• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Жодним лихоліттям не здолати наш народ - Президент про відкриття у Вашингтоні Меморіалу жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років
Опубліковано 09 листопада 2015 року о 17:03

Сьогодні у Вашингтоні відкрито Меморіал жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років. Президент назвав це історичною подією, яка є справжнім свідченням перемоги правди над брехнею, добра - над злом.

"Прямо тут і саме зараз, спільними зусиллями української громади Америки та української держави у Вашингтоні, відкривається меморіал, який стане черговим доказом того, що жодним лихоліттям, жодним злочинним намірам недругів не здолати наш народ, який прагне правди, свободи, демократії та миру на своїй землі та у своїй державі", - зазначив Петро Порошенко у відеозверненні.

Президент назвав символічним той факт, що величний монумент постає в річницю більшовицького перевороту 17-го року минулого століття та водночас - у перший рік дії законів незалежної України про декомунізацію та про державне визнання героїв національно-визвольних змагань. А також у дні, коли українці знову боронять свою суверенність і незалежність.

"Меморіал у Вашингтоні відкривається у той час, коли Україна відстоює свою незалежність, долаючи перешкоди і даючи відсіч агресії Росії. Кремль знову, як і в часи Голодомору, намагається стерти Україну з карти світу. Смерть знову приходить зі Сходу", - сказав він.

Президент наголосив, що Голодомор був найжахливішим злочином проти людства у мирний час, спробою поставити українців на коліна, відібрати у них гідність, знищити національну ідентичність, умертвити надію на право творити власну долю на власній землі.

"У такий спосіб імперія намагалася зруйнувати самі основи волелюбної української нації, підірвати нашу духовну культуру та етнічну самобутність. Та я глибоко переконаний в тому, що, як й понад 80 років тому, ніяка зла московська сила не здатна поставити українців на коліна, змусити нас відмовитися від Свободи, Незалежності, Гідності та Соборності", - заявив Глава держави.

Петро Порошенко особливо відзначив всіх тих, чия праця сприяла початку діяльності Комісії США із дослідження Українського Голоду 1932-33 років, а потім і визнанню Голодомору геноцидом українського народу парламентами багатьох країн, у тому числі й Конгресом Сполучених Штатів.

"Голодомор намагалися забрехати, замовчати. Хотіли знищити навіть рештки пам’яті про нього. І нічого у них не вийшло! На початку 80-х років минулого століття тисячі американців українського походження об'єднались в поширенні правди про Голодомор, який в Кремлі тоді вже вважали надійно викресленим з історії. Сьогодні чудова нагода, аби подякувати усім, хто був причетний до створення та діяльності Комісії", - сказав Президент.

Він особливо відзначив виконавчого директора Комісії, яка постала з ініціативи української громади в Америці, Джеймса Мейса. "Він, великий американець і великий українець, один із найвідоміших дослідників Голодомору, був одним з тих, кого ми називаємо людьми правди… Невтомний лицар істини повідав гірку правду про події 30-х років в Україні всьому світові, і, до речі, значною мірою – самій Україні", - зазначив Петро Порошенко.

Згадав Президент і працю Роберта Конквеста «Жнива скорботи», яка "силою фактів поклала край фальсифікаціям радянсько-російського режиму про Голодомор".

Глава держави висловив вдячність Президенту і Уряду США, всьому дружньому американському народові за солідарність з українцями, а українській громаді Сполучених Штатів – за підтримку історичної Батьківщини.

Довідково: 13 жовтня 2006 року Конгрес США ухвалив і Президент Дж.Буш підписав Закон США «Про надання дозволу Уряду України встановити на федеральній землі Округу Колумбія меморіал жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років». Пам’ятник розташований у Вашингтоні, Округ Колумбія, між вулицями F, північний захід, Massachusetts Avenue та вулицею North Capitol.

У липні 2012 р. на відкритому засіданні Комісії США з образотворчого мистецтва було схвалено остаточний дизайн пам’ятника за проектом американки українського походження Лариси Курилас «Поле пшениці», а у вересні того ж року він був схвалений Національною комісією США з планування столиці. Проект фінансувався неприбутковими організаціями.

З початку 2014 р. генеральний підрядник проекту - будівельна компанія «Forrester» та ливарня «Laran Bronze» приступили до роботи з реалізації проекту - будівельних робіт на майданчику та виготовлення скульптури пам’ятника. Протягом усього часу архітекторський супровід проекту здійснювала архітекторська компанія «Hartman-Cox Architects».

Пам’ятник встановлено неподалік будинку Конгресу, поруч із центральним вокзалом Вашингтону, через який до американської столиці щороку потрапляють мільйони людей. Отже, велика кількість людей отримає нагоду зупинитися біля Меморіалу й прочитати – що присвячений він мільйонам українців, замордованих голодом у «цивілізованому» 20-му столітті.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux