4 грудня 2014 року Україна оприлюднила заяву з нагоди 40-ї річниці резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Визначення агресії» (3314(XXIX)). Заклик України до країн-членів ООН вжити подальших консолідованих кроків для припинення збройної агресії РФ проти України та повернення Росії в міжнародно-правові рамки залишається актуальним і сьогодні.
За неповних два роки внаслідок збройної агресії РФ проти України кількість жертв цивільного населення України за оцінкою ООН сягнуло більше дев’яти тисяч, щонайменше 20 тисяч осіб отримали поранення, кількість вимушених переселенців з зони конфлікту обраховується мільйонами.
Особливо цинічними є атаки агресора і фінансованих РФ терористичних організацій проти цивільного населення. Росія залишається спонсором тероризму на сході України та продовжує надавати фінансову, матеріальну та військово-технічну підтримку терористичним організаціям в Україні, нерідко під прикриттям так званих «гумконвоїв».
Змушені вкотре наголосити, що дії Російської Федерації щодо України як однієї з держав-засновниць ООН, зокрема окупація та спроба незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також триваюча пряма і непряма військова інтервенція на сході України, підпадають під визначення агресії відповідно до пунктів а), b), c), d), e) і g) статті 3 додатка до резолюції Генеральної Асамблеї ООН 3314 (XXIX).
Агресія РФ проти України, у тому числі надання підтримки терористичним угрупованням у Донецькій та Луганській областях, є грубим порушенням основ міжнародного миру та безпеки, яке тягне за собою міжнародно-правову відповідальність держави-агресора.
Українська сторона закликає країни-члени ООН вимагати від РФ негайного припинення актів агресії проти нашої держави, виведення збройних сил РФ з території України, припинення порушення повітряного, морського та сухопутного кордону, припинення постачання зброї та військової техніки бойовикам-найманцям терористичних організацій, скасування будь-яких актів, спрямованих на легалізацію незаконної анексії Кримського півострова, та його деокупації.
Нашим спільним завданням як відповідальних членів міжнародного співтовариства має залишатися відновлення поваги до верховенства права, забезпечення надійного миру і безпеки та недопущення подібних актів агресії в майбутньому.