• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд роботи делегації України в РБ ООН 19-25 грудня 2016 р.
Опубліковано 29 грудня 2016 року о 20:51

19 грудня

У Раді Безпеки ООН відбулися щоквартальні дебати стосовно ситуації в Афганістані. У ході обговорення держави-члени РБ ООН закликали уряд Афганістану продовжити здійснення національних реформ, реалізацію проектів регіонального співробітництва для зміцнення економічного потенціалу країни, боротьбу з тероризмом, в тому числі з попередження його фінансування за рахунок наркоторгівлі, а також наголосили на необхідності забезпечення міжнародної підтримки Афганістану у світлі стрімкого погіршення гуманітарної ситуації в країні. У своєму виступі під час дискусії делегація України закликала до припинення політичних чвар і протистояння між високопосадовцями Афганістану та наголосила на важливості зосередитися на проведенні реформ і довгоочікуваних виборів у країні. Представник нашої держави відзначив також важливість продовження процесу національного примирення, головна роль у якому має належати самим афганцям, і засудив відмову Талібану долучитися до процесу мирного врегулювання, а також спроби окремих країн вести паралельний діалог з керівництвом Талібану за спиною уряду Афганістану.

РБ ООН схвалила заяву для ЗМІ, в якій засудила терористичний акт, скоєний в Анкарі (Туреччина), внаслідок якого загинув посол РФ в цій країні.

Заступник Генерального секретаря ООН з політичних питань Дж.Фелтман поінформував Раду Безпеки про результати саміту Економічного співтовариства країн Західної Африки (ЕКОВАС) 17 грудня в м. Абуджа, Нігерія, щодо ситуації в Гамбії. Обговорення ситуації в Гамбії засвідчило єдність РБ ООН щодо підтримки дій ЕКОВАС із забезпечення імплементації результатів президентських виборів в країні.

РБ ООН схвалила резолюцію 2330 (2016) про продовження мандата Сил ООН зі спостереження за роз‘єднанням (СООНСР) на наступний піврічний період – до 30 червня 2017 р.

РБ ООН схвалила резолюцію 2329 (2016) про продовження мандата суддів та прокурора Міжнародного кримінального трибуналу для колишньої Югославії до 30 листопада 2017 р.

РБ ООН ухвалила резолюцію 2328 (2016) щодо гуманітарної ситуації в Сирії. Радбез ООН, зокрема, закликав забезпечити нейтральне та об’єктивне спостереження з боку ООН процесу евакуації зі східного Алеппо.

Відбувся брифінг голів допоміжних органів РБ ООН – комітетів та робочих груп. Відповідно до усталеної практики на брифінгу виступили постійні представники держав, які завершують свій дворічний термін членства в Раді (Венесуела, Нова Зеландія, Ангола, Іспанія та Малайзія), з інформацією про роботу очолюваних ними органів упродовж року та рекомендаціями про подальші кроки.

РБ ООН провела брифінг та закриті консультації щодо ситуації в Південному Судані та діяльності Місії ООН в цій країні. Переважна більшість членів РБ ООН висловила занепокоєння загостренням безпекової ситуації в країні, зокрема збільшенням насильства на міжетнічному ґрунті, що може потенційно перерости в геноцид.

РБ ООН схвалила заяву для ЗМІ, в якій привітала формування уряду національної єдності в Лівані.

РБ ООН схвалила заяву для ЗМІ, в якій засудила напад збройного угруповання «Май-Май» в Демократичній Республіці Конго на Місію ООН у цій країні.

20 грудня

Відбулися відкриті дебати РБ ООН міністерського рівня з проблематики торгівлі людьми в умовах конфліктів під головуванням Прем’єр-міністра Іспанії М.Рахоя. У засіданні взяли участь Генеральний секретар ООН Бан Кі-мун, Спецпредставник Генсекретаря з питання сексуального насильства в конфліктах З.Бангура, Виконавчий директор Управління ООН з питання наркотиків і злочинності Ю.Федотов, посол доброї волі з питання гідності жертв торгівлі людьми та лауреат премій імені Сахарова та Вацлава Гавела Н.Мурад, громадська активістка з прав жінок-язидів А.Саід Хасан. Понад 70 делегацій виступили у ході відкритих дебатів. Україну на відкритих дебатах представляв заступник Міністра закордонних справ України С.Кислиця. Під час дебатів Україна, зокрема, звернулася із закликом щодо включення до сфери діяльності відповідних мандатів ООН проблеми сексуального насильства в тимчасово окупованих Росією регіонах. З повним виступом української делегації можна ознайомитись тут.

РБ ООН схвалила заяву для преси стосовно засудження теракту, який стався 19 грудня в Берліні (Німеччина).

21 грудня

РБ ООН ухвалила резолюцію 2332 (2016) щодо гуманітарного становища в Сирії в контексті забезпечення транскордонного доступу гуманітарної допомоги.

РБ ООН схвалила заяву Голови, в якій висловила підтримку зусиллям ЕКОВАС з врегулювання післявиборчої кризи в Гамбії.

23 грудня

РБ ООН ухвалила резолюцію 2333 (2016) щодо завершального продовження мандата Місії ООН в Ліберії до 30 березня 2018 р. Делегації Франції, Великої Британії та РФ утримались при голосуванні, мотивуючи це невідповідністю положень резолюції внутрішній ситуації в країні, яка, на їхню думку, більше не становить загрозу миру та безпеці у світі.

РБ ООН схвалила резолюцію 2334 (2016) щодо незаконної поселенської діяльності Ізраїлю, внесену делегаціями Венесуели, Малайзії, Нової Зеландії та Сенегалу. 14 делегацій, у т.ч. Україна, проголосували «за», одна делегація утрималася (США).

РБ ООН не змогла ухвалити резолюцію про запровадження збройного ембарго щодо Південного Судану у зв’язку з останніми подіями в країні. За документ проголосували 7 членів Ради, в т.ч. Україна. Решта держав-членів РБ ООН утрималися.

Відбувся брифінг для членів Ради Безпеки Директора з гуманітарних операцій ООН Дж.Гінга щодо гуманітарної ситуації в Сирії з подальшим обговоренням у форматі закритих консультацій.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux