• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Кіпр підтримує Україну на її шляху до ЄС – зустріч президентів
Опубліковано 11 грудня 2015 року о 16:46

Президент України Петро Порошенко за підсумками переговорів у Києві з Президентом Республіки Кіпр подякував Нікосу Анастасіадісу за чітку підтримку Кіпром євроінтеграційних прагнень України і Українського народу.

«Для нас є виключно важливим кроком ратифікація Кіпром Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Дякую, пане Президенте, за Вашу особисту тверду позицію і Вашої політичної сили, яка зробила можливим цей важливий крок», – заявив Петро Порошенко.

Також Президент висловив подяку за тверду підтримку Кіпром суверенітету і незалежності нашої держави, тверду позицію щодо невизнання окупації Криму Російською Федерацією. Глава Української держави наголосив на необхідності ефективної координації дій країн всього світу для відновлення суверенітету України над Кримом та окупованою частиною Донбасу та висловив подяку за тверду і принципову позицію усього Європейського Союзу, за активної участі Кіпру, в питанні запровадження санкцій за неімплементацію Мінських угод і продовження санкцій у зв’язку з тим, що Росія не виконує взяті на себе зобов'язання.

Президент повідомив, що відбулися надзвичайно інтенсивні корисні переговори, які дозволяють скоординувати зусилля на міжнародній арені, дії у форматі ООН, де Кіпр підтримав кандидатуру України при обранні на посаду непостійного члена Ради Безпеки ООН. «Для нас зараз ця позиція є виключно важливою, бо Україна захищає сьогодні мир, стабільність. Ми маємо можливість використовувати трибуну Ради Безпеки ООН для встановлення миру та стабільності на території нашої держави», – підкреслив Глава держави.

Співрозмовники провели переговори відносно підтримки Кіпром прагнень України щодо запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом. «Мені було дуже приємно почути тверду позицію підтримки Вами особисто, Пане Президенте, Кіпром цього надзвичайно важливого для України кроку», – наголосив Петро Порошенко.

Президент повідомив, що за підсумками переговорів підписано 4 документи, в тому числі ті, що дозволяють уникнути подвійного оподаткування. Глава держави висловив сподівання, що це сприятиме розвитку економічних відносин між двома країнами. За його словами, під час економічного форуму, який відбудеться сьогодні, представники бізнесу Кіпру матимуть можливість дізнатися про нові кроки України з покращення інвестиційного клімату. «Кіпрські підприємці будуть завжди найбажанішими гостями на території України», – заявив Президент України.

Петро Порошенко подякував Нікосу Анастасіадісу за запрошення відвідати Кіпр та повідомив, що з вдячністю приймає цю пропозицію та має намір здійснити візит у першій половині наступного року.

У свою чергу, Президент Республіки Кіпр подякував за гостинність, зазначивши, що під час переговорів було підтверджено високий рівень двосторонньої співпраці, а також взаємодії в рамках ЄС і інших міжнародних організацій. «Хочу ще раз повторити, що наші дружні стосунки, які ми розвинули з іншими країнами, ніколи і ніяким чином не зашкодять та не вплинуть на стосунки Кіпру з Україною», – наголосив він.

Щодо ситуації в Україні, Президент Кіпру зазначив: «Сьогодні ми бачимо, що Мінські домовленості повністю не виконуються. Вочевидь, потрібно інтенсифікувати наші намагання, щоб вони виконувались, і ми маємо певним чином наполягати, щоб домовленості «Нормандської четвірки» впроваджувалися в життя. Кіпрська республіка буде підтримувати Україну у її прагненні до збереження територіальної цілісності», – запевнив Нікос Анастасіадіс.

Президент Кіпру позитивно оцінив кроки української влади в реформуванні країни, зокрема на шляху євроінтеграції. «Мені приємно почути, що Ви докладаєте всіх зусиль для впровадження в життя тих рішень, яких вимагає від України Європейський Союз для того, щоб Україна стала якомога швидше членом ЄС, і я вітаю ці кроки, – відзначив Нікос Анастасіадіс. – Хотів би висловити повну підтримку Республікою Кіпр України у її намаганнях стати якомога ближче до ЄС та поглибити стосунки з Європейським Союзом. Ми будемо підтримувати впровадження безвізового режиму з Україною». Президент Кіпру висловив сподівання на імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також на запровадження безвізового режиму у найближчому майбутньому.

Співрозмовники окремо обговорили «кіпрське питання». Президент Кіпру подякував Президенту України за його позицію щодо цього.

Глава Кіпрської держави висловив впевненість у подальшому поглибленні двосторонньої співпраці, зокрема, цьому має сприяти сьогоднішній україно-кіпрський бізнес–форум. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux