• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
В МЗС відбулося відкриття фотовиставки «Зниклі безвісти та загиблі за період окупації Криму Російською Федерацією»
Опубліковано 01 серпня 2016 року о 17:11

Я – кримський татарин,

Крим - це моя Батьківщина.

Тут проживає мій народ

Я служу своїй Батьківщині

та своєму народові,

У цьому сенс мого життя!

 

«Крим – моя Батьківщина»

                Сейран Усеїнов

 

28 липня 2016 р. в МЗС відбулося відкриття фотовиставки «Зниклі безвісти та загиблі за період окупації Криму Російською Федерацією» за участі заступника Міністра закордонних справ України Сергія Кислиці, членів громадської організації «Кримськотатарський Ресурсний Центр», Народних депутатів Мустафи Джемілєва, Георгія Логвінського, представників іноземного дипкорпусу, бізнес середовища та культурних центрів іноземних держав у Києві.

Відкриття виставки відбулося на фоні прийняття російською владою рішення щодо ліквідації Кримського федерального округу і включення півострову до складу Південного федерального округу РФ. Як відомо, МЗС України вважає такий крок юридично нікчемним, а також таким, що не створює жодних правових наслідків, не впливаючи на статус Автономної Республіки Крим, м.Севастополь і міжнародно визнаних кордонів України.

Відкриваючи захід, Сергій Кислиця підкреслив, що окупаційна влада Криму продовжує політику залякування та поширення атмосфери страху і ворожості щодо проукраїнськи налаштованих громадян.

За інформацією Кримськотатарського Ресурсного Центру, на півострові протягом 2014–2016 років зникло безвісти 16 осіб (з них троє етнічних українців), 11 осіб було вбито.

Існують підстави вважати, - зазначив заступник Міністра закордонних справ, - що їх було викрадено, ймовірно, членами озброєних угрупувань так званої «самооборони Криму», оскільки більшість зі зниклих були відомі своїми проукраїнськими поглядами.

Він підкреслив, що насильницькі зникнення руйнують не лише долю людини, яка зникає. Вони руйнують світ навколо неї, адже життя рідних, близьких, друзів одразу стає іншим – чорнішим. Насильницькі зникнення – це неприпустиме порушення прав людини у державі, яка відповідально ставиться до своїх громадян.

Саме керуючись цими міркуваннями, Україна майже рік тому приєдналася до Конвенції щодо захисту всіх осіб від насильницьких зникнень і відтоді є стороною цього міжнародного правозахисного механізму. Наша держава ще 2006 року оголосила відкрите постійне запрошення всім спеціальним процедурам Ради ООН з прав людини, серед яких є і Робоча група з насильницьких та недобровільних зникнень.

Росія, незаконно анексувавши й окупувавши Крим, до всього іншого, ще й закрила мешканцям півострова можливості захисту своїх прав. Адже ця держава не є ні стороною Конвенції про насильницькі зникнення, ані Факультативного протоколу до Конвенції проти тортур, і не збирається оголошувати відкрите запрошення правозахисним спецпроцедурам.

Крім того, С.Кислиця привернув увагу учасників заходу до того факту, що запит Робочої групи з насильницьких і недобровільних зникнень щодо здійснення візиту до РФ, так само, як і запити Групи щодо надання Росією інформації про випадки зникнень, які нею розслідуються, уже кілька років залишаються без відповіді. А це – 476 випадків!

Зі свого боку, лідер кримськотатарського народу М.Джемілєв порівняв атмосферу залякування, яку нагнітає окупаційна влада в Криму, зі сталінськими репресіями 1937 року.

Виставка триватиме в МЗС протягом липня-серпня, а надалі експонуватиметься в закордонних дипломатичних установах України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux