• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
У КИЄВІ ВІДБУВСЯ ДІАЛОГ МІЖ ЄС ТА УКРАЇНОЮ ЩОДО ПРАВ ЛЮДИНИ
Опубліковано 21 липня 2016 року о 18:29

20 липня у Києві відбулася щорічна зустріч у рамках діалогу з питань прав людини між Європейським Союзом і Україною. Українську делегацію очолював пан Сергій Петухов, заступник міністра юстиції України. Делегацію ЄС очолював пан Дірк Шюбель, керівник підрозділу двосторонніх відносин з країнами Східного партнерства у Європейській службі зовнішньої діяльності. Відповідно до звичної практики, перед зустріччю ЄС провів консультації з представниками українських та міжнародних неурядових організацій.

Довідково: Ця зустріч відбувається вже вдруге після початку попереднього застосування відповідних частин Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. В Угоді ЄС та Україна висловлюють свою внутрішню відданість спільним цінностям, зокрема повній повазі до демократичних принципів, верховенства права, належного врядування, прав людини та засадничих свобод.

Зустріч створила умови для детального обміну думками щодо ситуації з правами людини в Україні та щодо зобов'язань країни досягти стабільного поступу в цій сфері, зокрема стосовно більшого дотримання норм міжнародного права у сфері прав людини.

ЄС привітав Україну у зв'язку з ухваленням національної стратегії з захисту прав людини на 2016-2020 роки та плану дій щодо її реалізації. Він також підкреслив важливість виконання цих документів. Обидві сторони погодилися з важливою роллю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та громадянського суспільства у зміцненні захисту прав людини в Україні.

В обговоренні також торкнулися широкого спектру питань, зокрема подій та змін, які відбулися від часу останньої зустрічі в рамках Діалогу у липні 2015 року. Обидві сторони поділилися своїм занепокоєнням щодо погіршення ситуації з правами людини на Кримському півострові, який у березні 2014 року було незаконно анексовано Російською Федерацією. Також було висловлено занепокоєння щодо переслідування представників меншин, особливо щодо продовження переслідування кримських татар та порушень прав людини на сході України, зокрема тої частини, яка не контролюється українською владою. ЄС наголосив на потребі розслідувати та забезпечити відповідальність за всі повідомлені випадки порушень прав людини, що їх було здійснено в контексті продовження конфлікту. ЄС також наголосив на потребі повного дотримання міжнародного гуманітарного права всіма сторонами. Він також звернув увагу на важливість захищення прав людини внутрішньо переміщених осіб.

ЄС нагадав, що Україна взяла на себе зобов'язання ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду.

Спираючись на доповіді Міжнародної дорадчої групи Ради Європи, опубліковані минулого року, ЄС закликав до подальшого поступу в розслідуванні злочинів, скоєних під час протестів Євромайдану, та насильницьких дій в Одесі 2 травня 2014 року. ЄС наголосив на потребі якнайшвидше притягти винних до відповідальності. ЄС підкреслив необхідність запобігання негідному поводженню з людьми та тортурам. Він також наголосив на потребі повної співпраці з міжнародними інституціями задля досягнення цих цілей.

Обидві сторони звернули увагу на поліпшення законодавства щодо медіа, відповідно до цінностей свободи вираження поглядів та свободи медіа. Також було наголошено на потребі швидкого та послідовного виконання цього законодавства. ЄС наголосив на потребі гарантувати безпеку журналістів, зокрема в контексті насильницьких дій проти журналістів та безкарності тих, хто здійснює такі злочини. Обидві сторони висловили свій глибокий біль з приводу вбивства відомого журналіста Павла Шеремета та наголосили на потребі швидкого розслідування злочину.

ЄС також критично поставився до публікації приватних даних журналістів на українських веб-сайтах. ЄС наголосив, що в цій сфері необхідні активніші дії влади.

Було обговорено також політику щодо протидії дискримінації – зокрема дискримінації прав представників ЛГБТІ, а також етнічних, мовних, релігійних та національних меншин. Було обговорено права дітей, питання гендерної рівності, права жінок, а також реформу виборчого законодавства в цьому контексті.

Окрім, цього, ЄС та Україна висловили свою незмінну стурбованість тим, що певна кількість громадян України досі утримуються в Росії. Вони привітали звільнення Надії Савченко у травні та Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка у червні.

Наступна зустріч у рамках Діалогу щодо прав людини між Україною та ЄС відбудеться влітку 2017 року.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux