• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Прем'єр-міністр презентував проект Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року
Опубліковано 29 грудня 2016 року о 20:55

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на початку засідання Уряду у середу презентував проект Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року.

За його словами, Уряд виконує свою обіцянку підготувати такий документ до кінця року, що було передбачено Програмою дій Уряду, представленою у Парламенті під час призначення.

"Мені би дуже хотілося, щоби ми зробили все від себе залежне, щоби врешті-решт бути владою, яка має зовсім інший ґатунок, зовсім іншу філософію, щоби люди побачили в нас тих, хто реально розуміє [ситуацію] і може проводити зміни", – зазначив Володимир Гройсман на початку презентації.

"Я би хотів сьогодні, щоби ми дуже чітко дали повідомлення українцям, куди ми йдемо, що ми отримаємо, який буде результат нашої подальшої роботи і маємо дуже конкретні пріоритети розвитку держави з 2017 до 2020 року", – наголосив він.

Володимир Гройсман зауважив, що це реальний, конкретний план дій, який базується на підготовлених раніше напрацюваннях і програмних документах: Стратегії сталого розвитку "Україна - 2020", Програмі дій Уряду, Угоді про Асоціацію із Європейським Союзом, Коаліційній угоді та міжнародних зобов'язаннях.

Середньостроковий план пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року – інклюзивний документ. Над його підготовкою серйозно працювали міністерства з профільними експертами. Уряд відкритий до подальшого обговорення Середньострокового плану, зауважив Володимир Гройсман та закликав долучатися до цього протягом місяця представників ЗМІ і громадського середовища.

План базується на 5 основних пріоритетах та містить 85 пріоритетних напрямів діяльності Уряду протягом 2017-2020 років, спрямованих на здійснення послідовних та комплексних реформ. Серед головних пріоритетів: економічне зростання, ефективне врядування, розвиток людського капіталу, встановлення верховенства права і боротьба з корупцією, безпека та оборона.

"Цей план передбачає, що конкретно ми зробимо в економіці, щоб вона зростала, як буде покращене врядування у нашій країні, щоби на кожному рівні влада була більш професійною, що будемо робити у секторі безпеки і оборони, як ми будемо розвивати людський капітал, як ми будемо надавати сервіси, щоб люди нормально відчували середовище, в якому вони живуть, як будемо підвищувати соціальні стандарти, як люди будуть отримувати заробітні плати", - наголосив Прем'єр-міністр.

 

Економічне зростання

Уряд докладатиме зусиль для підсилення економічного зростання, що є передумовою для створення якісного національного продукту та нових робочих місць в Україні.

"Наше головне завдання – розвивати економіку. Люди мають отримати заробітну плату і роботу, і наша продукція має бути конкурентоздатна", - наголосив Глава Уряду. За його словами, відповідний потенціал у країни є, і для цього потрібно підсилювати перспективні напрямки.

Так, задля стимулювання економічного зростання Уряд зокрема сконцентрує зусилля на створенні якісного бізнес-клімату у країні. Так, передбачено спрощення адміністрування податків, дерегуляція, розвиток національної промисловості, сприяння залученню інвестицій, завоювання нових зовнішніх ринків.

Однією з перспективних сфер, що стимулюватиме економічне зростання, і має бути реформованим, - агропромисловий комплекс, зауважив Володимир Гройсман.

Уряд передбачив низку програм підтримки, що стимулюватимуть розвиток агропромислового комплексу, зокрема тваринництва, садівництва, сільськогосподарського машинобудування.

Прем'єр-міністр також зауважив, що до 2020 року в Україні потрібно провести земельну реформу. "Ми вважаємо, що до 2020 року ми маємо з вами зробити якісну земельну реформу в інтересах українських громадян і нашої держави", - заявив Володимир Гройсман.

Також серед стратегічних завдань Уряду – створення нової системи, що відповідатиме за якість і безпеку харчових продуктів.

"Я би хотів, щоби коли людина приходить на ринок, в магазин, і купує українську продукцію чи продукцію, яка продається в Україні, вона гарантовано має бути безпечною", - зауважив він.

Серед пріоритетних напрямків – питання енергоефективності та збільшення видобутку українського газу.

"Ми маємо менше споживати енергоресурсів, при чому якість послуг має бути вищою, маємо інвестувати у цей сектор. Ми маємо більше видобувати, це означає, що маємо розвинути наші можливості. І ми ставимо завдання до 2020 року перейти максимально на власний видобуток газу і на власний газ. Це буде абсолютно позитивно впливати на розвиток і міцність національної економіки, на курс національної валюти", - наголосив Володимир Гройсман.

Він зауважив, що також потрібно реформувати вугільну галузь, розвивати відновлювальну енергетику. За його словами, Україна може наростити можливості альтернативних видів енергетики до 10% у балансі вироблення енергії в країні.

Говорячи про розвиток транспортної інфраструктури, Прем'єр-міністр окреслив головні завдання: розвиток мережі українських  доріг, що допоможе підкреслити логістичні можливості країни, модернізація ПАТ "Укрзалізниці", розвиток портової інфраструктури та авіаційної галузі.

Наступного року Уряд також масштабно займатиметься реформою українською митниці. ВолодимирГройсман зауважив, що з серпня перевиконання планів надходжень митних платежів становлять 1,5-2 млрдгрн щомісяця. Він переконаний, що митна служба має ще ресурси, які мають бути залучені до Державного бюджету.

 

Ефективне врядування

У середньостроковому плані Уряд сконцентрує зусилля на досягненні ефективного врядування зокрема шляхом формування професійного корпусу державної служби та залучення до нього громадян України,посилення  децентралізації, реалізації розвитку електронного урядування, запровадження середньострокового бюджетного планування.

"Наша головна проблема – інституційна слабкість. Що таке інституційна слабкість прямою мовою – низько кваліфікований чиновник. Наше завдання – по-перше, зробити модель ефективного врядування, по-друге, щоби люди, які працюють у владі, були адекватними та професійними, – зазначив Глава Уряду. – Ми зробимо все для того, щоб чиновники навчалися, підвищували свою кваліфікацію, могли своїм інтелектом йти по сходинці кар'єрній і бути ефективними".

Розвиток електронного урядування у тому числі буде сприяти ефективній боротьбі з корупцією, додав Прем'єр-міністр. Він зазначив, що Уряд у своїй діяльності відкритий та налаштований до інклюзивності: "Ми хочемо розуміти, які у людей є думки, щоб люди могли впливати на прийняття наших рішень. Коли суспільство і влада рухаються в одному напрямку, буде успіх".

Середньострокове бюджетне планування дозволить формувати довгострокові проекти, зауважив Глава Уряду.

"Для нас дуже важливо, щоб ми були Урядом, який відповідає за свої слова. Якщо ми сказали, що ми зробимо це, маємо це зробити; якщо пообіцяли, що реформуємо систему і будемо мати конкретний результат, це наше завдання. В цьому полягає і буде полягати наша відмінність. Люди мають зрозуміти зовсім іншу якість влади, а якість влади – це розуміння людських проблем, готовність їх вирішувати і бути максимально результативним на цьому шляху", – підкреслив Прем'єр-міністр.

 

Розвиток людського капіталу

У цій сфері серед пріоритетів Уряду – реформа сфери охорони здоров’я.

Так, сьогоднішнім рішенням Кабінет Міністрів визначить для об'єднаних територіальних громад збільшення питомої ваги фінансування первинної ланки до 40% від загального обсягу коштів, що виділяються на медицину. "Я вважаю, що це серйозний прорив. При розумному використанні цих ресурсів, ми будемо зовсім іншу якість первинної ланки медицини", – наголосив Володимир Гройсман.

Він також підкреслив необхідність запровадження медичного страхування в Україні. "Система має бути надійною, якісною, справедливою і ефективною", – зазначив він.

Серед інших завдань – розвиток системи громадського здоров’я, що дозволить не лише лікувати хвороби, а й профілактувати їх, збільшення доступності лікарських засобів, реформування екстреної медичної допомоги та удосконалення надання високоспеціалізованої медичної допомоги.

Глава Уряду нагадав, що у 2017 році почнуть роботу запроваджені система референтного ціноутворення та механізм реімбурсації на ліки проти серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

У сфері освіти Уряд має низку завдань: якісна, сучасна і доступна загальна середня освіта  (Нова українська школа), забезпечення якості вищої освіти, модернізація професійно-технічної освіти та нова система управління та фінансування науки.

Говорячи про соціальну підтримку, Володимир Гройсман наголосив, що пенсійна система має бути реформована. Глава Уряду зазначив, що дефіцит Пенсійного фонду становить 150 млрд грн.

"Наше завдання – щоби Пенсійний фонд у середньостроковій перспективі перестав бути дотаційним, а пенсія українських громадян – зросла, при чому зросла суттєво", – наголосив Прем'єр-міністр. Уряд серйозно працює над цим питанням.

"Треба відновлювати соціальну справедливість і робити цільову соціальну підтримку незахищеним верствам населення. Це два стратегічних завдання, які ми маємо виконати", – зауважив він.

Окремо Прем'єр-міністр торкнувся питання культури та висловив переконання, що ця сфера не має фінансуватися за залишковим принципом. У планах Уряду у цьому напрямку зокрема створення Суспільного телебачення і радіомовлення України, зміцнення позицій державної мови в культурно-інформаційному просторі, підвищення рівня культурних послуг в місцевих громадах.

Також у пріоритетах до 2020 року – підтримка молоді та спорту. Так, вже у 2017 році заплановано 350 млн на відновлення спортивної інфраструктури у країні, що сприятиме розвитку масового спорту. Також у фокусі уваги Уряду – посилення роботи щодо підтримки Олімпійського та Паралімпійського спорту.

 

Встановлення верховенства права і боротьба з корупцією

Уряд буде сприяти ефективному проведенню судової реформи, що сприятиме зміцненню судової системі і утвердження її незалежності, наголосив Прем'єр-міністр.

За його словами, український суд має отримати найвищу довіру суспільства. "Це буде означати, що в Україні є право, закон і перед ним усі рівні", - зауважив він.

У сфері боротьбі з корупцією Середньостроковим планом передбачено підтримка Урядом незалежної роботи антикорупційних органів, посилення вимог щодо забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру декларацій державних службовців.

Володимир Гройсман також зауважив, що потрібно домогтися виконання судових рішень та залучати представників антикорупційних громадських організацій до процесу прийняття рішень органами влади та їх реформування, що сприятиме викоріненню підстав для корупції.

 

Безпека та оборона

Бюджетом на 2017 рік 5,2% ВВП спрямовані на фінансування сфери національної безпеки і оборони. Уряд продовжуватиме підтримку Збройних Сил України та сфери внутрішньої безпеки, запевнив Прем'єр-міністр. Так, у 2017 році буде збільшена заробітна плата українських рятувальників на близько 2 тис грн.

Уряд також відновлює підтримку української дипломатії. Кабінет Міністрів виконав свою обіцянку та збільшив фінансування української дипломатії у 2017 році на 1 млрд грн.

Середньостроковий план передбачає реалізацію стратегії щодо тимчасово окупованих територій. "Донбас і Крим. Одним словом можу сказати: звільнення і реінтеграція – соціальна, інформаційна", - наголосив Володимир Гройсман.

Окремо Глава Уряду наголосив на необхідності забезпечення безпеки дорожнього руху, запобіганню надзвичайних ситуацій, вирішення проблеми поводженню з побутовими відходами. У цьому контексті він наголосив, що це питання у відповідальності місцевих органів влади.

"Ми з Міністерством екології та природних ресурсів спільно готові допомагати як Уряд. А з іншого боку, я хочу подивитися в очі тим на місцях, хто відповідає за поводження з твердими побутовими відходами. Я точно знаю, що створити полігон – це не є ніяка проблема – якісний, за європейськими нормами, без шкідливих речей. Треба просто наполегливо працювати, – зауважив Прем'єр-міністр. – Неприйнятно, коли у містах, селищах – стихійні сміттєзвалища, які забруднюють середовище і створюють небезпеку для українських громадян".

"Це не просто черговий план, хочу, щоб усі мене почули. Це план дій – це те, що ми будемо робити, це не те про, що ми будемо говорити", – підкреслив Прем'єр-міністр.

"Я глибоко переконаний у тому, що Україна буде успішна. Важко працювати, націлюватися на результат, а не на розмови – і буде успіх. Успіх ми заслуговуємо, – наголосив він. – Наше завдання – дати відповідь, що буде завтра і планом дій, і конкретними кроками, які ми будемо спільно робити".

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux