• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Наша співпраця відображає вірність руху шляхом реформ – Президент Порошенко після зустрічі з Віце-президентом Байденом
Опубліковано 08 грудня 2015 року о 17:06

Президент України Петро Порошенко за підсумками переговорів у Києві з Віце-президентом США Джозефом Байденом висловив подяку Сполученим Штатам Америки та Віце-президенту особисто за підтримку України.

«Сьогодні важлива не лише фінансова підтримка, яку Сполучені Штати надають нам і надавали раніше. Більше 500 млн доларів надійшло в Україну у вигляді кредитних гарантій, допомоги через МВФ, допомоги на проведення реформ і військово-технічну співпрацю. Я впевнений в тому, що наша з вами співпраця чітко відображає вірність руху нашої держави шляхом реформ. Руху в напрямку Європейського Союзу, європейської інтеграції», – наголосив Петро Порошенко у спільній заяві для представників ЗМІ.

Президент зазначив, що доказом ефективності кроків з реформування країни є попередня оцінка оціночної місії ЄС щодо безвізового режиму. «Ми передбачали цілу низку законопроектів, кроків по укріпленню кордону, системи ідентифікації, міграційної служби. Мені дуже приємно констатувати, що ми маємо підтримку Вашу і підтримку ЄС у цих напрямках», – сказав Глава держави.

За словами Президента, левову частку переговорів було приділено імплементації Мінських домовленостей, координації кроків щодо безпекового, гуманітарного, соціально-економічного і політичного врегулювання на Донбасі. «На жаль, ми не можемо казати, що ми маємо де-ескалацію ситуації на Донбасі», – відзначив Петро Порошенко.

Президент висловив вдячність за тверду і послідовну підтримку позиції України, що Росія має обов’язково імплементувати Мінські угоди, і це єдиний і безальтернативний шлях до миру в Україні, до повернення українського суверенітету над окупованими територіями. Глава Української держави наголосив на тому, що під час переговорів була приділена особлива увага питанням Криму.

Співрозмовники обговорили військово-технічну співпрацю в контексті підписаного Президентом Бараком Обамою оборонного бюджету США, в якому передбачено виділення Україні 300 млн доларів військової допомоги, а також сприяння Сполученими Штатами підготовці і тренуванню наших підрозділів. «Я маю фантастичні враження від поїздки в Яворів, від спілкування з американськими, канадськими, українськими військовими, де було продемонстровано справжнє братерство. Для нашої координації це значило більше, ніж величезна кількість публічних закликів. Бо там вони бачать, що означає ефективна співпраця. В мене склалося враження, що ми дуже багато чому навчилися від наших американських партнерів, але й американські партнери чомусь навчилися в нас. Це найбільш взаємовигідна співпраця, і я вітаю пана Віце-президента із цим», – сказав Петро Порошенко.

Співрозмовники відзначили, що існують потенційні можливості розвитку співпраці в сфері космосу. За словами Петра Порошенка, наступного року ця співпраця знайде своє практичне відображення у вигляді конкретних запусків.

Під час переговорів також обговорювалась практична і політична підтримка з боку США у зміцненні енергетичної безпеки України. Президент подякував панові Віце-президенту за абсолютно чітку позицію і підтримку щодо неприпустимості реалізації проекту «Північний потік-2». «Ця позиція нами піднімається під час переговорів з Європейським Союзом, з окремими членами Європейського Союзу, і ми впевнені в тому, що, розвиваючи енергетичну співпрацю в рамках попередніх домовленостей, Договору про заснування енергетичного співтовариства, Європа стає більш конкурентоздатною і більш незалежною від політичного тиску з боку будь-кого, включаючи  Російську Федерацію», – наголосив Петро Порошенко.

Президент відзначив велику роль Сполучених Штатів Америки у підтримці реформ в Україні. За короткий проміжок часу, в умовах агресії, війни, окупації частини нашої законної території, ми зробили більше, ніж за всі роки незалежності. «Треба про це постійно пам’ятати. Але це не означає, що попереду у нас менше роботи», – заявив Президент, додавши, що війна, агресія проти України не може бути вибаченням за непроведення реформ.

Президент повідомив про свою пропозицію відновити діяльність спільних двосторонніх структур, зокрема україно-американської Комісії стратегічного партнерства на рівні глав зовнішньополітичних відомств України, що має ще більше зміцнити стратегічний характер нашого партнерства між Україною та США.

 

У свою чергу, Віце-президент США відзначив лідерство Президента України на шляху просування України вперед, до кращого майбутнього. Джозеф Байден наголосив на тому, що українці надихнули багато людей по усьому світу своєю мужністю та прагненням до свободи.

Віце-президент США наголосив на певних успіхах в економічному розвитку України та зазначив, що ВВП демонструє певне зростання, зростає промислове виробництво, експорт аграрної продукції, а українська національна валюта стабілізувалася.

При цьому він наголосив на важливості продовження реформ з урахуванням рекомендацій Міжнародного Валютного Фонду та підтвердив позицію США щодо підтримки України в цих програмах МВФ.

Віце-президент США наголосив на важливості вступу в дію Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом та Зони вільної торгівлі. «Багато важкої роботи зроблено, включно з реформою системи правосуддя, але попереду ще багато роботи», – заявив Джозеф Байден. Він закликав продовжувати реформи. «Усі українці, офіціальна влада, бізнес, громадянське суспільство мають працювати щоденно разом для того, щоб викорінити корупцію», – сказав Джозеф Байден.

Віце-президент США наголосив на важливості продовження впровадження ефективного урядування та збільшення прозорості на усіх рівнях управління, посилення верховенства права, «щоб на усіх рівнях працювали однакові правила». «І на цьому шляху США будуть завжди поруч з вами», – сказав Джозеф Байден.

Віце-президент США повідомив про те, що його країна продовжить надавати значну фінансову допомогу Україні та анонсував надання 190 млн доларів США на підтримку прогресу України, особливо у боротьбі з корупцією та реформі правосуддя, енергозбереження, реформі митної служби, що має призвести до покращення інвестиційного клімату та відкриття нових можливостей для розвитку бізнесу та економіки України.

Джозеф Байден заявив про важливість  і готовність з боку США продовжувати підтримку громадянського суспільства та незалежних медіа. «Сильне громадянське суспільство є критично важливим для майбутнього України», – сказав Віце-президент і наголосив на солідарній позиції Президента України в цьому питанні

Після переговорів Президент показав Віце-президенту Байдену виставку «Проекція», яку розгорнуто у мистецькій галереї Second Floor Art Center на другому поверсі Адміністрації Президента України. Над створенням експозиції працював французький фотохудожник українського походження Юрій Білак. Представлено фото бійців АТО, медиків, волонтерів, а також картини знаних класичних художників, які проектуються на сучасність. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux