5 грудня
З огляду на російське та китайське вето Рада Безпеки ООН не змогла ухвалити проект резолюції щодо гуманітарної ситуації в Сирії, який був внесений делегаціями Єгипту, Нової Зеландії та Іспанії. Під час засідання делегація України, зокрема, заявила, що російське вето підтвердило незацікавленість Росії у встановленні режиму припинення вогню в Алеппо та її налаштованість на реалізацію військового сценарію в Сирії.
РБ ООН провела відкрите засідання у форматі Арріа на тему «Синергія між резолюціями РБ ООН «Жінки, мир та безпека» та Конвенцією ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок».
У РБ ООН відбулися відкритий брифінг та закриті консультації щодо ситуації в ДР Конго та ухвалено Заяву Голови РБ ООН щодо ситуації в цій країні. В Заяві міститься заклик до всіх політичних сил країни долучитися до врегулювання своїх розбіжностей шляхом діалогу, а також забезпечити дотримання прав людини в процесі підготовки та проведення президентських виборів у ДРК.
6 грудня
У ході закритих консультацій РБ ООН Україна порушила питання підписання Президентом РФ закону про ратифікацію т.зв. угоди з окупаційним режимом Сухумі про створення об’єднаної групи військ. Делегація України засудила зазначені дії РФ та запропонувала узгодити елементи для преси, які б підтверджували суверенітет та територіальну цілісність Грузії. Зазначена ініціатива була заблокована РФ.
РБ ООН обговорила ситуацію в Лівії та діяльність Місії ООН з підтримки цієї країни.
7 грудня
РБ ООН розглянула питання щодо ситуації в регіоні Центральної Африки. Членам РБ було представлено звіт Генсекретаря ООН щодо політичної, безпекової і гуманітарної ситуації в країнах регіону та діяльності Офісу ООН в Центральній Африці (UNOCA) за період з червня 2016 р.
Члени РБ ООН ухвалили заяву для преси щодо ситуації в Лівії. У заяві, зокрема, висловлюється занепокоєння збройними сутичками в Тріполі та підкреслюється підтримка Радою Безпеки Президії Уряду національної згоди та Лівійської політичної угоди.
8 грудня
РБ ООН заслухала брифінги президентів Міжнародного трибуналу для кол. Югославії (МКТЮ) К.Агіуса та Міжнародного залишкового механізму для кримінальних трибуналів (МІКТ) Т.Мерона, а також Прокурора МКТЮ та МІКТ С.Браммертца, про діяльність судових установ за останні 6 місяців. Виступаючи під час засідання, делегація України, зокрема, підкреслила важливість повної співпраці держав-членів з міжнародними кримінальними трибуналами, а також закликала Сербію виконати ордери МКТЮ на арешт трьох сербських обвинувачених.
Відбулися закриті консультації РБ ООН з питання політичного врегулювання конфлікту в Сирії.
9 грудня
Відбулося відкрите засідання РБ ООН щодо ситуації з правами людини в КНДР,ініційоване 9-ма членами Ради Безпеки, в тому числі Україною.Країни-ініціатори засудили порушення прав і свобод людини в КНДР, включаючи злочини проти людяності, а також підтвердили безпосередній зв’язок між злочинами у цій сфері і загрозами безпеці і стабільності в регіоні.
10 грудня РБ ООН ухвалила заяву для преси щодо Гамбії, в якій, зокрема, закликала президента країни поважати результати президентських виборів і забезпечити мирну передачу влади новообраному главі держави.
11 грудня делегація України ініціювала заяву РБ ООН для преси щодо терактів у Туреччині. У заяві, зокрема, Рада засудила терористичні напади в Стамбулі 10 грудня, в результаті яких щонайменше 39 осіб загинули та 155 отримали поранення.
РБ ООН також ухвалила заяву для преси щодо терористичного акту в Єгипті.
Впродовж тижня тривав інтенсивний переговорний процес з узгодження тексту звіту всеохоплюючого огляду імплементації резолюції РБ ООН 1540 та проекту відповідної резолюції, яку Іспанське головування Ради Безпеки планує схвалити під час відкритих дебатів з проблематики нерозповсюдження ЗМЗ, що відбудуться 15 грудня.
На тижні 12-18 грудня на розгляді РБ ООН перебуватимуть такі питання:
- консультації щодо ситуації в Гамбії (12 грудня);
- брифінг щодо міжнародно-правового співробітництва в сфері боротьби з тероризмом (12 грудня);
- прийняття резолюції про продовження мандата Місії ООН з підтримки Лівії (13 грудня);
- брифінг щодо співпраці між Міжнародним кримінальним судом та Суданом (13 грудня);
- консультації щодо діяльності Сил ООН зі спостереження за роз'єднанням (Ізраїль/Сирія) (13 грудня);
- консультації щодо ситуації в Західній Сахарі (13 грудня);
- ухвалення резолюції про підсумки роботи Генерального секретаря ООН Б.Кі-Муна (14 грудня);
- ухвалення резолюції про продовження мандата Місії ООН в Південному Судані (15 грудня);
- відкриті дебати щодо виконання резолюції 1540 стосовно нерозповсюдження ЗМЗ (15 грудня);
- брифінг та закриті консультації щодо ситуації на Близькому Сході, включаючи палестинське питання (16 грудня).