У рамках поїздки до українських миротворців у Косово (Республіка Сербія) Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе відвідала Белград і провела ряд зустрічей із керівництвом Республіки Сербія, зокрема, Прем`єр-міністром А.Вучичем, міністром оборони З.Джорджевичем, міністром без портфеля з питань європейської інтеграції Я.Йоксимович, міністром закордонних справ І.Дачичем, міністром фінансів Д.Вуйович.
Прем`єр-міністр Сербії Александр Вучич наголосив: "Сербія підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Наша позиція однозначна. І це рішення залишатиметься незмінним. Питання кордонів – для нас також нелегке та болюче".
Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала пана Вучича про загострення ситуації на сході України, викликане посиленням обстрілів з боку так званих "ДНР" і "ЛНР". За таких умов, переконана Віце-прем`єр, про вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей не може бути й мови. "Ми зіштовхуємося з агресією зовнішнього ворога. Щодня ми втрачаємо наших людей, які гинуть від російської зброї. Тому для нас надзвичайно важливою є міжнародна підтримка нашої цілісності, адже свобода та незалежність – одні з найвищих цінностей для українців. І ми щодня демонструємо здатність боротися за них", – зазначила ІваннаКлимпуш-Цинцадзе.
Віце-прем`єр також запевнила сербську сторону, що Україна підтримує територіальну цілісність Сербії та діалог між Белградом і Приштиною, а також необхідність виконання Брюссельських домовленостей.
Окрім цього, Прем`єр-міністр Сербії наголосив на важливості підписання угоди про вільну торгівлю з Україною, яка неодмінно зміцнить економічні зв`язки між нашими державами. Обидві наші країни рухаються у Європу, ми маємо спільні історичні зв`язки. Відтак є необхідність посилювати культурну та соціальну співпрацю, обмінюватися досвідом та налагоджувати тіснішу взаємодію, зокрема, в туристичній та сільськогосподарській сферах.
Із Міністром оборони Республіки Сербія З.Джорджевичем Іванна Климпуш-Цинцадзе обговорила перспективи зміцнення співробітництва між Україною і Сербією у військово-освітній та військово-медичній галузях. Сербська сторона висловила підтримку Мінських домовленостей і високо оцінила внесок українських миротворців у досягненні безпеки та стабільності в Косово. "Ми вдячні за роботу українських військових у Косово. Ці люди підтримують порядок та охороняють спокій сербів", – сказав пан Джорджевич.
Міністр закордонних справ пан Дачич окремо наголосив на необхідності підписання низки угод для посилення торгівельних відносин, адже Україна є єдиною європейською країною, з якою Республіка Сербія не має угоди про вільну торгівлю.
Керівництво Сербії пообіцяло розглянути можливість збільшення кількості днів безвізового перебування громадян України на території Сербії з 30 до 90 протягом 6 місяців.
Також сторони обговорили міграційну кризу, яка добре знайома нашим країнам. Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що українці не становлять міграційної загрози для Європи.
Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, перебуваючи з робочим візитом у Белграді, зустрілася з Головою Народної Скупщини (парламенту) Республіки Сербія М.Гойкович і членами парламентського Комітету з питань європейської інтеграції.
Сербська сторона наголосила на відкритості Народної Скупщини до зміцнення зв'язків із Верховною Радою України. Також сторони обговорили успіхи Сербії на шляху до гендерної рівності в політиці та можливість перейняття українцями цього досвіду. Іванна Климпуш-Цинцадзе запросила сербських парламентарів на дні України в Сербії, які відбудуться в Белграді вже в найближчі тижні.
29 липня відбувся візит Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України І.О.Климпуш-Цинцадзе до зони відповідальності Багатонаціональних сил НАТО в Косово (КФОР).
Під час візиту відбулася зустріч Віце-прем'єр-міністра з командувачем КФОР, генерал-майором Г.Мільєттою, у рамках якої проведено брифінг щодо поточного стану безпекової ситуації в регіоні, напрямів діяльності та основних завдань КФОР. Крім цього, було обговорено низку питань, пов’язаних із застосуванням українського національного контингенту (УНК) у рамках діяльності КФОР.
Урядова делегація також відвідала місце дислокації УНК (військовий табір “Марешал де Латре де Тасіньї”, н.п. Ново Село), де ознайомилася з умовами його розташування та організацією забезпечення.