• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Польща підтримає Україну на шляху європейських реформ – підсумки зустрічі президентів
Опубліковано 15 грудня 2015 року о 19:18

Президент України Петро Порошенко за підсумками переговорів у Києві з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою наголосив, що Польща є для України добрим надійним стратегічним партнером. Президент Польщі запевнив у готовності своєї країни ділитися з Україною досвідом реформ на шляху до ЄС.

Президент України у заяві для представників ЗМІ зазначив, що візит відбувається після важливих парламентських виборчих перегонів у Польщі та формування нового польського Уряду. «Таким чином, сьогодні у нас створені всі умови для перезапуску на повну потужність усіх механізмів двосторонніх відносин між Україною і Республікою Польща. У цьому контексті є надзвичайно важливою наша домовленість про перезапуск Консультативного комітету Президентів України і Польщі як нашого спільного дорадчого органу. Ми намітили перший порядок денний Консультативного комітету і визначили пріоритети в галузі економіки, культурної співпраці, розбудови довіри між нашими народами і дійшли згоди про необхідність наповнення нашого стратегічного партнерства новими проектами, ініціативами», – повідомив Петро Порошенко.

Президент повідомив про напрацювання цілої низки проектів та висловив вдячність польським партнерам за запропоновану допомогу. Перш за все, йдеться про допомогу в імплементації реформи децентралізації, адже вона була розроблена, базуючись на польському досвіді. Польща готова надати допомогу у вигляді радників, що будуть працювати як при українському Уряді, так і в суб’єктах місцевого самоврядування. Також українські керівники органів місцевого самоврядування будуть запрошуватися для обміну досвідом до Польщі і демонстрації доступу до програм європейських фондів.

Крім того, домовлено про підтримку у реформуванні української податкової системи, митної служби для того, щоб продемонструвати ефективність боротьби з корупцією. «Ми домовилися з паном Президентом реалізувати декілька ініціатив на кордоні для того, щоб відкрити спільні пункти пропуску, інвестувати кошти, включаючи ті кошти, які польський Уряд надав у вигляді кредиту 100 мільйонів євро для покращання облаштування міжкордонних переходів, інфраструктури, для створення спільних пунктів пропуску, для обміну інформацією. Я думаю, що ці рішучі антикорупційні кроки, які робляться по ініціативі як України, так і Польщі, приведуть нас до серйозних надбань», – заявив Петро Порошенко.

Президент подякував польській стороні за продовження надання Україні гуманітарної допомоги, умов для оздоровлення українських військових, які були поранені, захищаючи суверенітет України. Вже більше 252 наших військовослужбовців отримали лікування та реабілітацію у польських медичних закладах.

Співрозмовники домовилися опрацювати нові шляхи посилення торговельно-економічної співпраці, особливо після започаткування з 1 січня 2016 року поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі України з ЄС. Однією з форм підтримки буде надання консультативної допомоги як українському бізнесу, так і урядовим структурам з боку Польщі, а також створення можливостей використання Польщі як плацдарму для просування продукції українських виробників на європейський ринок.

У свою чергу, Президент Польщі висловив повну підтримку процесу реформ в Україні, наголосивши на надзвичайній важливості реформи судочинства, боротьби з корупцією, подальшого покращення самоврядування та децентралізації влади, щоб, за його словами, «Україна стала сучасною державою, яка відповідає стандартам Європейського Союзу». «Це надзвичайно важливо для просування України до ЄС. Я глибоко вірю в це, і Польща готова підтримувати українські прагнення до децентралізації влади», – заявив Анджей Дуда та нагадав, що Польща долає цю дорогу вже протягом 26 років, продовжує ці реформи і готова ділитися досвідом з Україною.

Наприкінці Петро Порошенко пожартував: «У нас існує одне питання, у якому ми не змогли досягнути компромісу. Це питання, хто має вийти з групового етапу фінальної стадії Чемпіонату по футболу у Франції у 2016 році. Матч між Україною і Польщею відбудеться 21 червня 2016 року у Марселі, і цього разу доля звела українців і поляків в одній групі, нас чекає безкомпромісна, але чесна боротьба. Це єдине питання, яке залишилося невирішеним між нами, і ми почекаємо до 21 червня 2016 року».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux