• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Огляд роботи делегації України в РБ ООН 21-27 листопада 2016 р.
Опубліковано 30 листопада 2016 року о 17:21

21 листопада

За ініціативи делегації України відбулося засідання Ради Безпеки ООН у форматі Арріа щодо захисту об'єктів критичної інфраструктури від терористичних атак. Головними доповідачами під час засідання були начальник Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері економічної безпеки Служби безпеки України Сергій Семочко, регіональний директор офісу захисту інфраструктури Департаменту національної безпеки США Френк Вестфол та виконавчий директор з питань безпеки і забезпечення підприємницької діяльності Едісонівського інституту (США) Скотт Ааронсон. Характер дискусії засвідчив високий інтерес держав-членів ООН до обраної Україною тематики захисту критичної інфраструктури. З більш детальною інформацією про захід можна ознайомитися тут.

РБ ООН обговорила шляхи поліпшення гуманітарної ситуації в Сирії, яка через продовження бойових дій дедалі погіршується. Члени РБ ООН наразі не досягли консенсусу щодо проекту резолюції (внесеної делегаціями Єгипту, Іспанії та Нової Зеландії), яка має на меті припинення бомбардувань сирійського міста Алеппо.

22 листопада

За ініціативи сенегальського головування відбулися відкриті дебати РБ ООНна тему «Підтримання міжнародного миру та безпеки: вода, мир і безпека». Держави-члени ООН відзначали обмеженість світових водних ресурсів та наголосили на необхідності подальшого посилення регіонального, субрегіонального та міжнародного співробітництва у сфері управління водними ресурсами. Делегація України, зокрема, привернула увагу до необхідності захисту об'єктів водної інфраструктури та підкреслила важливість подальшої імплементації резолюції щодо захисту навколишнього середовища в конфліктних зонах, яка була ухвалена Асамблеєю Програми ООН з довкілля в 2016 р. Крім того, у відповідь на заяву делегації Росії про блокування постачання вод Дніпра до Криму делегація України закликала російську сторону до демілітаризації та деокупації українського півострова як перший крок до вирішення економічних і соціальних проблем півострова.

23 листопада

Відбувся брифінг РБ ООН за підсумками візиту делегації Ради до ДР Конго та Анголи 11-14 листопада. Постійні представники Франції та Анголи при ООН поінформували про проведені зустрічі членів РБ ООН в Кіншасі і Луанді та дискусії стосовно поточної ситуації в ДРК та можливих шляхів врегулювання внутрішньополітичної кризи.

РБ ООН розглянула ситуацію на Близькому Сході, включно з палестинським питанням. Дискусіязасвідчила збереження традиційних підходів ключових акторів РБ ООН до питання палестинсько-ізраїльського конфлікту, зокрема в частині поселенської та інших форм діяльності Ізраїлю, спрямованої проти палестинського населення. Наразі в РБ ООН відсутній консенсус щодо ухвалення резолюції Ради з питання ізраїльських поселень.

Протягом тижня продовжувався також інтенсивний переговорний процес щодо узгодження проекту звіту про всеохоплюючий огляд імплементації резолюції РБ ООН 1540 з проблематики нерозповсюдження ЗМЗ.

На тижні 28 листопада - 4 грудня на розгляді РБ ООН перебуватимуть такі питання:

- закриті консультації щодо ситуації в Сирії (29 листопада);

- закриті консультації щодо розвитку відносин між Суданом та Південним Суданом (29 листопада);

- брифінг щодо ситуації в сирійському місті Алеппо (30 листопада);

- голосування щодо проекту резолюції про запровадження додаткових санкцій проти КНДР (30 листопада);

- брифінг щодо роботи РБ ООН в листопаді (30 листопада).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux