• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Не забудемо злочинів Голодомору–геноциду та його винуватців, - Петро Порошенко
Опубліковано 28 листопада 2015 року о 18:16

Президент України разом із дружиною взяли участь у церемонії вшанування пам’яті невинно убієнних голодом українців у 1932-1933 роках, яка відбулася у Національному музеї «Меморіал пам’яті жертв Голодомору в Україні».

Президент звернувся до нації зі своїм словом: «Ми мусимо собі і всьому світові сказати - не забудемо злочинів Голодомору – геноциду та його  винуватців; не зрадимо ідеалів Революції Гідності; зробимо все для національного, політичного, економічного відродження України, для її входження в європейську сім’ю вільних народів».

Глава держави зазначив, що творення сучасної Україну неможливе без дбайливого і чесного ставлення до історії. Президент  згадав імена тих, хто доніс правду про Голодомор-геноцид до сьогоднішнього дня, та наголосив на важливості продовження процесу декомунізації, розкриття архівів КДБ.

Говорячи про сьогодення, Президент порівняв гібридну війну, яку веде Росія проти України, зі штучним голодом, яким сталінський режим тодішнього СРСР знищував українців. «Чи то забирають хліб з нашої землі, чи то ту ж землю поливають «градами», мета одна і зрозуміла.  І однаково боляче від того, що в 33-му в  Старобільську на Луганщині вимер від голоду весь дитячий будинок, і від того, що минулої зими  загинули діти від обстрілу Маріуполя  російськими бойовиками», - сказав Глава держави.

На завершення свого виступу Президент наголосив:  «Запорукою нашої перемоги  може бути лише непохитна єдність українського народу». «Ці слова - не  книжний пафос, а об’єктивна потреба; імператив, без якого не вижити.  Відродження України вже почалося, і це – нестримний процес животворення, очищення нашого життя, будівництва оновленої країни, виходу на авансцену нових людей – патріотів України, героїв, які подвигами своїми зупинили наступ імперії», - наголосив Петро Порошенко.

Президент з дружиною пройшли на чолі колони скорботної ходи до скульптури «Гірка пам’ять дитинства», де встановили композиції з колосків та вшанували пам'ять загиблих біля меморіального знаку «Свіча пам’яті».

У парк біля Меморіалу прийшло багато людей. Присутні тримали а руках державні прапори,  свічки з траурними стрічками.

Предстоятелі українських церков справили чин панахиди за померлими від голоду 1932-1933 років, по закінченню якої виступив очевидець Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні Микола Онищенко.

«Люди, це все було, я все це бачив… Я чув крики дітей. Це було страшно. У людей відбирали хліб. А хліб – це було життя. Віднімали хліб. Люди вмирали. Їх вбивав радянський режим. Ми маємо пам’ятати горе нашого народу. Вічна пам’ять загиблим. Вони нас єднають. Ми вас будемо пам’ятати і будемо берегти Україну», - повідав пан Микола та нагадав сумну пісеньку того часу: «Нема хліба, нема сала, бо совєтська власть забрала».

В церемонії біля Меморіалу пам’яті жертв голодоморів в Україні також взяли участь глава Уряду Арсеній Яценюк, урядовці, Президент України 1991-94 Леонід Кравчук, Президент України 1994-2005 Леонід Кучма, Президент України 2005-2010 Віктор Ющенко, представники дипломатичного корпусу, глави релігійних організацій, офіційні особи, представники громадськості, свідки Голодомору-геноциду 1932-33 років.

Після виступу Президента була оголошена загальнонаціональна хвилина мовчання, по закінченні якої розпочалася всеукраїнська акція «Запали свічку!».

Глава держави разом з дружиною та свідком страшних подій 1932-1933 років Миколою Онищенком встановили свічки пам'яті до основної частини Меморіалу. Свічки пам'яті було встановлено і від усіх областей України. Сяйвом лампадок, які встановили присутні на церемонії, вкрилися і пагорби навколо Меморіалу. 
 

ф

Участь Президента у заходах у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів

28 Листопада 2015 - 12:49

Участь Президента у заходах у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів

   

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux