• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
РОБОЧИЙ ВІЗИТ ПРЕЗИДЕНТА ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ДАЛІ ГРІБАУСКАЙТЕ ДО УКРАЇНИ
Опубліковано 12 грудня 2016 року о 19:37

12 грудня 2016 року Президент України П.Порошенко провів зустріч з Президентом Литви Д.Грібаускайте, яка перебуває в Україні з робочим візитом. Президент Петро Порошенко подякував Литві за підтримку Мінських угод, зазначивши, що Україна надзвичайно цінує послідовну позицію Литви на підтримку чіткої імплементації Мінських угод і тої величезної ролі, яку грають Мінські угоди у встановлені миру.

Президент наголосив, що Україна дуже цінує позицію своїх партнерів в питаннях рішучого засудження незаконної анексії Криму та відзначив вагому підтримку, яку Литва надавала і надає нам, в тому числі як член Ради безпеки ООН. Зокрема, П.Порошенко нагадав, що Литва є співавтором Резолюції РБ ООН про порушення прав людини в незаконно анексованому Криму.

Президент наголосив на особливому характері українсько-литовської співпраці в оборонній сфері та принагідно привітав українських військових з Днем Сухопутних військ України. «У найважчі для нас часи Литва першою протягнула руку допомоги: постачала нам і зброю, і боєприпаси. Ми дуже дякуємо Литві за ту роль, яку вона відіграє в оздоровленні українських поранених військовослужбовців», - сказав Петро Порошенко.

За підсумками зустрічі була прийнята Спільна заява Президента України Петра Порошенка та Президента Литовської Республіки Далі Грібаускайтє з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між двома державами. В Заяві, зокрема йдеться: «Відносини між Україною та Литовською Республікою офіційно набули рівня стратегічного партнерства. Наші держави демонструють стабільно високу динаміку політичного діалогу, ефективну практичну співпрацю у політичній, економічній, науковій, технічній, культурній та гуманітарній сферах, активну співпрацю у питаннях імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та реалізації курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію.

Наші держави рішуче засуджують тимчасову окупацію частини території України – Автономної Республіки Крим та міста Севастополь – Російською Федерацією та її агресію на Донбасі. Ми закликаємо міжнародне співтовариство продовжити активні політичні, дипломатичні та інші зусилля для відновлення територіальної цілісності України у її міжнародно-визнаних кордонах в інтересах стабільності та безпеки всієї Європи.

Україна та Литовська Республіка демонструють рішучу налаштованість надалі зміцнювати їх стратегічне партнерство на засадах взаємної довіри та поваги, відкритості та всебічного співробітництва на благо народів обох держав.»

В свою чергу, Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте висловила захоплення мужністю українців, які героїчно захищають свободу і незалежність власної країни. При цьому вона відзначила важливість підтримки України на усіх рівнях – міжнародному та двосторонньому, і запевнила в готовності Литви на усіх рівнях підтримувати нашу країну.

Глава Литовської держави також відзначила допомогу Україні у військовій сфері, зокрема в наданні військових інструкторів та поглибленню взаємодії між військовими України та Литви, зокрема і у форматі спільного Україно-Польсько-Литовського батальйону.

Також у присутності Президентів обох країн було підписано низку документів щодо розширення двосторонньої співпраці між державами, зокрема у сфері захисту навколишнього середовища і раціонального використання природних ресурсів, взаємодії країн з метою вирішення регіональних і глобальних екологічних проблем, у питаннях розвитку/реформування системи охорони здоров’я в Україні, профілактики та контролю захворювань, вдосконалення політики в сфері медицини, медичної та психологічної реабілітації. Також підписано Протокол про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Державною інспекцією праці Литви, в якому визначено форми двосторонньої співпраці: обмін експертами, організація практичних занять, участь у конференціях та інших заходах, організованих сторонами, обмін інформацією про працівників, які виконують роботи на територіях обох країн на умовах найму. Передбачається також обмін інформацією про практику впровадження нових стандартів безпеки та гігієни праці, заходи державного нагляду у сфері дотримання законодавства про працю та моніторинг відповідної статистики.

Крім цього, Президент Петро Порошенко разом з Президентом Литви Далею Грібаускайте взяли участь у другому Українсько-литовському економічному форумі. Глава Української держави запросив литовський бізнес інвестувати в Україну. Петро Порошенко зазначив, що за останні три роки в Україні було зроблено дуже багато, зокрема вдалося знизити рівень інфляції, який у 2014 році складав 45-65%; було відновлено зростання ВВП; стабілізовано курс гривні та покращено макроекономічну ситуацію. Крім того, було забезпечено енергетичну безпеку шляхом диверсифікації джерел енергопостачання та покращено показники «Нафтогазу», реформовано систему державних закупівель, розпочато дерегуляцію і децентралізацію, реформу податкової системи. Президент зазначив, що нині проводиться важлива судова реформа, яка забезпечить можливість громадянам та інвесторам знаходити правду та справедливість в судах. Глава держави також нагадав, що в Україні була створена та запрацювала нова антикорупційна структура.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux