, авіаційна, космічна та інші cфери.

У цьому контексті дана висока оцінка підсумкам 12-го засідання спільної Міждержавної українсько-казахстанської Комісії з економічного співробітництва, яке відбулося 16 липня 2015 року в м. Києві.

Визначено, що основним напрямом двосторонньої співпраці стане організація на території Республіки Казахстан спільних підприємств з виробництва нафтогазового обладнання, залізничної продукції, комунальної, дорожньо-будівельної та підйомно-транспортної техніки, гірничошахтного устаткування. Українська сторона надасть технологічне сприяння в будівництві на території Республіки Казахстан комбікормових заводів, елеваторних і зерноочисних комплексів, молочнотоварних ферм.

Президенти привітали проведення в рамках візиту українсько-казахстанського бізнес-форуму та відзначили важливість налагодження коопераційних зв'язків між підприємствами і компаніями обох країн, у тому числі в рамках розширення міжрегіонального співробітництва, а також взаємодії у багатосторонніх форматах.

Лідери обох країн відзначили важливість і актуальність тематики Міжнародної виставки ЕКСПО-2017 – «Енергія майбутнього», що має сприяти взаємному збагаченню технологій у сферах енерговиробництва та енергозбереження.

Обговорюючи перспективи взаємної торгівлі, Сторони відзначили, що приєднання Республіки Казахстан до СОТ створює сприятливі передумови для збільшення двостороннього товарообігу.

Президент Республіки Казахстан підтримав ініціативу України щодо приєднання до діалогового Форуму «Азія – Європа» (ASEM). Відзначено, що здійснення цього кроку надасть новий імпульс співробітництву між Європою та Азією, сприятиме сталому розвитку всіх учасників форуму та підтримці стабільності у світі.

З метою подальшого зміцнення історичних зв’язків між двома народами, Глави держав всіляко заохочують розвиток культурно-гуманітарної взаємодії між відповідними організаціями, діячами культури і мистецтв, навчальними закладами, а також мають намір сприяти активізації співробітництва в сферах освіти і науки, культури і мистецтва, туризму і спорту.

За підсумками переговорів на вищому рівні було підписано План дій Україна – Казахстан на 2015-2017 роки («Дорожня карта – 5»), в якому визначені ключові вектори двосторонньої співпраці на найближчу перспективу.

Президент України П.О.Порошенко висловив глибоку вдячність Президенту Республіки Казахстан Н.А.Назарбаєву за виявлену до української делегації гостинність, теплий і дружній прийом та запросив Президента Республіки Казахстан відвідати Україну з візитом у зручний для нього час. Запрошення було з вдячністю прийнято.

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

Президент Республіки Казахстан Нурсултан НАЗАРБАЄВ

Астана, 9 жовтня 2015 року

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux