• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕНИХ США ДОДАТКОВИХ САНКЦІЙ ПРОТИ РФ
Опубліковано 07 вересня 2016 року о 19:33

07 вересня 2016 року Міністерством  торгівлі США було розширено дію американських санкційних програм, пов’язаних з російською агресією проти України, шляхом включення до санкційного списку Бюро з питань промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США (далі – Entity List) 81 юридичної особи (що представлені під 86 найменуваннями) як таких, що діють всупереч національній безпеці чи зовнішньополітичним інтересам Сполучених Штатів.

Метою запровадження додаткових санкцій американською стороною називається забезпечення ефективності існуючої санкційної політики по відношенню до РФ за порушення міжнародного права та розпалювання конфлікту у Східній Україні.

Відповідно до оприлюдненої у Федеральному реєстрі США інформації, під дію антиросійських санкцій попали 7 юридичних осіб з Кримського регіону України, 2 юридичні особи з Гонг-Конгу, 2 – з Індії та 75 – з РФ.

Рішення щодо запровадження додаткових санкцій було прийнято міжвідомчим комітетом під головуванням Міністерства торгівлі США за участі представників Міністерства оборони, Державного департаменту, Міністерства енергетики та Міністерства фінансів Сполучених Штатів.

Відповідно до Виконавчого указу Президента США від 17 березня 2014 року № 13661 до Entity List 7 вересня ц.р. було внесено 11 юридичних осіб оборонно-промислового комплексу РФ та пов’язаних секторів. Зокрема, запроваджено вимогу щодо обов’язкового отримання ліцензії для здійснення операцій з експорту, реекспорту чи передачі всіх товарів, що є предметом регулювання відповідно до Правил експортного контролю США, в інтересах вищезазначених компаній з презумпцією відмови.

Відповідно до Виконавчого указу Президента США від 20 березня 2014 року № 13662 до Entity List 7 вересня ц.р. було внесено 51 юридичну особу, що працюють в енергетичному секторі РФ та перебувають у власності/контролюються/діють від імені або в інтересах прямо чи непрямо ВАТ «Газпром».

Зокрема, запроваджено вимогу щодо обов’язкового отримання ліцензії для здійснення операцій з експорту, реекспорту чи передачі всіх товарів, що є предметом регулювання відповідно до Правил експортного контролю США, в інтересах вищезазначених компаній у разі, якщо зазначений товар буде використовуватися прямо чи непрямо з метою розробки чи видобутку природного газу чи нафти на російських глибоководних (понад 500 футів) чи арктичних офшорних родовищах, чи сланцевих пластах.

Відповідно до Виконавчого указу Президента США від 19 березня 2014 року № 13685 «Блокування власності окремих осіб та заборона на здійснення певних трансакцій стосовно Кримського регіону України» до Entity List 7 вересня ц.р. було внесено 18 юридичних осіб, що здійснюють діяльність на території тимчасово окупованої АРК. Зокрема, запроваджено вимогу щодо обов’язкового отримання ліцензії для здійснення операцій з експорту, реекспорту чи передачі всіх товарів, що є предметом регулювання відповідно до Правил експортного контролю США, в інтересах вищезазначених компаній з презумпцією відмови.

Крім того, аналогічні до вищезазначених санкції було запроваджено по відношенню до так-званого «Комітету порятунку України», що базується в Росії (відповідно до Виконавчого указу Президента США від 6 березня 2014 року № 13660).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux