Огляд роботи делегації України в Раді Безпеки ООН 1–7 серпня
1. 2 серпня делегація України взяла участь у відкритих дебатах РБ ООН щодо дітей та збройних конфліктів. В ході засідання Постійний представник Володимир Єльченко, зокрема, заявив, що з початку російської агресії на сході України загинуло 68 дітей та 186 отримали поранення, 215 тис. дітей були змушені залишити свої домівки. Посол також привернув увагу учасників до використання в окремих районах Донецької та Луганської областей України підтримуваними Росією бойовиками 39 навчальних закладів у військових цілях, а також залучення дітей в незаконні угруповання для участі в бойових діях, що є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права. В. Єльченко також наголосив на необхідності висвітлення проблеми порушення прав дітей зі сторони незаконних збройних формувань в ОРДЛО у наступній доповіді Генерального секретаря ООН щодо дітей та збройних конфліктів.
2. 3 серпня РБ ООН провела термінові консультації у зв’язку із протиправним запуском КНДР балістичних ракет середньої дальності. Під час дискусії Постійний представник України Володимир Єльченко закликав РБ ООН вжити додаткових заходів задля посилення тиску на Пхеньян з метою недопущення подальших порушень резолюцій РБ ООН.
Того ж дня РБ ООН заслухала брифінги помічника Генерального секретаря ООН з питань гуманітарної допомоги К’юнг Кана та Спеціального представника Генерального секретаря ООН з питань Ємену Ісмаіла Ульд Шейха Ахмеда щодо перспектив врегулювання гуманітарної кризи в Ємені.
5 серпня відбувся другий тур індикативного голосування РБ ООН щодо кандидатур на посаду наступного Генерального секретаря ООН. На сьогодні коло претендентів складає 11 кандидатів, сім з яких представляють регіон Східної Європи (Болгарія, Македонія, Молдова, Сербія, Словаччина, Словенія, Чорногорія), решта кандидатів представляють Аргентину, Коста-Ріку, Нову Зеландію, Португалію. Шість кандидатів є жінками (Аргентина, Болгарія, Коста-Ріка, Молдова, Нова Зеландія, Хорватія). 4 серпня про вихід з перегонів заявила представник Хорватії. Як результати голосування в РБ ООН, так і саме голосування є таємним.
Того ж дня під головуванням України відбулось засідання Комітету РБ ООН 2127 (2013) щодо Центральноафриканської Республіки. Комітет відповідає за контроль за дотриманням санкційного режиму стосовно ЦАР, що був запроваджений РБ ООН у зв’язку з політичною нестабільністю та збройним протистоянням в цій країні протягом останніх років. Під час засідання члени Комітету обговорили проміжний звіт Групи експертів щодо ЦАР.
3. Головування в Раді Безпеки ООН у серпні здійснює Малайзія.
На тижні 8-14 серпня заплановано розгляд таких питань:
- гуманітарна ситуація в м.Алеппо, Сирія (засідання за формулою "Арріа", 8 серпня);
- ситуація в Сирії (політичний напрям, 9 серпня);
- ситуація в Судані та Південному Судані: регіон Аб’єй (11 серпня).