Мета санкцій проти Росії - змусити її залишити територію України, тому вони мають діяти до повного звільнення окупованих територій. Якщо Європа закриє очі на напад на незалежну країну, вона відкриє скриньку Пандори. На даний момент Україна отримує повну підтримку від міжнародної спільноти. Вперше за всю історію Європейський Союз має зрозумілу політичну позицію щодо Росії. Зараз важливо об’єднатися заради спільної мети – підтримки та розвитку міжнародної системи на основі верховенства права.
Україна міцно стоїть на шляху реформ. Втім, для їх впровадження потрібен час. Невдоволення українського населення повільністю змін спричинене завищеним рівнем очікувань. Цифри доводять, що у порівнянні з опитуваннями, проведеними за час знаходження при владі попереднього режиму, рівень довіри українців до судів та поліції значно підвищився.
Розмови про те, що Україна рухається назад, а не вперед, безпідставні. Найкращим доказом цього є діяльність антикорупційного бюро, антикорупційної прокуратури та національної поліції. Майже кожного дня відбуваються арешти підозрюваних у корупції. Прогрес спостерігається не лише в антикорупційних реформах, а й в забезпечені прозорості державної системи, перебудові судової гілки влади та поліції. Міністерство економіки України послідовно працює над повною зміною підходів до управління державними підприємствами. Європейський Союз та США підтримують усі реформаційні процеси в Україні.
Публікація персональних даних журналістів, які отримали акредитацію на Сході Україні, на сайті Миротворець є недоречною. Втім, цей випадок не повинен вплинути на інші проекти сайту. Свобода преси надзвичайно важлива для України.
Підкомітет ООН з попередження катувань відновив свою роботу в Україні. Усі спірні питання щодо правових норм, якими має керуватися місія, вирішені. Делегації було відмовлено у доступі до місць у декількох районах країни, де, за підозрою ППК, співробітники СБУ незаконно утримували людей, виключно з міркувань національної безпеки.
Мінська угода – це документ, який при бажанні легко втілити в життя. Втім, Україна і Росія мають фундаментальні розбіжності в інтерпретації угоди. Росія хоче встановити свій протекторат над Донбасом. Вона готова звільнити українські території лише після того, як Україна надасть Донбасу максимальну автономію. Українська позиція прямо протилежна: Донбас отримає автономію тільки за умови відновлення кордонів, виведення російських військових та забезпечення повної безпеки на Сході України.